Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GLOCK WE vs Umarex vs TokyoMarui


Recommended Posts

Hej, chciałbym zakupić swojego pierwszego boczniaka gazowego. W asg jestem już kilka lat, ale ze względu na to, że nigdy nie miałem swojego boczniaka zdecydowałem się na greengas (podobno na pierwszy raz lepsze :p) i mam tu parę pytań.

1.Jest jakaś znacząca różnica między glockami firm WE, Umarex i TokyoMarui? Z tego co czytałem Umarex i TokyoMarui są najlepsze, ale WE podobno skopiowało TK 1:1, więc czy jest sens płacić więcej za TK skoro WE (podobno) to to samo?

2.Czy jest jakaś znacząca różnica w glockach od Umarexa między gen. 4 i 5? czy tylko zmiany zewnętrzne jak u niektórych firm w stylu powiększenia przycisku do zwalniana magazynków itd?

3.Dlaczego jest tak wysoki przeskok cenowy między replikami na co2 a gg? u umarexa to zauważyłem i w sklepach różnica ta potrafi wynosić 400zł.

4.Którego glocka z tych firm polecicie najbardziej? Chyba, że jest coś jeszcze wartego uwagi?

Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony napiszę co możesz szukać jeśli nie chcesz się na gaziaku jakoś zawieść, potraktuj to jako luźną wskazówkę.

Hi Capa w starym systemie WE ( nowy ma jak armorer works inne odrobinę bebechy i zapasowe części mogą nie podejść bez przerabiania gdyby coś się kiedyś posypało, albo chciałbyś podrasować), TM, kjw ( takie metalowe TM).

Chyba, że chcesz koniecznie Glocka no to też TM albo WE bo kjw ciężko znaleść.

TM mniej zawodne ale w całości z plastiku i najczęściej droższe.

We ma metalowe części zewnętrzne ale chyba bez wymiany gumki hu nie dorówna celności i zasięgowi Marujcowi. Teoretycznie metalowe części wytrzymają więcej... Jak tylko do czyszczenia pomieszczeń to bierz WE.

Umarex ma trochę inne podroby w środku więc ciężej o zapasowe części. I jakoś nie wiem , mimo, że umarexy są lata na rynku jakoś im nie ufam. Kojarzy mi się ta firma z tandetnymi wiatrówkami z pseudo blowbackiem, magazynkami patyczkowymi. Nie wiem dlaczego, to moje subiektywne zdanie. 

Do We i do TM lub kjw podejdą części maple leaf , guarder, modyfaje, cow cow i co tam nie znajdziesz do swojej klamki. Magazynki też są wymienne.

Do umareksa chyba mało firm robi wzmocnione bebechy. Chyba zostaje sprowadzać od producenta Jak coś padnie... A przy okazji zazwyczaj sporo sobie krzyczą za te repliki o ile dobrze pamiętam. Magi też drogie .

Konkluzja jest taka, że brałbym coś co jest sprawdzone, do czego znajdę części gdyby coś padło. Najlepiej na greengas bo co2 osobiście mnie irytuje ;) i nie chodzi mi tu o pierdoły o ociepleniu klimatu :D bo jakoś w to nie wierzę  . Zwłaszcza wymiana gazu w trakcie strzelanki jest straszna . Złe wspomnienia: pada bateria w aegu, bronisz się klamką, strzelają do Ciebie , kończy się gaz w ostatnim magu, wymieniasz nabój, dokręcasz nabój w magu, gwint popychacza naboju Co2 jakoś źle wejdzie i gaz ucieka, poprawiasz, ale tyle gazu wywiało, że zamiast wystrzelić 2 pełne magi kulek ledwo klamka wypluje 3 kulki i znowu . Oczywiście w zimę co2 jest lepsze, w lato kopie mocniej , ale warto mieć kilka magów , które są droższe... Wolę greengas bo zawsze możesz dobić maga gazem i jest to wygodniejsze/szybsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...