Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Legun - nowy polski wzór maskujący


Recommended Posts

Siemano,

Dotarła do mnie czapka w nowym kamuflażu Legun autorstwa znanego jutubera Irytujący Historyk i jego zespołu. Cały background powstania można obejrzeć na YT lub przeczytać artykuł na portalu. Ja tylko wstawię kilka fotek zrobionych w grudniu 2021. Obawiałem się licznych czarnych plam na kamuflażu, ale okazało się, że się dobrze przełamują z resztą i czapka na tle zgniłych liści i żółtych traw, świetnie się maskuje. Czapkę polarową Helikona w multicam wciąga nosem, czapkę BW we Flecktarn trochę przegania. Miałem jeszcze boonie we flecktarn, ale to podróba Mil-Tec i nie widziałem sensu tego porównywać.

Kamuflaż został opracowany na wiosnę, lato i wczesną jesień. Ale jak widać, działa nawet późną jesienią i podczas bezśnieżnej zimy. Na pewno można by go poprawić, ale to pierwsza generacja i na pewno wyjdą poprawione wzory.

Cieszy mnie fakt, że ma wyjść od groma rzeczy w tym kamuflażu. Nie tylko combat shirty i komplet mundurowy, ale też kurtka smock, rogatywka, a nawet czapka M43 z oznaczeniami polskimi na wzór tych z Powstania Warszawskiego. :D

Co do jakości szycia. Jest ZAJEBISTA. Równo, solidnie, bez wystających nitek. Niektórzy narzekają na brak usztywnienia dookoła głowy, ale wtedy czapka nie była by taka łatwa do składania na płasko. Gramatura materiału porównywalna do koszuli BW. Materiał 100% bawełna, co ja akurat bardzo lubię.

Czapka ma z tyłu na zapięciu pasek Velcro, pozwalający przyczepić jakiś mały Name Tag lub coś podobnego.

Jedna wada. Cena. Czapka kosztowała 100 zł. Ale liczę, że jak projekt wyjdzie z fazy testów to stanieje. Teraz uszyto chyba około 100 kompletów mundur+koszula. Następna transza ma być chyba trzy razy większa.

Zdjęcia nieobrobione.

IMG_20211219_113909.jpg

IMG_20211219_114606.jpg

IMG_20211219_135007.jpg

IMG_20211219_124124.jpg

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...