Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KJW Ruger MK1-Czy to jakaś podpucha?


Recommended Posts

Na początek z racji swojej, że jestem nowy więc WITAM.

Kolega zachęci mnie do ASG więc postanowiłem sobie sprawić pierwszą replike. Na poczatku miałem kupić jakiegoś spreżynowca(np: Berete 92Mf), ale że kolega ma gazówke więc dlaczego ja bym miał nie mieć.

Podsónoł mi pomysł aby sprawić sobie Ruger MK1.

Więc zaczołem przeglądać neta w poszukiwanie tej że repliki i co się okazało że na Militaria.pl kosztuje 319zł ale już na Military.pl czy Machinegun.pl kosztuje 139zł!!?

U to pytanie kieruje do Was gdzie tkwi pomyłka albo chaczyk?

Czy ten z militraria ma coś lepszego?

 

Pozdrawiam

 

PS: Czy Ruger MK1 ma cału środek metalowy łącznie z komorą Hop up?

Link to post
Share on other sites

Po prostu militaria.pl czeka na jakąś ofiarę która kupi coś 2 razy drożej. Wszystkie ceny mają kosmiczne, wystarczy poodwiedzać witryny innych sklepów żeby się o tym przekonać. Po za tym poczytaj sobie opinie o tym sklepie na forum, same negatywy. Jeśli kupiłbyś tego rugera i napisał na militaria.pl recenzję że to zdziercy i oszukańcy to oni wyedytowali by twoją recenzję na: "Ten pistolet jest wyśmienity! I do tego jaka cena! Konkurencja jest bez szans! polecam!"

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

I nie daj się oszwabić na magazynach jak byś chciał sobie dokupić dodatkowe. Wersja do długiego Rugera i ta do krótkiego to jeden i ten sam magazynek. W Snajperasg.pl sprzedają go jako dwa osobne typy i to po różnych cenach.

Co do samego Rugera to najlepiej kup wersję z metalową komorą hop-up (jest też z plastikiem), bo te plastikowe lubią pękać. Jest trochę droższa, ale warto dać 40-50 zł, bo to niewielka cena za spokój. Mam krótkiego Rugera, więc jak coś to pytaj.

Link to post
Share on other sites

Coś od poczatku było podejżane z tą ceną ale dobrze że jest taki forum.

Ja też chciałbym kupić właśnie model z HU metalowym ale od żadnego sklepu nie moge dostać odpowiedzi.

Planuje kupić go na: http://military.pl/s/m/GGH02011.html

lub na http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=713

tylko że dalej nie weim który z nich ma metalowego HU.

Proszę jeśli ktoś wie który z nich jest na metalu albo gdzie indziej morzna kupić pewną giwere to prosze o odpowiedź.

Pozdrawiam

PS: Czy jego obudowa jest z metalu czy z tego ABSu?

Link to post
Share on other sites

W obydwu linkach modele na 100% maja plastikowe komory hop-up. Widać to raz: po cenie, dwa: gdyby były metalowe, to by na pewno napisali wielkimi czerwonymi literami. Metalowy hop-up to kwestia marketingu, bo cała reszta bebechów jest metalowa, a tu nagle taki kawał plastiku.

 

Tu masz link do Rugera z metalowym hop-upem. Dużo droższy niestety, ale plastik jest o dupe roztrzaść.

http://snajperasg.pl/product_info.php/prod...9ccbe526cadb505

 

Co do obudowy to jest z ABS-u.

Link to post
Share on other sites

Cena nie jest tak zła porównująć do Wielkiego kitu z Militaria.pl. Z pewnością

kupie ten model. Szkoda że obudowa jest z ABSu no ale trudno w końcu najwarzniejsza jest skuteczność i trwałość a wygląd na końcu- moim zdaniem.

Dzięki z wszystkie odpoweidzi. Jak będe miał jakiś problem z pewnością się odezwe.

Pozdrawaim

Link to post
Share on other sites

Fkatycznie morzna dostać komore z metalu (nawed trzeciej generacju-hahaha).

Jest to nie głupi pomysł nawed ale nie weim jak by to działało- Prosze aby ktoś kto morze montował tako komore o wypowiedzenie się.

Wtedy zamiast 219zł zapłaciłbym 188zł! Tylkoe że czasami ta oczędnoś 20ł morze wyjść bokiem!?

Prosze o opinie Innych.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Działałoby tak samo jak plastik, tylko prawdopodobieństwo pęknięcia spadłoby do zera. A ta komora jest o tyle ważna, że pełni tu rolę jakby komory nabojowej. Tam ładowana jest kulka i gaz pod sporym ciśnieniem. A wymiana jest dzieciennie prosta.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. A komorę wymienia się w następujący sposób:

 

- Rozkładasz Rugera, w instrukcji jest pokazane jak.

- Wyciągasz ten telepiący się plastik z tyłu.

- Wyciągągasz lufę. Wystarczy ją poprostu wypchnąć, bo nie jest na sztywno przykręcona, ale przesuwa się w obudowie.

- Odkręcasz śrubę regulacyjną i zdejmujesz plastikową komorę (potrzebny klucz ampulowy 1,5mm, niestety nie w zestawie, choć na upartego można zwykłym śróbokrętem, bo śruba chodzi lekko).

- Zakładasz nową komorę i przykręcasz śrubę. Teraz tylko regulacja i można śmigać. Acha, i przedtem trzeba go oczywiście złożyć do kupy :)

 

10 minut roboty.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanko dotyczące Rugera a mianowicie z tego co mi kolega mówił to jest on troch głośny więc chciałbym morze kiedyś założyć tłumik ale czy taki istnieje do Rugera? Czy ruger ma jakiś wugule gwint?

Link to post
Share on other sites

Gdzieś dzisiaj patrzyłem przypadkowo i niby jakiś super nietypowy gwint Ruger ma( o ile się nie myle prawoskrętny wewnętrzny) więć morze idzie dopasować z zdolnościami Polaka jaką przejściówke.

Pytam się z czystej ciekawości bo z tłumole ciekawie by wyglądał ale jest to zbędne.

Link to post
Share on other sites

Kurczę Panowie!

 

Zerknijcie proszę do innych działów (czyt. Upgr-Tuning) gdyż wszystko, o czym tutaj dyskutujecie było już wałkowane, są nawet zdjęcia różnych domowych przeróbek a w tym tłumików. Cudownie, prawda?

Była też mowa o gwincie- to dotyczy wersji 'długiej'. Mój Mk1C posiada gwint opisany wyżej, i nie jest to żadna atrapa nacięć... Krótki Mk1 gwintu nie posiada.

 

Pozdrawiam kierując Was do lektury wątków o Mk1 i Mk1C.

Link to post
Share on other sites

Była też mowa o gwincie- to dotyczy wersji 'długiej'. Mój Mk1C posiada gwint opisany wyżej, i nie jest to żadna atrapa nacięć... Krótki Mk1 gwintu nie posiada.

Ten topic dotyczy krótkiego Rugera, który jednak posiada coś co imituje gwint w lufie, choć gwintem w rzeczywistości nie jest, bo nie wyobrażam sobie, żeby coś do tego przykręcić. I zaznaczam: chodzi o krótki model i jego właśnie dotyczy moja uwaga o atrapie.

Link to post
Share on other sites

To nie jest gwint - to jest atrapa lufy gwintowanej i to nie służy do mocowania tłumika ale ma za zadanie powiększyć realistyczność repliki. Lufa w broni ostrej jest gwintowana... ale nie na tłumik - ten typ gwintu się tam znajduje...

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mam krótkiego Rugera MK1 i długiego w krótkim mam plastikową komorę

HOP-UP”a i uważam że nie trzeba wymieniać ponieważ jeszcze nie spotkałem żeby komuś pękła Komora HOP-UP”a niema tyle siły mały Ruger żeby pękła komora HOP-UP”a

A pyzaty zawsze można sobie dokupić drugą komore jak się jedna komora rozwali :lol:

 

Metalowa komora HOP-UP V.3 do Ruger MK1 Carbine - KJW 59.00zł

 

Standardowa komora HOP-UP do Ruger MK1 - KJW 19.00zł

 

Pozdrawiam i powodzenia w ASG :twisted:

Link to post
Share on other sites

No faktycznie nie było by miło w ten sposób zejść z pola walki.

Naszczęście ta komora nie kosztuje 200zł tylko 50zł więć morzna sobie ją sprawić.

I tak przed nami zima, pora nie dla gazów więć nie martwie się tym aż tak.

Będe szczela w domu więc jak się rozleci to kupie metal i będe miełą spokuj, myśle że przed wiosną i tak bym wymienił komore HU na metal.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

I tak narazie uzbierałem całe 80zł więc sie nie śpiesze lepiej się wszystkiego wypytać i dowiedzieć.

Siedze od wczoraj i już pół forum przeczytałem: wszystko o smarowniu i konserwacji, poradniki wszlakiej maści, opinie, tiuning; niedługo oślepne od tego czytania- żeby każdy tak czyatł to na forum by było połowe mniej pośtów :D

Szczelać zawsze jest gdzie, np: korytarz 10m po którym dwie osoby przechodzą na dzień. Moge iść na szczelnic która jest zaraz koło mnie. Kumpel ma piwnice 25m(zawsze w sobote strzelałem z nim z wiatrówki), także o szczelanie to się nie martwie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...