Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowanie kulek w TM L96 AWS i klonach


Recommended Posts

Witam, repliki bazujące na systemie L96 Marui czasami cierpią na problemy zacinek. Przeanalizowałem problem i pewne wnioski doprowadziły mnie do rozwiązania. Trzeba było powrotu do korzeni gdzie jeszcze za łebka strzelało się sprężynowymi replikami pistoletów . Mianowicie w replikach pistoletów sprężynowych też jest płetwa ładująca kulki na cylindrze. Jej kształt i umiejscowienie wpływa na pracę i awaryjność repliki w diametralny sposób. Oczywiście w prostych konstrukcjach pistoletów płetwa jest na stałe przymocowana do zespołu cylindra. W replikach karabinów snajperskich wszystko jest "rozbieralne".

Porównałem systemy ładowania w prostych pistoletowych konstrukcjach i w swojej snajperce . Naprowadzenie na rozwiązanie po trochu przyszło z gaziakow. Ale po kolei. 

W stocku replika ładowała wszystkie kulki wszystkich firm i gramatur. Problemy zaczęły pojawiać się kiedy wymieniałem części na wzmocnione. I tak kupiłem i założyłem kompletny cylinder i głowice cylindra airsoftpro i kilka innych części. Ktoś pisał, że problem ładowania rozwiązuje wymiana płetwy na aluminiową AP. Bzdura, jest to część wzmocniona ale nie rozwiązuje problemu, może jedynie nie pęknąć jak plastikowa w momencie zacinki. Za to rozwalimy rampę do ładowania kulek.

Problemem okazuje się być stalowa głowica cylindra AP a konkretnie sama "dysza". Jest dłuższa niż ta w stocku. Wystaje bardziej i blokuje kulkę pomiędzy dyszą a końcem płetwy . Dla porównania w pistoletach sprężynowych płetwa wystaje ok 1-2mm przed dysze, w airsoft pro dysza wystaje ponad płetwę i kulka nie potrafi wskoczyć przed dysze podczas ładowania. 

 

Rozwiązaniem jest wyszlifowane dyszy AP na kształt tych od replik gazowych, gdzie dysza jest zacięta od strony elemętu ładującego kulki . Po tym zabiegu wszystko zaczyna płynnie chodzić.

Można też założyć stockową głowice cylindra...

Chciałem dodać fotki jak to wygląda w praktyce ale nie da rady nic dorzucić, wyskakują błędy :/ .

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...