Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GG GC16 kulka podwija kołnierz gumki


Recommended Posts

Cześć. Mam problem z podwijającą się gumką hop ale najpierw tak:

Specna core 1.11J na 0.28, moja CQB z komorą stock. Gumka ML Mr.Hop 60 silikon i dystsnser omega. Strzela na kulkach core jak marzenie. Oś jest.

GG GC16, komorę postanowiłem zamienić na tą co jest w core, spełnia swoje zadanie, jest prosta, więc jak najbardziej dla mnie starczy. Gumka ML mr hop silikon 70 z dystanserem omega, Kulki core podwijają kołnierz gumki od strony wejścia kulek z magazynka i to za każdym strzałem. Oś jak najbardziej jest jak należy. Ahh no i 1.85J (sztywno) na 0.30g. kupiłem kulki rockets Platinum 0.3 i na tych kołnierz się nie zawija. 

Tor lotu kulki też jest dziwny bo bez ustawionego hopa kulka leci hop w górę po czym gwałtownie opada (nie jest to wina wystającego "cycka" jak to się mawia). Ustawiając hopa kulka zaczyna prostować swój tor lotu, aż do momentu w którym zaczyna być over hop, więc teoretycznie działa. 
Postanowiłem zamienić komplet przodu specny z GG i komora przełożona z GG do specny daje ten sam efekt - podwija w tym samym miejscu kołnierz, a w komorze ze specny w GG ładnie łyka wszystkie kulki, nawet te core.
Wychodzi tak jakby była to źle ustawiona oś, ale naprawdę jest jak najbardziej okej, dysza ładnie patrzy w kołnierz. Kulki przechodzą przez kołnierz lekko. Nie mam już pomysłu moi drodzy państwo. Rozumiem, kupowanie kulek dobrej jakości, ale czemu ta łyka te kulki a ta nie, to mnie zastanawia. To tak jakby coś było nie tak z gumką. Dysza stockowa była 21.2, nie był ten wymiar niestety dostępny 3tyg temu i kupiłem 21.4 retro. W specnie core też mam 21.4.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z miłą chęcią wysłucham i przetestuje. Pozdrawiam i proszę Was moi drodzy, nie piszcie "używaj lepszej jakości kulek", bo jeśli jedna działa na nich a druga nie to oznacza, że jest coś nie tak.

 

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.03.2022 o 00:03, NieJetemPRO napisał:

nie piszcie "używaj lepszej jakości kulek"

Używaj lepszej jakości kulek. Nie Rocketsy. Np. BLS lub G&G. Nie ma co sobie głowy zawracać jak coś nie działa na kulkach Core.
To że słabe kulki w jednej replice działają, a w drugiej nie, zależy od spasowania części. Jest więcej luzu, jest więcej miejsca na kulki, które czasami nie trzymają parametrów.
Im lepszej jakości części będzie się używać, aby osiągnąć lepszą szczelność, mniejsze wahania itp. itd., tym będzie mniej luzy dla tych gorszych kulek.

W dniu 12.03.2022 o 00:03, NieJetemPRO napisał:

GG GC16, komorę postanowiłem zamienić na tą co jest w core

Ciekawe podejście zmieniać komorę G&G na Specne, coś jest nie tak z G&G?
Często wymiana komory wymusza dobranie nowej dyszy.

W dniu 12.03.2022 o 00:03, NieJetemPRO napisał:

Tor lotu kulki też jest dziwny bo bez ustawionego hopa kulka leci hop w górę po czym gwałtownie opada (nie jest to wina wystającego "cycka" jak to się mawia). Ustawiając hopa kulka zaczyna prostować swój tor lotu, aż do momentu w którym zaczyna być over hop, więc teoretycznie działa. 

Coś tutaj jest bardzo nie tak. Na wyzerowanym hopku ten "cycek" wystaje czy go nie widać?
Jakie fpsy na wyzerowanym hopku, jakie na ustawionym?

 

Link to post
Share on other sites

Osobiście bym sprawdził, czy komora hop up poprawnie złożona, tzn. gumka dobrze jest ułożona na lufie, lufa weszła do końca w komorze, itd.

A no i jeszcze jedno...

W dniu 12.03.2022 o 00:03, NieJetemPRO napisał:

nie piszcie "używaj lepszej jakości kulek"

Używaj lepszych kulek ;)

Ale serio, już rocketsy będą o niebo lepsze od specny core (jedyne kulki, z które zacinały mi się w magazynku...hi-cap).

Link to post
Share on other sites

Na kulkach BLS ten sam problem.

Na komorze z mojej CQB jest okej bo ma inny wymiar niż ta co przyszła (jest delikatnie dłuższa od strony dyszy), dopiero dalsze pomiary wykazały problem. Nie spodziewałem się, że będzie miała inny wymiar niż stock w specnie. Gumka delikatnie wystaje od strony magazynka, ale to mniej niż przy specnie, dysza znowu jak schowana za mocno wystaje i kulki ciasno wchodzą. Spróbuje odsunąć o 0.1/0.2mm komorę od czoła i zobaczę czy da radę, jak nie to będę zmuszony szukać innej komory. Dyszę podmieniłem już na 21.2 i ciut lepiej bo nie zacina ich całkowicie ale nadal właśnie nie wpuszcza do końca jak trzeba. Zobaczymy co wyjdzie w praniu, czy się uszczelni po odsunięciu.

Zmieniłem komorę GG bo jest to zabytkowy gniot który nawet nie podkręca. Hopek nakręcony na max a przez super podnoszące się ramie ledwo 0.3 podkręca. W dodatku nie ma ograniczenia na maks i łatwo było przekręcić pokrętło na zero i zablokować ją.

Nie patrzę na FPS. 1.82J na 0.30g bez zacinek sztywniutko. Na zerowym hopku cycek/wypustka schowana, nie wystaje ani mm. A jak ustawiamy to się wysuwa, a kulka normuje swój tor lotu kulki, aż w końcu nawet overhop wystąpi.Co ciekawe 70m bez żadnych poprawek, bez zająknięcia na 0.30g.

Co do kulek no to z opini podobno te rockets platinum są tymi już lepszymi kulkami, ale ile ludzi tyle opini.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...