Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WELL MB4410D czym tuningować?


Recommended Posts

Cześć. Jestem tu nowy, tak więc jak będę pisać coś "nie mądrego" to sorki.

Planuje tuning Well'a MB4410D lub zakup innej repliki do tuningu ze zbliżonym wyglądem do tego modelu. Zamin mi pojedziecie, że chce coś w ogóle z tym robić to napisze od razu:

  1. Wiem, że kupowanie "G" i inwestowanie w tuning jest mało rozsądnym pomysłem, ale bardzo podoba mi się boody tej repliki.
  2. Jeśli nie można z niej nic zrobić to podpowiedzcie jaka kupić replikę podobnie wyglądająca (ps. L96 AWS Tokyo Marui mi się niestety nie podoba mam w domu VSr-10 i tyle wystarczy) 
  3. Wiem, że ten model jest ciężki i nieporęczny ... też mnie to boli, ale co zrobić, jak się podoba ;)
  4. Jestem skłonny wymienić dosłownie wszystko, gdyż to co jest ... jest marnej jakości.
  5. Oczekiwania 450-500 fps z możliwie dużą precyzją.  
Link to post
Share on other sites

Prec Lufa stalowa najlepiej tej samej długości co stock ( standard vsr podejdzie najprawdopodobniej) firma Prometeus (albo pdi?). Szczerze nie wiem , która firma lepsza, ale obie to wysoka pułka . Tu musisz doczytać po forum co lepsze.

Gumka Maple leaf decepticon (celniejsza) Autobot (dalej niesie) największej twardości , silikonowa! Czyli wersja 2021 + dystanser omega jakiś... Ale te gumki pasują do lufy bez "mostka" tzn okno do podkręcania kulek w lufie jest "otwarte". Więc szukaj lufy tzw "unbridged" czy jakoś tak się to pisało ( jak cos "wujek google" poprawi w wyszukiwaniu).

Jeśli ingerujesz w spust to będziesz wymieniał też tłok. Action army robi do AWS'a 2 rodzaje tłoka złoty 45 stopni ( do stockowego spustu) i fioletowy 90stopni ( do zero triggerów) tylko najlepiej poczytać zagraniczne fora czy podejdzie do twojej repliki, albo pomierzyć co masz w cylindrze w stocku i poprosić sklep, żeby wysłali Ci wymiary tych części AA. Jeśli będzie się zgadzała średnica zewnętrzna i długość to jesteś w domu.

Sam spust typu 90stopni to drogi interes... Potrzebny przy wymianie sprężyny na mocniejszą.

Cylinder wystarczy airsoftpro , taki:

https://www.taiwangun.com/pl/czesci-wewnetrzne-karabin-snajperski/stalowy-cylinder-do-well-mb4404-05-10-11-12-16-18-ap

Wymieniasz go jak wsadzisz mocniejsza sprężynę

Głowicy cylindra nie wymieniaj , stockowa powinna pasować do cylindra AP. Jeśli jednak będziesz chciał stalową to musisz się liczyć z tym, że będzie za długa co zaowocuje notorycznymi zacinkami. A skracanie jej dyszy to śliski temat. Ja sobie poradziłem z tym w inny sposób, ale nie da rady dodać zdjęć.

Prowadnice sprężyny brałbym tak samo jak tłok, po zmierzeniu przez sklep. Oczywiście od action army najpewniej będzie pasował dedykowana do AWS'a. Ale lepiej to zweryfikuj względem tego co siedzi w replice. Musi się zmieścić do cylindra więc interesuje cię największą średnica części i porównaj ze swoją stockową. 

No i jak chcesz wykorzystać potencjał repliki to kulki od 0.4g w górę.

A no i jeszcze jedno. Repliki Wella z magami we właściwym miejscu mają czasami nieosiowo względem receivera lufę zewnętrzna . Owocuje to wygięciem lufy wewnętrznej i przez to kulki dostają bocznej rotacji. Poprostu skręcają zawsze w przeciwną stronę do wygięcia lufy zewnętrznej ;). Upewnij się, że lufa zewnętrzna nie jest źle zamontowana bo będziesz zmuszony kombinować . Puki lufa będzie siedzieć krzywo , replika będzie źle strzelała. Powtarzalnie może i będzie strzelać , ale kulka zawsze skręci w bok tak samo.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...