Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z m16 cyma - słaba celność i zasięg


Recommended Posts

Tak jak w tytule problemem jest dziwny lot kulek - można oddać kilka strzałów które lecą normalnie a nagle leci kulka która zachowuje się jakby hopek był na maksa ustawiony.

Drugim problemem jest jak na 417fps jest (chyba) słaby zasięg maks 40metrów, celność też nie jest świetna na 40metrach średnica grupy strzałów to około 1metr na wszystkie strony.

mechanicznie wszystko jest dobrze nie ruszane po serwsie

lipo 11.1

hop up stockowy - flat hop

gumka g&g green

kulki specna arms bls 0.28g nowe

lufa stockowa - zrobiony teflon fix

dysza - nie wiem jaka, ma niebieski kolor, bez oznaczeń 

ps. w trakcie pisania tego sprawiłem jeszcze na starych kulkach g&g psbp 0.25 i problem ze sporadycznie dziwnie lecącą kulą nie występuje (czytałem że bls są dobre?) ale problem z celnością i zasięgiem występuje dalej.

Link to post
Share on other sites

1. Jaka konkretnie jest to cyma?

2. Piszesz że jest chyba 417fpsów, mierzyłeś ostatnio na chrono czy faktycznie tyle jest?

3. BLS są dobre, ale raczej wszyscy pisali o po prostu kulkach BLS, nie wersji BLS od specna arms. Jakoś z kulek specna arms jedynie zadowolony byłem ze starych kulek ciężkich.

4. Wszystko to dzieje się po serwisie? Czy po jakimś czasie się pojawił ten problem?

Link to post
Share on other sites

Serwis był robiony niedawno po serwisie może 2000kulek przestrzelałem, może 2 dni temu zrobiłem flathopa - jedyne co się zmieniło po modyfikacji to mogę bardziej "podkręcić kulkę" - nie ma zmiany w zasięgu czy celności. Jak jeszcze miałem zwykłe kulki specny (core chyba) to ciągle się zacinała i były problemy a u znajomych w nowych replikach nie ma tego problemu, dziwne to troche że na byle jakich kulkach wszystko im śmiga.

cyma to cm.009

nie widziałem w żadnym sklepie bls nie sygnowanych specną w normalnej cenie do (50 za kg)

nie mam chrono, ale mam wydruk po serwisie (417fps) i raczej nie zepsułem uszczelnienia ani nic więc powinno być tyle.

Cytat

 Wszystko to dzieje się po serwisie? Czy po jakimś czasie się pojawił ten problem?

Tak w zasadzie to z repliką są same problemy i wydałem chyba już 2 krotności repliki na tuning i naprawy a na sztrzelance to może 5 razy byłem

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, MIchu1884 napisał:

nie widziałem w żadnym sklepie bls nie sygnowanych specną w normalnej cenie do (50 za kg)

I myyyyk: https://www.taiwangun.com/pl/kulki-028g-6mm/precision-bb-kulki-0-28g-1-kg-bls

5 minut temu, MIchu1884 napisał:

raczej nie zepsułem uszczelnienia ani nic więc powinno być tyle

Skoro sam flata zrobiłeś to mogłeś jednak coś zepsuć. Dobrze jakbyś sprawdził teraz na chrono, jak nie masz to możesz sprawdzić starą metodą na puszkę, kiedyś się to stosowało.

1. Strzelasz w bok puszki, jeśli przebije jedną ściankę to jest do 300fpsów, jeśli przebije obie ścianki to ~350fpsów

2. Strzelasz w dno puszki (jeśli przebiło obie ścianki boczne), jeśli przebije się przez dno i nie wybije przez górę, to jakieś 400fpsów, jak wybije to 450+

8 minut temu, MIchu1884 napisał:

wydałem chyba już 2 krotności repliki na tuning i naprawy

Wymiana gumki hop up, dyszy, podkładkowanie, smarowanie, doszczelnienie to nie jest tuning, to standardowe czynności serwisowe.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, MIchu1884 napisał:

417fps

Rozumiem że 417 na 0.20g czyli ~1,6J, czyli ~350 fps na 0.28g?

Kiedy ostatnio była zmieniana gumka?
Kiedy ostatnio była czyszczona lufa?
 

8 minut temu, MIchu1884 napisał:

nie mam chrono, ale mam wydruk po serwisie (417fps) i raczej nie zepsułem uszczelnienia ani nic więc powinno być tyle.

Zrobienie flata nie jest łatwe. Bez chrono to można gdybać.

Kulki BLS są bardzo dobre, do Specny/BLS jakoś nie jestem osobiście przekonany, ale nie mam dowodów że są gorsze od BLS.

Link to post
Share on other sites
Cytat

Kiedy ostatnio była czyszczona lufa?

nawet dzisiaj czyściłem

Cytat

Kiedy ostatnio była zmieniana gumka?

serwisant zmieniał gumka jest w porządku, przezroczysta guardera nie chciała wejść na lufe nawet ze smarem, maple leaf był testowany ale tu z kolei problemem były grube ścianki gumki i komora nie mogła do końca dość żeby klips się zatrzasnął.

Cytat

1. Strzelasz w bok puszki, jeśli przebije jedną ściankę to jest do 300fpsów, jeśli przebije obie ścianki to ~350fpsów

2. Strzelasz w dno puszki (jeśli przebiło obie ścianki boczne), jeśli przebije się przez dno i nie wybije przez górę, to jakieś 400fpsów, jak wybije to 450+

 sprawdze to teraz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...