Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do +/- 2000


Recommended Posts

Witam,

  Zaczynam przygodę z ASG a dokładniej AEG.  Strzelałem już z kilku replik kolegów, więc jakieś doświadczenie mam.

Budżet 1200-2000 na samą replikę. Rozpiętość duża, lecz czytając fora zastanawiam się czy jest sens dawać 1700 za replikę i z nią zacząć zabawę, czy jednak dać 1000 czy 1200 i resztę włożyć w upgrade. Będzie to moja jedyna replika, używana będzie w 90% w lesie, lecz coraz bardziej podoba mi się CQB więc czasami będę chciał się wybrać na taką strzelankę, dlatego zależy mi na szybkiej wymianie sprężyny aby ograniczyć sprzęt do wymaganych FPS, jednak potem w planach jest zakup czegoś stricte do CQB. Jaką replikę polecacie?

Dużo ludzi poleca GG seria gc16 bądź  specne hk416, która się sprawdza i można dołożyć na upgrade.

Link to post
Share on other sites

Jest sens wydawać więcej na replikę, która po wyjęciu z pudełka daje sporo frajdy i nie odstaje od typowej stuningowanej specny i w dodatku z lepszym body. No chyba że zależy ci na grzebaniu i pieszczeniu się w celu osiągnięcia super hiper duper szczelności i dopasowania. Nie twierdzę, że to złe, ale często jest to metoda prób i błędów, szkoda na to czasu i nerwów dla tych dodatkowych 3 metrów zasięgu. Jedni mają wszystko w czterech literach i strzelają tym co dostali z fabryki, jedni ulepszają przy najbliższej awarii lub serwisie, a jeszcze inni lecą od razu w kosmos. Sam musisz wybrać swoją drogę.

W tym budżecie ics oraz gg. Jeszcze lepiej krytac, na jakiejś promce czy z kodem rabatowym nadal w zasięgu 2k pln.

Link to post
Share on other sites

Gdybym teraz zaczynał przygodę z ASG to kupiłbym eMkę do DE z metalowym body, pochodził trochę na strzelanki i zobaczył czy to mnie faktycznie wkręci.

Potem jak już będziesz chciał zostać z tym hobby na dłużej to taką eMkę można spokojnie tuningować, albo kupić coś innego i zostawić tą na zapas lub sprzedać.

Link to post
Share on other sites

Aż tak spokojnie tuningować DE nie można, DE posiada niestandardowy gearbox v2 (w innym miejscu są zrobione otwory na łożyska/zębatki, co wpływa m.in na problem z doborem tłoka).

Ale ogólnie, posiadam DE i całkiem przyjemna replika na start, chociaż moja 908A do CQB sie średnio nadaje przez zbyt długie łoże (nie ma to jak wymachiwać prawie metrową repliką w ciasnych pomieszczeniach :)).

Link to post
Share on other sites

Napisałem że jakieś doświadczenie już mam, wiec szukanie czegos na poczatek zeby sprawdzic czy to dla mnie to podziekuje.

De w podstawowej wersji nie zapewni mi tego czego oczekuje.

A kupić jedna replikę żeby biegać 2 miesiące po czym wywalić do szafy to nie dla mnie.

Marnowanie pieniędzy na podwójne wydatki i zakup kolejnej repliki.

Edited by Karol357
Link to post
Share on other sites

To może na moim przykładzie.
Przez wiele lat miałem wiele replik.
Obecnie mam:
M4 od ICS z dwoma upperami - jeden z lufą 18 cm, drugi ze standardową 36.3 cm - Z lufą 18 cm główna replika do CQB
M4 od Specny - Z lufą 20 cm - Zapas do CQB, do pożyczania.
RPK od LCT - Główna do lasu
AKSU do E&L - Zapas na las, lub główna do lasu jak jest więcej chodzenia niż strzelania lub na nocki/skradanki gdzie się trzeba przez krzaki przeciskać.
G36 od Aresa - Replika sentymentalna
Shotgun od CYMY - Replika na larpy lub klamka/pompka party.
Do tego jeszcze kilka klamek.

Jakby ktoś teraz powiedział że możesz mieć tylko jedną replikę i koniec. To bym wybrał M4 od ICSa lub AK od LCT lub E&L. Lufa około 30 cm żeby było ok w lesie i jako tako w CQB.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...