Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna Arms problem praca dyszy, podwójne strzały, brak mocy


Recommended Posts

Witam. Mam problem z repliką specna arms c01 jakiś czas temu dysza przy strzale wysuwała się tylko do połowy, wymieniłem listwę dosyłacza oraz jej sprężynkę. Od tej wymiany kulki lecą jakby nie chciały, na początku coraz wolniej, aż w końcu blokują się na gumce hop up i przy kilkukrotnym naciśnięciu spustu wystrzeli po dwie kulki, a czasami lecą normalnie. Próbowałem na akumulatorach nimh oraz lipo 7.4v oraz różnych magach. Gumka hop-up zostawiona ta sama na której wcześniej wszystko działało, aktualnie nie mam innej żeby na niej sprawdzić, ale ta co jest teraz po rozebraniu nie jest uszkodzona i nie ma dużo przebiegu. Zauważyłem, że teraz dysza przed strzałem jest cały czas cofnięta do tyłu a po wciśnięciu spustu wysuwa się maksymalnie i uszczelnia z gumką. Czy to, że dysza przed strzałem jest schowana i nie widać jej w komorze może powodować sytuację, że do komory dostają się po dwie kulki naraz? Wcześniej miałem zamontowany mosfet, który mi się uszkodził i go zdemontowałem, z tego co pamiętam to na mosfecie jej praca wyglądała w taki sposób że była widoczna w komorze i cofała się przy strzale wpuszczając jedną kulkę.

IMG-9498.jpg

IMG-9499.jpg

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Elco napisał:

Dysza oraz listwa na złożonym gb porusza się bez oporów? Bo może ma za ciasno i nie zdąży się wysunąć do momentu aż nastąpi kolejny strzał

Zdążyłem naprawić, gumka hop up okazała się jednak wadliwa. Mimo wszystko właśnie nie pokoi mnie ta dysza. Jak złoże gearbox to dysza porusza się bez oporów, w pełnym zakresie. Ale jak już założę sprężyne główną i oddam pierwszy strzał to dysza jest cały czas cofnięta, dopiero po nacisnięciu spustu wysuwa się, oddaje strzał i później wraca do całkowicie tylniej pozycji, że nie widać jej w komorze hop up (jest maksymalnie wciśnięta do środka i nie można nią poruszyć do tyłu, ani pociągnąć do tyłu). Wygląda mi to jakby był lekki overspinning i cykl kończy się, ale opóźniacz zdąży jeszcze "naciągnąć" listwę z dyszą. Nie wiem czy tak może być, bo wcześniej z zamontowanym mosfetem tak nie miałem, po strzale dysza zostawała w takiej pozycji, że dało się ją wciskać głębiej. Mimo wszystko replika po zmianie gumki zaczęła normalnie strzelać, a to też dziwnie bo ta gumka to była zamontowana była praktycznie nowa, odkad mam tą replikę to zawsze korzystałem z zielonej G&G i było ok. Komora na pewno była dobrze złożona, kołnierz nie podwinięty nawet kilka razy ją rozbierałem i sprawdzalem dla pewnosci..  Może jakiś felerny egzemplarz mi się trafił tej gumki...

Link to post
Share on other sites

Byłbym wdzięczny jakby ktoś dał mi odpowiedz czy to normalne, że dyszy nie widać w komorze hop-up (nie jest za krótka) po prostu przed strzałem jest cały czas w tylniej pozycji). Pamiętam tylko, że z mosfetem tak nie było, a jak bez niego gdy replika była stockowa nie potrafię sobie przypomnieć.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście nie miałem takiej sytuacji, aby dysze w moich aegach (4 sztuki, 2x  v.2 i 2x v.3) cały czas pozostawały w tylnej pozycji.

Kompletnie nie znam konstrukcji gera  Twojej specny, ale zakładając, że GB jest standardowy to coś jest nie tak.

Bawię się w poprawianie replik po fabryce, ale nie jestem na tyle ekspertem, aby stwierdzić co jest nie tak bez zaglądnięcia do środka repliki.

Moim zdaniem powinieneś na "sucho", bez sprężyny głównej, ze zdjętą jedną pokrywą GB, pokręcić zębatkami, aby mechanizm wykonał pełny cykl.

Jak wiesz, jak działa GB powinieneś wtedy znaleźć błąd.

Jeżeli błędu nie będzie, to pozostaje szukać nieszczelności w pneumatyce i  np. spróbować na innej dyszy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...