Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prędkość jaką daje sprężyna, a waga potrzebna do jej ściśnięcia.


Recommended Posts

Cześć.
Mam do Was pytanie, bo czytając kilka tematów nie jest to dla mnie jasne i nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi.
Jeśli na kilku sprężynach M120 mogę uzyskać zbliżone prędkości wylotowe kulki, to któraś sprężyna potrzebująca mniejszego ciężaru do jej zgniecenia mniej obciąża podczas swojej pracy GB?
Na logikę są 2 opcje:
1. Dłuższa sprężyna, ale bardziej miękka - ciśnie tłok do końca "z tą samą" siłą.
2. Krótsza sprężyna, ale twardsza - ciśnie w fazie początkowej tłok z większą siłą, ale pod koniec siła ta maleje.
PS. Wariacjami z długością może być jeszcze zmienna średnica i drutu i zagęszczenie zwoi.

Która sprężyna jest wtedy bezpieczniejsza dla chińskiego GB z pneumatyką przystosowaną do lufy 250mm?
Docelowo myślałem o M120/M130 w P90 od dzwonka, gdybym szedł "w las". Na co dzień będzie jedynie ~330fps.

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas :)

Link to post
Share on other sites

Do tych wariacji można jeszcze dodać grubość sprężyny i jednakowy/niejadnakowy skok sprężyny.
Ale to jest raczej dyskusja akademicka. Po uszczelnieniu pneumatyki dobiera się po prostu taką sprężynę ile chce się mieć fps.
Trzeba też pamiętać że producenci różnie oznaczają swoje sprężyny więc nie ma co porównywać wyników na sprężynach różnych marek.
Limit do lasu ~450 fps zapewniają np. Modify 120+ czy Guarder SP110.

 

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Huba_lbn napisał:

Do tych wariacji można jeszcze dodać grubość sprężyny i jednakowy/niejadnakowy skok sprężyny.
Ale to jest raczej dyskusja akademicka. Po uszczelnieniu pneumatyki dobiera się po prostu taką sprężynę ile chce się mieć fps.
Trzeba też pamiętać że producenci różnie oznaczają swoje sprężyny więc nie ma co porównywać wyników na sprężynach różnych marek.
Limit do lasu ~450 fps zapewniają np. Modify 120+ czy Guarder SP110.

 

Już czytałem, że M120 nie jest równa M120 i z tego zdaję sobie sprawę. Natomiast dalej męczy mnie zależność, gdzie ta sama replika osiąga założony FPS na kilu sprężynach, a pomimo tego sprężyny wymagają większego lub mniejszego nacisku (kilogramy) by tak samo się ugięły. Czyli tym parametrem (kilogramy do danego ściśnięcia) nie zawracać sobie głowy, a patrzeć jedynie pod względem FPS jakie chce osiągnąć i możliwości mojego GB?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bardzo mocno upraszczając temat - sprężyny dające tyle samo FPS będą praktycznie tak samo obciążać GB.
Różnica w nieregularnym uzwojeniu będzie miała wpływ na obciążenie podczas naciągania sprężyny przez zębatki, natomiast rozprężanie sprężyny która pcha tłok spowoduje przeniesienie takiej samej siły na GB. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...