Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gry w Czechach - 2023


Recommended Posts

  • Domin007 changed the title to Gry w Czechach - 2023
  • 1 month later...

Pierwsza gra -"Nibelungen Marsch - zaliczona.

Gra oparta na fikcyjnym scenariuszu pościgu za niemieckim oddziałem, który z zagrabionym mieniem (walizka z dolarami) usiłuje przedostać się w bezpieczne do demobilizacji miejsce, umożliwiające ucieczkę do "ciepłych krajów". Założenie scenariusza podobne do "Skarbów III Rzeszy".

Gra odbywała się etepami. Ze strony alianckiej, należało osiągnąć określony cel w ramach czasowych i wykonać zadanie. Celami były most kolejowy, i wzgórze na skraju kamieniołomu, które mieliśmy zdobyć, a nastepnie utrzymać.

W czasie gry przeszliśmy ok 5 km (licząc na mapie w linii prostej w terenie górskim, o dużych przewyższeniach, ze stromymi zboczami, jarami ze strumieniami, drogami leśnymi i bezdrożami. Na terenie już nie było śniegu, ale było błoto, rozmiękczone dodatkowym opadem mokrego śniegu w czasie gry. 

IMG_0639.JPG

Edited by Cortes
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Operation Plunder - gra nawiązaująca do operacji forsowania Renu i w jej ramach operacji powietrznodesantowej Varsity. Odbyła się 18.03.2023 na południe od Kalhov w Czechach. 

Teren leśny (las świerkowy), z dwóch stron otoczony bagnami i podmokłymi łąkami. Las poprzecinany rowami odwadniającymi, miejscami wypełnionymi wodą. 

Ok. 75 uczestników, w tym 9 Brytyjczyków, 11 Amerykanów i ok. 55 Niemców. Dysproporcja sił była niwelowana przez czas respu, ale przy atakach strony niemieckiej 2,5 krotna przewaga decydowała o wyniku starć. Gra była moderowana, podzielona na etapy.

Część kolegów ze strony niemieckiej przedłużyla sobie grę o dwa noclegi w wwarunkach polowych, budując obóz, który był głównym celem strony alianckiej.

Alianci zdobyli obóz, ale został on odbity, a następnie Alianci zajęli pozycję obronną w lesie, która została zlikwidowana masowym atakiem Niemców.

Gra trwała od 8:30 do 17:30.

 

Operion Plunder2.jpg

Operation Plunder.jpg

337081374_1335946103618387_6930838759420997073_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...