Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well M4 Metal Gearbox - ki diabeł?


Recommended Posts

  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie no... Lufę zewnętrzną z okładzinami też musisz zmienić. W wellu jest ona zintegrowana z body (jedna część, wypraska czy jak to tam nazwiesz). W SRC jest ona przykręcana do body tak jak być powinno. Tak więc koszty rosną.

Na pocieszenie dodam że rączka jest kompatybilna, tylko ciężko wchodzi w inne jak wellowskie body.

Link to post
Share on other sites

nie rozumiem tylko jednego ludzie bebnia ze lufa zewn. to jedosc z gornym body... po rozkreceniu body lufa przeciez ladnie sie oddziela(no jeszcze przykrecany pierscien zabezpieczajacy) osadzona jest w takim "dziubku" na 4 bolcach. z tego co widzialem to w innych replikach jest to rozwiazane w ten sam sposob, moze dziubek sie troche rozni wielkoscia w zaleznosci od firmy... ale nie znam sie na firmach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jakie Stale kolby pasuja do tego R6 bez zmieniania body, nigdziej niemoge znalesc odpowiedni ktore by pasowaly.

 

[ Dodano: 09.03.2006, 20:57 ]

Jakie stale kolby pasuja do R6, nigdziej niemoge znalesc odpowiedni ktore by pasowaly. (Najlepiej do ktoryh mozna wlozyc baterie podobnie jak u CA). Niechce zmieniac body, jestem zniego zadowolony.

Link to post
Share on other sites
Jakie Stale kolby pasuja do tego R6 bez zmieniania body, nigdziej niemoge znalesc odpowiedni ktore by pasowaly.

 

[ Dodano: 09.03.2006, 20:57 ]

Jakie stale kolby pasuja do R6, nigdziej niemoge znalesc odpowiedni ktore by pasowaly. (Najlepiej do ktoryh mozna wlozyc baterie podobnie jak u CA). Niechce zmieniac body, jestem zniego zadowolony.

 

nie ma takiej kolby do wella do której wsadzisz baterie ani stałej ani rozkładanej :idea:

Link to post
Share on other sites

co do tematu wkladania baterii do kolby. kumpel "killa" zrobil z r6 m16 vietnam wersje kozystajac z taniego sprezynowego karabinu firmy well m16. idac dalej zakupil baterie large, przelozyl kable na tyl, w kolbie zrobil dziure na kable tak aby do niej wchodzily (taki jest problem z takim zamontowaniem, ze nie mozna sciagnac tej kolby co jest chyba oczywiste bo w innym wypadku "zgilotynuje" sie kable). oryginalnie w kolbie miejsca nie ma na baterie ale kozystajac z noza czy innych narzedzi majsterowicza powycinac plastiku z srodka tak aby weszla bateria. dodatkowo mozna oblozyc to jakas gabka czy czym w tym rodzaju, zeby bateria nie latala w kolbie. reasumujac, da sie wlozyc baterie large do kolby z m16 ale jej wyciaganie wiaze sie z rozkrecaniem kolby (6 srobek) co nie jest problematyczne. a jeszcze jedna sprawa. o ile ta kolba byla w jakikolwiek sposob stala po wycieciu bebechow z jej srodka aby zrobic miejsce baterie kolba jest troche... bardziej gietka. nie sprawia to zadnych problemow chyba, ze ktos chce wywazac dzwi albo ogluszac kogos. nie jest to moze eleganckie i jakos pieknie nie wyglada ale po prostu da sie.

Link to post
Share on other sites

Przy pęknięciu całkowitym czoło GB, gdzie siedzi głowica cylindra podejdzie tak daleko do przodu jak pozwoli jej popychacz dyszy. Może to uszkodzić tą rurke przykręconą do body dolnego, co łączy mag z komorą HU. Widziałem to już raz. Poszły "uszy" przez które przechodzą wkręty.

Link to post
Share on other sites

Co do magazynków... dziś z ciekawości wyliczyłem że do magazynka m4 wella wchodzi nie 250 kulek jak napisane jest w każdym opisie lecz... (+/- 10) 360 8O Wyliczyłem to za pomocą wagi. Mierzyłem na różnych kulkach by wyeliminować błędy pomiarów. Magazynek po napełnieniu nakręciłem po czym potrząsnąłem nim by kulki ułożyły się maxymalnie ciasno, po czym wsypałem jeszcze kilkanaście. Możecie sprawdzić sami :lol:

Link to post
Share on other sites
Co do magazynków... dziś z ciekawości wyliczyłem że do magazynka m4 wella wchodzi nie 250 kulek jak napisane jest w każdym opisie lecz... (+/- 10) 360 Shocked Wyliczyłem to za pomocą wagi. Mierzyłem na różnych kulkach by wyeliminować błędy pomiarów. Magazynek po napełnieniu nakręciłem po czym potrząsnąłem nim by kulki ułożyły się maxymalnie ciasno, po czym wsypałem jeszcze kilkanaście. Możecie sprawdzić sami Laughing

 

 

A możesz to potwierdzić nie wagowo? Wciśnij ile sie da a potem wysyp i policz nie ma problemu żeby policzyć 300 lukek to tylko kilka minut roboty!

Link to post
Share on other sites

ja mam do wszystkich pytanie, starałem sie w miarę uważnie czytać to forum, lecz nigdzie nie znalazłem informacje o tym czy jakieś body metalowe pasuje do r-6?? jeżeli był już ten temat poruszany to prosze o link. z góry dziękuje i licze na pomoc (to pilne bo chce kupić jakieś metalowe bodydo m4a1 z well'a, bo plastki to sie nie sprawdza, dzisiaj kolbe połamałem)

Link to post
Share on other sites

jonboy2312 mam pytanie: mówiłeś że wsadziłeś sprężynę 130pdi i wymieniłeś prowadnice sprężyny itd. Kolega poszedł za przykładem tylko z tą różnicą że sprężynę kupił 120pdi i nową baterię 9.6. Po pewnym czasie karabin zaczą palić bezpieczniki łamać zęby w tłoku. Zmiana tłoka na metalowy nic nie pomogła :!: po okoła tygodni został złamany ostatni ząb i spiłowane zostały zęby które łapią najpóźniej tłok. Czy to możliwe że poprostu dostał ,,słabszy model" czy co?? z góry dzięki za odp.

 

P.S. Zaznaczam że jeszcze jestem niewiele ponad początkujący i proszę o dostosowanie do tego sposobu wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

czarny001

Link to post
Share on other sites

Hmm... zagwozdka... kto wymieniał sprężynę? Może powodem był zły montaż? U mnie nic takiego się nie działo, u kolegi który wstawił sprężynę 150 PDI i ogromną baterię 9.6v od wiertarki (na zewnątrz) - pękł po długim użytkowaniu gearbox, ale z zębatkami i tłokiem nigdy problemów nie było.

 

Coś musiało być nie tak z montażem. Może nie wtsawiony anti-reversal?

 

Tylko czemu pali bezpieczniki, to nie wiem. W sumie nie od woltów to zależy tylko od amperów - silnik?

 

Nic tu nie wymyślę, zapytaj na forum ogólnotechnicznym, na pewno są jużtopiki o palonych bezpiecznikach i łamanych zębach...

Link to post
Share on other sites

Sprężynę wstawiał sam, ale wg instrukcji składania GB z neta. Wydawało mi się że wszystko gra i żadnej części nie pominął... Ale cóż, dzięki za odpowiedź. Czyli jeśli bym chciał sam zmieniać sprężynę itd to jeśli złoże wszystko do (za przeproszeniam) kupy w poproawny sposób nie powninienem mieć więkrzych problemów technicznych :?:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...