Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well M4 Metal Gearbox - ki diabeł?


Recommended Posts

http://sklep.airsoftguns.pl/projector.php?...duct=1137799730

 

za grosze masz nowe body + pare bajerków hehe :)

z tego wszystkiego to chyba tylko rączka zdała by się :-)

 

też mam Well'a i narazie wszystko jest ok, ale przeraża mnie rączka, chwieje sie i kombinuje jak ją otworzyć i uszczelnić albo podkleić, co by sie w boju nie rozwalila :) Ja jestem bardzo zadowolony, to najlepsze co można dostać za takie pieniądze :)

 

EDIT

po zdjęciach w pierwszych stronach tego tematu widziałem że rączka jest do zdjęcia.. Troche się boją jakoś odginać czy coś na siłę robić, wkońcu to plastik.. Czy ktoś może mnie nakierować jak dobrać się do rączki? Te śrubki u spodu rączki do to niej właśnie są? Czy one coś przytrzymują wewnątrz?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A więc michasiek! Bez problemu możesz odkręcić te dwie śrubki, następnie widzisz silnik z dwoma podpiętymi kablami, odłączasz je i wyciągasz silnik (na początku trochę ciężko wychodzi, ale nie bój się nic się nie stanie) Następnie dokręcasz dwie śrubki, które widać jak wyciągniesz silnik i problem z głowy! :D Jak to zrobisz i włożysz z powrotem silnik to czerwony kabelek do "+" a czarny do "-"! Jak będzie coś nie tak to wal do mnie na priva

Mam nadzieję, że pomogłem!

 

Ale tera moje pytanko, mógłby ktoś napisać prostą instrukcje: co zrobić aby działały magi MAGA i Stara? :(

 

Pozdrawiam![/i]

Link to post
Share on other sites

Myślę, że powinieneś napisać maila do firmy albo zadzwonić do nich.

Oni będą wiedzieć na pewno, a tu to różnie może być ;)

 

[ Dodano: 18 Cze 2006 16:50 ]

Witam hummmmmm mam problim z magazynkiem tak mi się wydaje..

 

Problem pojawił się po tym jak ja genialnie rozkręciłem magazynek w celu "zobaczenia" jak to dziala :) Skręciłem go tak jak na zdjęciu pare stron wcześniej (w okolicach 14 strony), ale zrobił się mały cyrk..

 

Rzecz wygląda następująco.. Po wsypaniu kulek i nakręceniu do końca karabin strzela, ale zdarzają się PUSTE strzały co więcej - zaczęły się blokować!:(

 

Nie wiem, może ja źle założyłem coś w magazynku, bo samego karabinka nie ruszałem.

 

Rodzi się pare pytań - ta plastikowa zębatka, która jest zatyczką dla blaszanej sprężyny z jednej strony jest gładka, z drugiej ma wypukłe ząbki. Jak powinna być założona? gładką stroną do zewnątrz czy do środka w kierunku blachy?

 

A może kulki są przyczyną tego wszystkiego? Mam kulki 0,23g excella ale na 0,2 nie bylo zadnych problemów..

 

Trochę mnie to wszystko zmartwiło, bo przed otwarciem magazynka wszystko działało super, zadnych pustych strzałów, żadnego blokowania się :(

 

A może to wina gdzieś w środku? Pomóżcie proszę, bo mam wyrzuty sumienia, że w ogóle tam zaglądałem :?

 

[ Dodano: 18 Cze 2006 23:28 ]

halo halo pomocyyy :(

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zadam te pytanie tutaj bo akurat tą replikę zakupiłem. Pytanie wydaje sie głupie, wręcz śmieszne ale zazwyczaj mam doczynienia ze śróbkami a nie z pinami jakimiś. No więc.. ekhem: Jak te piny się zdejmuje? Odkręca sie jakoś czy jak?

Chodzi mi o ten konkretniej(znajduje sie na prawo i do góry od "auto"):

http://www.airsoftguns.pl/produkty/firmowe...e/R6_WELL/4.jpg

Link to post
Share on other sites

Poszukuje dawcy części do mojego projektu PK i zastanawiam się nad R6, więc mam parę pytań, może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć:

- czy rączka mieszcząca silnik jest identytczna z tą w marui???

- jak się spisuje sustem hop up???

- czy body jest sztywne (czy plastik jest w miare dobry)???

i najważniejsze...

- czy ktoś nie ma może rozwalonej R6-ki na sprzedarz???

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
jest wbijany. wyciaga sie go np. srubokretem

 

eee śrubokrętem? tzn podważyć i wyciągnąć? A później wkładając z powrotem to już jakoś np. młoteczkiem ?

Dobrze, że piny są metalowe, bo te wyciąganie ryzykowne się wydaje :)

Link to post
Share on other sites

Nie, poprostu tak gdzie nie ma glowki(z lewj strony body) bierzesz srubokret i wypychasz pin... tylko wypychasz ten ostatni!!! Potem jak wyjdzie , dosc mocno body ciagniesz do gory i sie otwiera. Jak zamychasz to uwazaj na uszy. Jak juz zamkniesz to pin wpychasz. Koniec.

 

System hop-up spisuje bardzo dobrze.

Body sztywne, nie wydaje sie gumowe.

Link to post
Share on other sites

hmmm chodzi mi o to żeby poprostu nic nie wystawało i nie mogło się uszkodzić. Stąd ten podział na 3 części. Nie chcem kusić losu :)

Jeśli trzeba otworzyć body to nic nie szkodzi, pprostu zawsze lepiej znać ewntualny szybszy sposób :wink:

Link to post
Share on other sites

No nie wiem... Ja sorry, ale wole nie probowac, bo cos zjebie...No wiesz, kable beda tepo wytawaly i ja nie wiem, czy nie bedziesz musial calkowicie go rozebrac, zeby to wyjac, bo jak tak patrze, to lufa(no chodzi mi o ta czrna "pokrywe" na lufke to jest zcalona z body, tzn., to calosc... wiec nie wiem... :|

Link to post
Share on other sites

scalona z body? to w takim razie nie dałoby się wymienić lufy na precyzyjną... nie chcem jeszcze sam nic rozkręcać bo dostałem ją w piątek i jeszcze nie wystrzeliłem bo na kulki czekam

Ja sorry, ale wole nie probowac, bo cos zjebie

rozumiem, czuję narazie to samo :wink:

 

no nic ale i tak dzięki za pomoc :D

do wyjazdu tydzień z hakiem więc wedle porzekadła: "pożyjemy, zobaczymy " :wink:

Link to post
Share on other sites

a no fakt, niby odkręca się dwie śróbki blisko body ale one nic nie dają. Te złączenie wygląda jakby wystarczyło śróbki odkręcić i zewnętrzna lufa mogła zejśc ale najwyraźniej jest przyklejona a śróbki dla picu :? . Otworzyłem body i jedyny sposób na zdjęcie lufy to zdjęcie jej razem z górną częścią body(wyjęcie drugiego pinu) ale do transporu to bezsens. No nic.

 

Ale w takim razie jak wyjmuje się lufe wewnętrzną żeby ją wymienić?

Link to post
Share on other sites

to trzeba chyba na hama ciągnąć, ale mi jakoś przez myśl to nie przeszło.

Jak się body otwiera to owszem troszeczke siły ale to sie "czuje", a tutaj jakoś niebardzo.

Nie mniej jednak dzięki za informacje o wymianie lufy :)

 

edit:

zgadza się, ciężko aczkolwiek schodzi. Problem w tym, że to tylko pierścień a lufa zewnętrzna i tak zintegrowana jest z body.

 

[ Dodano: 10 Sie 2006 21:17 ]

Mam pytanie: Czy to normalne, że w mojej replice auto działa tylko wtedy gdy cały czas podkręcam magazynek?

Tzn. Na semi jest cacy, ładnie strzela. Na auto strzelam i wystrzeli jedną kulkę. Oczywiście tłok uderza, silnik pracuje jak na auto, ale to wygląda tak: naciskam i trzymam spust, jedna kulka leci, a dalej same puste strzały. Jeśli strzelaniu towarzyszy ciągłe podkręcanie magazynka to jest ok. Czy dla hi-capów to normalka? Czy z low i mid-cap'ów strzela się bez problemowo na auto?

 

 

Ps.

Jak strzelam z repliki w domu, z odległości 8 metrów to widze lot kulki i wydaje się, że strzał jakiś czerstwy jest. Dzisiaj ustawiałem hop up i strzelałem w szafke okrytą kocem. Dalej tak samo jakoś lipa się wydaje. Jeden strzał oddałem troche za wysoko. Na tej szawce zawsze stoją umyte naczynia. Usłyszałem jakiś brzęk, więc pomyślałem, że to łyżki. Patrze dalej a tam szklanka poszła w kawałki 8O . Sory za oftop, ale dziwne to, niby niepozornie leci ta kulka a tu szklanka poszła.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie pisałem bo nikt nie czytał ( przy pisaniu odpowiedzi jedna pod drugą robi się automatycznie edit ). Z czasem wszystko sie jakby rozruszało i teraz ładne serie sadzi. Nie mniej jednak to wciąż serie, konkretne aczkolwiek mam wrażenie jakby szybkostrzelność była za mała żeby prowadzić ogień ciągły aż trzeba będzie dokręcić mag.

 

Dzięki za wskazówkę, poczytam troche o mp5.

Ps.

Strasznie uzależniające jest strzelanie na auto :F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeczytałem temat o Wellu MP5 a konkretniej: żeby mag dobrze podawał na auto to trzeba w nim zębatke odwrócić. Tylko nie bardzo kojarze którą. Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak to by było w R6? Chodzi o tą zębatkę która jest na "sprężynce"(ta metalowa blaszka zwinięta) czy ta mniejsza zębatka obok?

Poniżej info z wątku:

radze wyjąć kółeczko kleszczami-krokodylkami  

za trzpień od wewnątrz i tylko je odwrócić karbowaną stroną  

mieszającą kulki w stronę plastikowej osłony/obudowy.  

 

czyli prosto mówiąc 'odwacamy kółko'  

(oczywiście trzpień należy przełożyć na 2 strone kółeczka)  

 

dzieki temu nie blokuje się tak często ruch tego kółeczka,  

które jest bezpośrednio powiązane z podajnikiem kulek.

Co do patentu matthew'a destroyer'a na hi-cap'a to u mnie działa (chyba  ) Ja u siebie wyjąłem tą zębatkę co jest przyczepiona do tej od podawania kulek (ta taka która jest przyczepiona do tej co ją widać jak się patrzy przez wlot kulek i ma sprężynę.Mam nadzieję, że wszystcy zrozumieją o co mi chodzi  ) i kulki lecą bez przerw.

 

Byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Mam problem z moim Wellem . Sprawa wygląda następująco:

 

Chciałem byc fajny(ale to pomińmy)i samemu rozebrac GB, a przy okazji wymienic głowice tłoka. Po wymianie i wielu próbach GB wreszcie ruszył,jednak kulkami pluje czasem na metr czasem na max 10 metrów. Wymieniałem jeszcze gumkę Hopupa ,ale gdy włożyłem starą problem nie zniknął. Co może byc przyczyną problemu?? I jak można by się go pozbyc ??

 

Przepraszam za brak "c" z kreseczką.

 

Pozdrawiam Mateusz

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...