Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Celność,testy


Recommended Posts

Dlaczego nie używa się imadła?:

- broń posiada coś takiego jak odrzut, który też ma znaczenie przy strzelaniu

Tak, szczególnie AEG.

 

- bo można uszkodzić broń (a.: samym skręceniem w imadle; b.: przy oddawaniu strzału z broni umieszczonej w imadle).

Bo nie używa się imadła "od pana Heńka", tylko odpowiedniego - z amortyzacją i elementami pochłaniającymi energię.

 

- Poza tym, kto do jasnej cholery będzie targał na dwór stół z imadłem??? Porąbało was ludzie???

A znasz coś takiego jak podstawki strzeleckie? W najprostrzym wydaniu - worek z piaskiem, lub profesjonalniejsze, dedykowane. A na strzelnicach na ktorych bywam zwykle jest mocny stół służący właśnie takim celom.

Poza tym myślę, że jako uzytkownik stosunkowo nowy w tym gronie powinieneś bardziej stonować wypowiedzi, bo zaczynanie znajomości od obrażania to kiespka droga.

 

Poza tym dawać za przykład jak coś sie robi w wojsku (polskim) to też kiepska sprawa, bo daleko im do rozwiązań idealnych.

Link to post
Share on other sites
Dlaczego nie używa się imadła?:

- broń posiada coś takiego jak odrzut, który też ma znaczenie przy strzelaniu

Tak, szczególnie AEG..

Panie moderatorze - proszę doczytywać posty.

 

- bo można uszkodzić broń (a.: samym skręceniem w imadle; b.: przy oddawaniu strzału z broni umieszczonej w imadle).

Bo nie używa się imadła "od pana Heńka", tylko odpowiedniego - z amortyzacją i elementami pochłaniającymi energię.

Ja to wiem i Ty to wiesz, ale kto jeszcze? Wezmie taki jeden z drugim imadełko szkolne i będzie miał pretensje do wszystkich na forum.

Druga sprawa - kto ma dostęp do takiego sprzętu? A mowa była, żeby każdy mógł testy przeprowadzić we własnym zakresie.

 

- Poza tym, kto do jasnej cholery będzie targał na dwór stół z imadłem??? Porąbało was ludzie???

A znasz coś takiego jak podstawki strzeleckie? W najprostrzym wydaniu - worek z piaskiem, lub profesjonalniejsze, dedykowane. A na strzelnicach na ktorych bywam zwykle jest mocny stół służący właśnie takim celom.

To samo co powyżej - kto ma dostęp do dedykowanych podstawek? Prawie nikt. A chciałoby się komus specjalnie kupować? Wątpię.

Na strzelnicach prawdopodobnie od czasu do czasu bywa pewnie jakiś % osób, jednak znów - nie na wszyskich strzelnicach są urządzenia temu służące.

 

Poza tym myślę, że jako uzytkownik stosunkowo nowy w tym gronie powinieneś bardziej stonować wypowiedzi, bo zaczynanie znajomości od obrażania to kiespka droga.

Nowy na forum wmasg, nie znaczy nowy w asg czy uzbrojeniu.

Post edytowałem - rzeczywiście był zbyt ostry.

 

Poza tym dawać za przykład jak coś sie robi w wojsku (polskim) to też kiepska sprawa, bo daleko im do rozwiązań idealnych.

Hmm... mieszkam w polsce, to dlaczego nie?

 

 

A teraz NavySEAL - jako moderator jesteś pewnie blisko z wmasg (bez skojarzeń) - zmobilizuj ekipę do opracowania rozwiązań testowania replik i poszerzcie forum o taką kategorię. Sądzę, że pomogłoby to wielu przy podejmowaniu decyzji dot. zakupu sprzętu.

Link to post
Share on other sites
Hmm... mieszkam w polsce, to dlaczego nie?

Bo polskie wojsko jest niestety dalekie od wzorcowego.

 

A teraz NavySEAL - jako moderator jesteś pewnie blisko z wmasg (bez skojarzeń) - zmobilizuj ekipę do opracowania rozwiązań testowania replik i poszerzcie forum o taką kategorię. Sądzę, że pomogłoby to wielu przy podejmowaniu decyzji dot. zakupu sprzętu.

Wg mnie nie ma sensu. Doświadczenie z forum wskazuje, że choćby redakcja opracowała normę na 300 stron z kątowym ustaleniem trzymania palca na spuście to i tak 40% zrobi po swojemu, 30% będzie pytało jak to trzeba zrobić, 25% będzie miało lepszy pomysł i będzie forsowało go na forum, a 5% zrobi wg założeń ;)

Link to post
Share on other sites

Jesli moge sie dolaczyc

NIE mam doswiadczenia z bronia ostra. Pare razy z Glockiem i okazjonalnie co innego. Wiec powiedzmy ze moja wiedza opiera sie na ASG a o tym ten watek.

Otoz do Panow Strezlcow w AEG praktycznie odrzut nie wystepuje. Robilem juz proponowane tutaj testy zeby ustawic jak dobrze miozna wyregulowac HU. Bron w zyklym"od pana henia" imadle z okladninami z materialu zeby nie porysowac(zwykla zlozona szmata) nawet nie drgnie.

Pamietajmy ze to znacznie slabsza wiatrowka a nawet one w imadle siedza pewnie. Pozatym Navy masz racje - do 10% zrobi. Ale od czego znajmi ze sklepow/serwisow?

Przecierz nikt nie powiedzial ze takie testowanie to musi byc "czyn spoleczny". Mozna podrzucic idee wyzej. NP. MG, Firearms, Snajper ASg itp. Chodzi o stworzenie prostego testu ktory w pewnym przyblizeniu da poglad o broni ktora chcemy kupic. Wiem ze zaraz odezwie sie chorek"wszystkie AEG to tosamo" ale przecierz AUg strzela inaczej niz nap. M4. Ja sie ludziom chce bawic to czemu nie?

 

Jak wszyscy wiedza sa "objawy bycia Maniakiem" i jest ich lista. ze zacytuje jeden z punktow:

"mysli ze skupienie 1" na 5m to dobrze"

50m? Czy panowie kiedykolwiek mieli stockowe bronie w lapkach?(pan xasistis konkretnie)??? Ja na mojej m4 170% mam skuteczny z 40m a 50 to juz lobemI jak bog da wiatr z plecow. Pojedynki zazwyczaj sie odbywaja 30-40m bo I tak za diabla nie wyregolojsz HU na celnosc powyzej.

Sniperki to kolejna bajka. Moj kolega ma stockowego VSR. Mowi ze realnie to jakies 35m. 75m dla sniperek? Moze z kulkami z napedem rakietowym….

 

Reasumujac: Imadlo Henkowe to wcale nie jest zle rozwiazanie. Dziala w ASG i o to chodzi.

Dystanse trzeba omowic ale powyzej 50 to raczej nie ma co.(mowimy o stockach. 300% upgrade trzeba sie chowac a nie testowac). A kartka A3 jaknajbardziej. Supienie w ASG, Swiety Mikolaj i 3mln mieszan nie istnieja.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
50m? Czy panowie kiedykolwiek mieli stockowe bronie w lapkach?(pan xasistis konkretnie)???

Miałem stockowe i nie tylko. Z 50m chodziło mi o wyznaczenie właśnie granicy zasięgu. Chyba wyraźnie napisałem, że przy wynikach poniżej 3/10 można dać sobie spokój z dalszymi testami, bo nie ma sensu. A, że jednemu wyjdzie to przy 30m a innemu przy 40, to juz inna sprawa. Ponadto gdzieś juz napisałem, żeby również testować modyfikowane repliki po to, by dać pojęcie jaka zmiana bebechów daje jakie korzyści. Oczywiście podając te zmiany jakie się przeprowadziło. Stąd również te 50m

 

 

75m dla sniperek? Moze z kulkami z napedem rakietowym….

W zasadzie argument mam taki sam jak powyżej. Ponadto z założenia wszyscy nowi myślą, że ze snajperkami będą rządzić na polu walki, bo zasięg, bo celność, itp. A jak się po zakupie okaże, że to lipa to pretensje mają do całego świata. Widziałem takiego, jednego nowego ze snajperką co po każdym strzale upierał się, że trafił, bo ma snajperke i że jest na bank lepsza od każdego elektryka. Zweryfikował swoją opinię dopiero po jednym z takich testów jak opisałem. Dałem te 75m, żeby każdy mógł zobaczyć jaki zasięg snajperka "powinna" mieć, żeby ja można było nazwać snajperką, a jaki ma w rzeczywistości.

 

Oczywiście nie twierdzę, że każda snajperka musi mieć 75 metrów, tak samo jak nie każdy elektryk musi mieć metrów 50.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...