Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STAR M249


Recommended Posts

Metal nawet jak nie przewyższa plastiku wytrzymałością to lepiej wygląda. Obicia na plastiku wyglądają szajsko. Za to wytarcia lakieru czy oksydy na krawędziach metalowych elementów wyglądają bardzo klimatycznie.

 

Hmm. A jednak wszytskie zakłady zbrojeniowe świata dążą w kierunku tworzyw sztucznych, "dziwne ... ale prawdziwe". Bo tak naprawde ciężar karabinu to wada a nie zaleta. I nikogo nie obchodzi czy strzela sie do niego z karabinu z błysczącego "szajsko" tworzywa czy z "klimatycznie wyglądającego" metalu ważne czy sie trafai czy nie. A my szczycimy się tym że wykorzystujemy REPLIKI więc chyba nic złego w tym że producenci replik wyprzedzają producentów broni w implementacji nowoczesnych technik ( Jedynym mankamentem jest to że to wcale nie jest już replika (a przynajmniej niezbyt wierna) ).

 

A 3000 PLN za karabin maszynowy to dużo => niesądze. Taki jest koszt karabinka np. AR15 (polecam strone Armalite'u). A koszt karabinu jest o wiele wiekszy. Ponadto tak jak wyżej napisano, wszytskie te części stanowią nietypowe odlewy (niezależnie czy ze stopu czy plastiku) więc ich koszt przez pierwszą fazę życia jest wysoki. Kiedy producent zamortyzuje koszt stworzenia lini produkcyjnej będzie sprzedawał swoje produkty po cenie ustalonej na zasadzie działania "niewidzialnej reki".

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Coz, popieram Rittera w kwesti oddania wagi repliki, przynajmniej do czasu kiedy nie musze taskac takiej urealnionej wagowo repliki przez iles tam godzin na strzelance, heh...

 

Na cene mozna narzekac lub nie, faktem jest ze STAR powinien byc sporo tanszy i jego cena powinna oscylowac kolo 2 tys pln. Jak sadze, znajdzie on swoich zwolennikow, tym bardziej ze osiagi wygladaja na dobre (ok 320 fps).

 

Mniejsza waga, co prawda zniesmaczy niektorych, ale jest praktyczna i jako efektywne narzedzie do walki airsoftowej STAR powinien byc bardziej przydatny...

 

Zamiast sie wyklocac o wyzszosci jednego lub drugiego powinnismy sie cieszyc, ze oferta intersujacych sprzetow rozszerza sie i to w roznych polkach cenowych!

 

Tak dla ciekawych, to gdzies wyczytalem ze za prawdziwego M249 US Army placila 4000 USD za sztuke (w latach 80ych). Replika CA wyglada tu dosc tanio... :wink:

Link to post
Share on other sites

 

Hmm. A jednak wszytskie zakłady zbrojeniowe świata dążą w kierunku tworzyw sztucznych, "dziwne ... ale prawdziwe". Bo tak naprawde ciężar karabinu to wada a nie zaleta. I nikogo nie obchodzi czy strzela sie do niego z karabinu z błysczącego "szajsko" tworzywa czy z "klimatycznie wyglądającego" metalu ważne czy sie trafai czy nie.

 

 

po pierwsze jest plastik i plastik - vide G36C CA vs. swiecący TM, po drugie jeśli orginalna eMka jest z metalu to ja tez wolę biegać z metalową a nie z plastikiem, tak samo jak na np. M14 wolałbym miec prawdziwe drewno a nie pastikową podróbę - to tylko dążenie do jaknajbliższego odwzorowania orginału, jednym potrzeba mnij innym więcej.

 

BTW ja się nakręciłem na Enfielda więc bardzo jestem ciekaw jak się będzie sprawował ten carbonowy GB. znając właściwości materiału śmiem twierdzić że może się nieźle spisywać - wytrzymałość na naprężenia jest naprawdę wysoka więc ryzyko pęknięcia powinno być niższe. i jeszcze pytanie na koniec - czy ktoś wie czy ich gearbox bedzie kopatybilny z którymś ze standartowych GB?

Link to post
Share on other sites

Stiff zajrzyj do recki M249 tam jest masa fotek GB w całości i po rozkręceniu. Co do wnętrzności GB to większość części jest chyba kompatybilna z klasycznymi GB. Nie zauważyłem na fotach jakiś większych odstępstw od normy a sam autor nie pisze też nic na ten temat. Jedną z nowości (oprócz szkieletu) to możliwość wyciągnięcia sprężyny bez rozkręcania GB.

Link do recki jest na pierwszej stronie.

 

OT

P.S Co do M14 to są dwie oryginalne wersje: z drewnianym łożem i z łożem z włókien. TM wypuścił dwa modele z (pseudo) drewnianym łożem i łożem podobnym do tego z włókien. Kupując ten drugi można mieć za tą samą cenę model bliższy oryginałowi 8)

OT end

Link to post
Share on other sites
Mianowicie CA, TOP serwują ludziom AEGi za wysoką cenę wiedząc, że maniacy i tak kupią. Właśnie w tym momencie wydaje mi się trochę bezsensowna teza wysunięta przez Hargina, że tanie to do d**y. Tak właściwie to STAR jest tańszy, ale czy gorszy?

 

juz mialem olac ten watek, ktory i tak jak zwykle prowadzi "do niczego"

 

ale skoro kolega Trael mnie wywolal do tablicy

 

"REPLIKA" to jest TO co ma odwzorowywac ORYGINAL - im bardziej go odwzorowuje, tym lepiej

 

jesli ktos ma w powazaniu realia, to sprowadza wiele idei ASG do "strzelanki jebanki" - dlatego tez coraz mniej jest w tym zabawy.

 

MINIMI w oryginale wykonane jest z metalu i jest ciezkie. STAR robiac lekkiego i plastikowego M249 stawia swoja replike w II kategorii. Co do geraboxa to tak jak przedmowcy pisali - trudno ocenic.

 

A co do ceny... w watku o CA249 juz pisalem - jestem szczesliwy, ze RKM jest DROGI i CIEZKI. Dzieki temu nie biega z nim kazdy, kto ma tylko zyczenie, a tak naprawde jest mu wszystko jedno czy kupil M249 czy MP5 - byle fajniej wygladalo. Przez ograniczona ilosc RKMow zabawa zyskuje na realizmie (inna sprawa, ze jego cena i waga bezposrednio uderzyly mnie po garbie i kieszeni :) )

Link to post
Share on other sites

Heh i tu się nie bardzo zrozumieliśmy. Twój post o tym, że jeśli coś jest tanie to do kitu odebrałem jako stwierdzenie, że M249 Stara się szybko rozsypie :)

Dobra jak dla mnie EOT (jeśli chodzi o ceny :) ) bo jak słusznie zauważył Hargin ta rozmowa prowadzi do nikąd.

 

P.S Też nie jestem zwolennikiem "strzelanek jebanek" tylko dla tego, że według mnie ceny niektórych produktów są za wysokie (nie stać mnie i czasem mi zazdrość d**ę ściska ;) )

Link to post
Share on other sites

Człowiek, który napisał recenzję i zatrzaskał zdjęć przekazał masę informacji. Tak naprawdę Gearbox (o nim chcę tutaj pisać) wygląda solidnie. Właściwie nie mam tylko dwóch drobnych informacji o szczegółach:

1. Czy głowica cylindra ma luz na połączeniu z GB czy jest osadzona jedynie na bocznych wypustkach. Jeśli jest tam luz - to może być problem, wypustki po bokach mogą jedynie pozycjonować a mogą też być wykorzystane do osadzenia w obudowie GB głowicy cylindra. Niestety tego nie widać na zdjęciu.

2. Osadzenie łożysk - tu szczegółów które mnie interesują niestety nie widzę.

Ożebrowanie GB wzmacnia i usztywnia jego konstrukcję prawidłowo. Znając PC (poliwęglan) z obróbki u nas w firmie i widząc kulturę wykonania formy ten GB może być ciekawą propozycją. Rozkręcać nie ma potrzeby, dopóki nie będzie widać, że coś się połamało, smarować można bez rozkręcania - same superlatywy. Zresztą chyba ktoś to najpierw testował i wyniki testów musiały być zadowalające nikt przy zdrowych zmysłach by tego nie dopuścił do sprzedaży gdyby wytrzymałość była zbyt niska.

Martwi mnie tylko inny układ wszystkiego wewnątrz - nie wiem jakie obciążenia byłyby na poszczególnych łożyskach (ośkach zębatek) ale to wyjdzie w praniu.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A wracając do tematu metal czy plastik.... ja uważam, że gearbox to może być i z plasteliny robione ale ma swoje wytrzymać (przesadziłem :P ). Natomiast obudowa powinna być jak najbardziej bliższa oryginałowi... Jak G36C ma tworzywo to i w replice ma być tworzywo... jak SAW ma metal to ma być metal... Tak naprawdę to ta zewnętrzna część (body - nie cierpie angielskiego :wink: ) decyduje która replika nam się podoba a która nie... i to właśnie dlatego powinna być najbliższa oryginałowi jak to już Hargin pisał...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

czy metal czy plastik imho beda miały podobne wytrzymałości :)

 

generalnie zadna firma zdrowo myśląca nie wypusci na rynek produktu bezawaryjnego, ludzie, oni zyją z tego ze dokupujesz potem części eksploatacyjne, japońce tak robili na poczatku lat 90 i jak sie okazało ze elektronika jest na tak wysokim poziomie ze nie psuje sie to firmy miały problemy finansowe :D

 

każdy GB kiedyś pęknie a to też nie tylko zalezy od jego struktury tylko uzytkownika, jak ciezki palec, jakie warunki, semi czy full auto, czy temperatura jest na minusie itp itd :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...