Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

? M1A1 Thompson (TM) a maska?


Recommended Posts

Jak na stockowego TMa to osiagi sa zadziwiajaco dobre, porównywalne ze stockowym M15 CA - u mnie nieco (naprawdę nieco) gorsze - u lamka z preclem Prometheusa właściwie identyczne. Celuje sie bardzo wygodnie przez to ze stopka kolby jast duzo poniżej linii muszki-szczerbinki - nie trzeba sie przyklejać do kolby natomiast same przyżądy celownicze nie są wybitnie dokładne. Dodatkowa zaleta to ze mimo iz metalbody (co jest zaletą sama w sobie) podnosi mase i gun jest stosunkowo ciężki, jest znakomicie wyważony. Minus to że opcja single fire nie istnieje - u mnie zawsze wali podwujne, potrójne strzały, u Lamka tylko jak jest chłodniej - nie wiem jak to wytłumaczyc, nie udało mi sie też tego pozbyć - nie jest to na tyle upierdliwe żeby sie bawić z płytka selektora

Link to post
Share on other sites

Thomson z TM - bardzo ladne wykonanie, naprawdę ładne, ale nie celuje się najlepiej, ma jedną wadę: bardzo długa kolba, trzeba mieć do niego długie ręce. W prawdziwym Thompsonie kolba była przesuwana, w replice TM niestety nie jest, jest odwzorowana na stałe na najdłuższym ustawieniu, lepiej wypróbuj zanim kupisz. Poza tym polecam, strzela ładnie, a wygląda super.

 

Co do zębów: ja testowałem już wszystko prawie: kominiarkę, chustę, wkładkę dla boxerów, w tej chwili od już dość dawna nie używam niczego. Trudno, moje ryzyko, ale rozumiem tych którzy dodatkowo się zabezpieczają. Niestety, mi przy chuście lub kominiarce parowały nawet nieparujące gogle :), przy wkładce nie dało się gadać i śliniłem się jak buldog. Zęby można stracić zawsze, w naszym teamie na przestrzeni kilku lat były trzy takie przypadki - w tym jeden ze stockowego MP5K z TM - zęby są twarde, ale kruche, czasami wystarczy naprawdę słabe uderzeznie, chociaż oczywiście upgrade mocy powoduje zwiększenie ryzyka.

 

Przy okazji koszt wstawienia zęba: 400 zł.

Link to post
Share on other sites
bardzo długa kolba' date=' trzeba mieć do niego długie ręce. W prawdziwym Thompsonie kolba była przesuwana [/quote']

 

Chyba pomyliłeś tego z Thompsona M1A1, o którym mówimy czyli pistolet maszynowy kal. 45 z karabinkiem M1A1. M1A1 jest wersją karabinka M1, którą robi Marushin (gazówka - chyba ze 450fpsów i BB8mm) a którą ty skrytykowałes za stałą kolbę. Tyle ze oni nic nie zakombinowali tylko zromili replike M1, która taka kolbe miała. M1 jednak bardzo polubili spadochroniaże, dla których stała kolba była za długa i tak powstał M1A1 czyli wersja ze składana kolbą, o którą zapewne ci chodziło - wyglądało to tak jak na fotce tutaj:

http://www.airborne.101.pl/Guns/M1A1Carbin...tos/photo2.html

 

Thompson, o którym tutaj rozmawiamy, w zadnej wersji nie miał składanej kolby

 

 

@ Komin - jeśli szukasz Thompsona to bardzo ci polecam egzemplarz Matiego, który idzie pod młotek - ma moze rok, może mniej i był na 2 strzelankach - Mati zadko go używał bo chciał przez chwile bawić się w reko. - Stan idealny, do tego 3 magi i bateria. Polecam a cena tez pewnie znając matiego bedzie iście okazyjna

http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=2976

Link to post
Share on other sites

Też mam maske i teraz chętnie sprzedam :/.

Na m4/m16 możesz zamontować szynę na rączce a następnie na wysokim montażu kolimator. Celować będziesz mógł nawet wygodnie, ale niestety celownik będzie zbyt wysoko byś mógł celnie strzelać... Coś kosztem czegoś...

 

[ Dodano: Czw 01 Cze 2006, 09:41 ]

Zgodnie ze (słuszną) sugestią dalszą dysputę o kolbie przeniosłem do działu Broń Palna - Thompson - dyskusja o kolbie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...