Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

? M1A1 Thompson (TM) a maska?


Recommended Posts

Witam.

 

Strzelam się w masce, zamierzam kupić sobie AEG'a M1A1 Thompson (Tokyo Marui) i tego dotyczy moje pytanie! Zauważyłem, że ten gun jest stosunkowe wysoki. Dokładniej rzecz ujmując chodzi mi o to, że linia celownicza jest o dużo wyżej niż cześć kolby, którą opieramy guna o bark. Czy wobec tego będę mógł normalnie wycelować mając na sobie maskę? Każdy, bowiem wie, że: Thompson + kolimator = niemożliwe. Swoje pytanie kieruje głównie dla osób, które mają możliwość sprawdzenia obu przedmiotów w takiej sytuacji :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wojtas (na forum wojt-as), który u nas używa Thompsona, jakiś czas biegał z maską paintballową Scott (dopóki jej nie posiał).

Ale z maski tej niewiele wtedy było - została przez Wojtka mocno wycięta po bokach. Pozostała osłona zębów tak naprawdę - poliki były odkryte.

Zapewne bez tego normalne złożenie się do strzału "z przyrządów" a nie "po kulce" nie byłoby możliwe.

Link to post
Share on other sites

Ritter -> Dzięki za odpowiedź

 

da sie ale jest to bardzo niewygodne(maska scott bez przeróbek) i trzeba sie odsuwać,

 

Czyli trzeba "zdjąć guna z barku" i celować "w powietrzu"?

 

poza tym to airsoft i i tak wali sie czesto po kulkach z thompsona

 

Co mam przez to rozumieć? :wink:

Link to post
Share on other sites

Hmm, No masz przez to rozumieć, że masz AEG'a więc masz możliwość prowadzenia ognia powtarzalnego. Celowanie po kulce polega więc na Airsoftowym bonusie względem broni palnej - czyli możliwości obserwacji lotu pocisku. Tak więc jeżeli nie trafiłeś pierwszym pociskiem to strzelasz dalej obserwując tor lotu pocisków jednocześnie go (tor) korygujesz. A tak btw - po co Ci maska. Nie chciałbym być nieuprzejmy ale maski kosmicznie wyglądają nawet z replikami nowoczesnych broni (e.g. XM8) a co dopiero z Thompsonem. Wiem o pewnych (nie będe pokazywał placami) środowiskach które by Cie na strzlenake nawet nie zaprosiły bo "nie czujesz klimatu" (sic!) .

Także hełm i okulary ROX. A z całkiem innej nie związanej z klimatem beczki - jeżeli nie będziesz bał się trafienia to cała zabawa traci sens. Kazdy wtedy nawet bezwiednie zostaje Johnem Rambo, wpada z wrzaskiem do pomiesczeń i generalnie niczego sie nie boi! Słowem team-play leży i kwiczy, bo i po co masz liczyć na osłone skoro i tak nie ma sie czego bać. Nie jestem masohistą ale ból po trafieniu jest niewątpliwie elementem zabawy.

 

Podrawiam trzym sie ciepło

Link to post
Share on other sites

Maska Scott z Thompsonem M1A1 będzie rzeczywiście wyglądać co najmniej dziwnie. Lepiej już będzie z G36 - bardziej nowocześnie. Osobiście jednak uważam, że powinieneś dobrać maskę/gogle do karabinu a nie karabin do maski (choćby tylko dlatego, że karabin jest dziesięciokrotnie droższy od maski).

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad kilkoma gunami:

 

- M15A4 Tactical Carbine (CA)

- M15A2 Carbine (CA)

- M1A1 Thompson [może i z moją maską będzie dobrze]

- G36C

- G36C (CA)

 

Musiałbym przemierzyć się do każdego z nich mając na sobie maskę :)

 

Znacie jakieś sklepy stacjonarne. W grę wchodzą te miasta oraz ich okolice:

 

- Wrocław (oprócz Militaria.pl)

- Warszawa (oprócz FireArms)

 

Bardziej zależy mi na żywotność niż na wybitnych osiągach.

Link to post
Share on other sites

:ściana:

 

and again, and again, and again

 

(troszku oteowo się zrobiło)

 

stary ! jak można dobierać repikę do tego czy Ci do maski będzie pasić?

jak nie będzie, to będziesz celował z oka, lub po "linii ognia"

 

AEGa będziesz miał na dłużej, maska może się znudzić/być niewygodna itp

 

więc to o replice, nie masce myśl wpierw :>

Link to post
Share on other sites

Z racji bezpieczeństwa... Myślałem o kominiarce, ale np. na ostatniej strzelance kolega mając na sobie kominiarkę dostał idealnie w środek czoła, po czym został mu pokaźny ślad. O zęby się nie boję, ponieważ w naszym klanie nie ma gunów z prędkością wylotową kulki powyżej 350fps.

Link to post
Share on other sites

nie no, serio to szczerze ci powiem ze jak widmo siniaka na czole przez 3 dni sprawia ze chcesz kupic taki karabin a nie inny zeby móc sie do niego złożyć w masce to wybacz ze oceniam i ze oceniam źle ale to jest głupota po prostu...

 

bądź meżczyzną, dostań pare razu serią po twarzy plecach i nogach, zobacz że nadal żyjesz i ręki ci nie urwało i zacznij robić w airsofcie to co chesz z taką giwerą jaką chcesz w goglach i bez maski...

skoro jakiś element twojego oporządzenia ma cie ograniczać już w tak podstawowej kwestii jak wybór broni to pozbądź się tego elementu oporzadzenia(maska)...

Link to post
Share on other sites
martin daj sobie spokuj człowieku. Nie bądź p..... Chłopaki dobrze mówią.

 

Mam wywalić maskę? ;x

 

Kup sobie krótką broń - np. elektrycznego Glocka, albo inny pistolet. Jak się postarasz to założysz nawet na pistolet kolimator. Bedziesz mógł celować nawet w hełmie kosmonauty  Nic nie będzie przeszkadzać. Rozsądny kompromis

 

Może i tak, ale mi nie widzi się krótka broń :) Nie ma bata ;f Dla Thompsona jestem w stanie zrezygnować z maski... Kupie guna, jak maska będzie pasować to ją zostawię, a jak nie to sprzedam.

 

Dzięki za dyskusje i sorka za trochę offtopowy temat. Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wcisnę i ja swoje dwa-pięćdziesiąt (PLN) :lol:

 

Miałem podobny dylemat jak autor topica, przymierzałem się do G36K, maski itd...

W masce PB nie da się celować i można o tym zapomnieć. Trzeba szukać innego rozwiązania. Nie jestem specjalnie strachliwy i "bólo-bojny" (wow! ale se powiedziałem) - niestety mam taką pracę, że nie mogę sobie pozwolić na pojawienie się z "pypciami" po kulkach na gębie. Dlatego kombinuję nad wymyśleniem innego niż maska PB sposobu ochrony gęby.

Po wielu przymiarkach do różnych rozwiązań – (chwilowo) stanęło na tym, że będzie to hełm (fritz - chroni czoło a częściowo także uszy), gogle (bolle) i chusta na twarz (nie wykluczkowane, że chusta będzie miała wszytą warstwę pianki poliuretanowej, co powinno dobrze zabezpieczać i przy okazji nie psuć klimatu. Jak opatentuję ten pomysł i w testach wyjdzie pozytywnie to może zrobię poradnik na ten temat).

Już teraz chętnie posłucham konstruktywnej krytyki, opinii i ewentualnych porad.

Link to post
Share on other sites
jak husta przyslania nos, jak na twoim awatarze. Od pianki poliuretanowej to sie w lecie zagotujesz bracie.

Pinky - mam tego świadomość :?

I dlatego będę kombinował nad zrobieniem maski, że tak powiem... segmentowej, zaopatrzonej w otworki wentylacyjne. Moze powinienem to nazwać raczej usztywnioną chustą - czyli chustą z wszytymi segmentami piankowymi - cała sztuka polegała będzie na wykombinowaniu odpowiednich segmentów, które będą osłaniać i lużno przylegać (nie będą obejmować twarzy ściśle).

Wot! taki eksperyment - jak się uda i się sprawdzi to cool, a jak nie to do śmietnika... albo na allegro (co na jedno wychodzi) :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...