Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie do Austriackiego


Recommended Posts

Witam mam takie pytanie ponieważ mam zamiar kupić spodnie i bluzkę w kamuflażu Austriackim ponieważ śmiem twierdzić że jest on lepszy niż woodland np. a wieć poszukuje jakie porządnej kamizelki do tego munduru. Czy widział ktoś cokolwiek w tym kamuflażu bo trochę szukałem ale nic nie znalałzem.

 

 

 

Pozdrawiam Gumiś.

Link to post
Share on other sites
Witam mam takie pytanie ponieważ mam zamiar kupić spodnie i bluzke w kamuflażu Austryjackim

 

AUSTRIACKIM po pierwsze bo to panstwo AUSTRIA a nie AUSTRYJA sie nazywa.

 

Po drugie: kamizelki w tym kamuflazu nie dostaniesz, bo nigdy takich nie bylo. Istnieja pojedyncze elementy w "groszku" takiej jak torby polowe, pokrowce na saperki czy manierki.

 

Obecnie armia Austrii uzywa umundurowania w jednolitym kolorze i cale wspolczesne oporzadzenie (w tym kamizelki) tez jest w takim kolorze

Link to post
Share on other sites

Kolego Wally...

 

Slownik języka polskiego PWN

austriacki przym. od Austria

 

http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.ht...ll&ch=1&x=0&y=0

Nie znaleziono słowa: austryjacki

 

http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.ht...ll&ch=1&x=0&y=0

słownik jęz. polskiego

 

 

austriacki (Wilga)

przym. Ib, ~ccy ‘odnoszący się do Austrii, Austriaków’

słownik ortograficzny

 

 

austriacki (Wilga)

austriackiego, austriackiemu, (o) austriackim; (o) austriackiej, austriacką; austriaccy; austriackie

 

Czyzbys nadal uwazal, ze autryjacki jest poprawny?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odgrzewam starego kotleta :)

 

Ponieważ temat zmienił się w dywagację na tematy czysto gramatyczne o poprawności językowej :) , chciałem powrócić na początkowy tor tematu.

 

Zaopatrzyłem się w kurtkę , bluzę i spodnie AUSTRIACKIE :) i teraz pojawia się po raz kolejny pytanie o oporządzenie , mianowicie , czy ktoś wie gdzie takowe można dostać? Chodzi mi głównie o ładownice i nadupniki , które żołdacy noszą w tzw. "pierwszej linii". Oczywiście oprócz okazyjnych aukcji na allegro :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...