Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Land Warrior System Dla ASG


Recommended Posts

Zastanawialiście sie, czy można w airsofcie zastosować technike z armii amerykańskiej?

W teorii można, z kolegą wymyśliłem mały projekcik, ale z braku funduszy nie zrealizowaliśmy go. Głównie chodziło o to, aby na broni umieścić podczepianą kamerke od komórki, podczepić ją Via kabel do komórki i voila!

 

Zastosowanie:

Kiedy leżysz w rowie, albo kryjesz sie za węgłem, możesz wystawić broń w kier. wroga i oddać strzał bez wystawiania sie na "styczną balistyczną" :D zioma. Co do celowania i praktyczności nie mam inf. ale z czasem postaram sie je zamieścić.

 

Pzdr.

płk.Yoghurt

Link to post
Share on other sites

Sprzęcior całkiem niezły ale kilka rzeczy:

 

Uno- Ta kamerka jest podzczepiana do broni, ale gdzie odbiornik z monitorem? Chyba kumpel z laptopem nie bedzie biegał 100m za tobą i ci mówił " okej masz go na muszce.... oo już nie":D, a do tego problemy z Baterią. Musi być to konstrukcja w miarę możliwa i w miarę mobilna.

 

Due: Kapke drogie to nie? Zestaw Ericsonna t310i czy coś + kamerka to wydatek 400 zł a kamerka + odbiornik z powyższej strony( nie mówiąc o jakimś monitorku) to 329zł a jak w pkc.1 niezbyt mobilne to.

 

Tre-Oczywiście ta kamerka od komóry nie daje widoku na 100- 200 metrów, ale jak na zasięg twojego guna chyba te 50 m chyba starczy... :

Link to post
Share on other sites

Pomysł naprawde ciekawy ;) Jednakże abyto wyglądało i funkcjonowało potrzebna by była większa liczba specjalistów- od rozkładania komórek (żeby wyjąć wyswietlacz nie powodując zakończenia jego żywota), osoba która by zrobiła do tego odpowiednie oprawki (aby pierwsza kulka trafiająca w ekranik nie zakończyla jego żywota ;) ), osoba która by prawidłowo zamontowała całe okablowanie na helmie wraz z przełącznikami, osoba która tak by wszystko spasowała aby ekranik można było podnosić i opuiszczać w zależności od potrzeby, a równoczesnie aby spojzenie w niego pozwalało na wycelowanie. Oczywiscie jest to jak najbardziej do zrobienia ;)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

też nad czymś takim myślałem tylko że mi to miało służyć do oblukania co jest za winklem/piętro niżej i może to was zainteresuje co znalazłem szukając taniego i łatwego sposobu na zrobienie w/w

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73463328 monitor 180 pln

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74202167 kamera 80 pln

 

+ koszty wysyłki łącznie wychodzi 260-300 pln (wliczając koszty przesyłki) nie wiem czy dobre ale chciałem się podzielić informacją :)

 

(tylko że słaba jakość obrazu z kamery może nie odpowiadać jeżeli chodzi o celowanie)

 

jeżeli coś nie tak to proszę o usunięcie mego steku bzdur :P

 

Pozdrawiam GustaV

Link to post
Share on other sites

Small_Hunter- a może chcesz żeby ci od razu do mózgu obraz wysyłało(IMO dobry pomysł)?

bez obrazy, ale kamerka przy broni a kabelek i koma w kieszeni to nie problem, i jak dojdzie co do czego- podłanczasz w pare seqnd fona i gotowe. a jeśli chcesz żeby to "wyglądało"- prosze bardzo, masz znajomego elektrotechnika? Bo jak bedzie działać i to w przystępnej cenie to z chęcią sam kupie.

a co do pomysłu gustaVa- nieco nieporęczny ten ekranik, ale nawet niezłe, tylko ta kamera, gdyby była bezprzewodowa to nawet.

Link to post
Share on other sites

Czegóż wymagać od ekraniku za 180 pln i to jeszcze do samochodu :P dobrze że chociaż kolorowy… poza tym chciałem zauważyć że kamera bezprzewodowa = potrzebne następne źródło zasilania (odbiornika w tym przypadku) bo samą kamerę zasili się z 9V a monitorek tak jak opisane w opisie aukcji 8 baterii więc jest jeszcze problem odnośnie zasilania… aha i jeszcze chciałem zaobserwować że ekraniki ze starszych modeli telefonów mają słabe odświeżanie co by raczej nie pomogło w tej sytuacji

 

Pozdrawiam GustaV

Link to post
Share on other sites

Odnośnie wykorzystania komórki: kolega ma SE 700i czyli całkiem nowy i dobry model jeśli chodzi o kamerkę. Niestety jakoś obrazu jest taka ze trudność mogło by sprawić wycelowanie w kogoś na otwartej przestrzeni a co dopiero obserwować ukryte cele. Wspomniane już odświeżanie jest tragiczne. Każde poruszenie kamerą powoduje przechylanie i rozmazywanie się obrazu.

 

Jeśli już ktoś się upiera przy tym rozwiązaniu to najprościej zrobić to tak: kupić telefon który nie ma wbudowanej kamery tylko taką dołączaną. Potrzebna też będzie druga uszkodzona kamera bądź samo złącze od niej. Lutujemy ze sobą styki kamery(są na zewnątrz więc nie musimy ingerować w elektronikę) z tymi w złączu. Dzięki temu stworzyliśmy cos w rodzaju przedłużacza: złącze wpinamy do komórki i mamy kamerkę na przewodzie. Można zrobić to również bez lutowania kamer ale wtedy potrzebne będzie także złącze telefonu – wtedy przewodem łączymy gniazdo i złącze.

 

Rozwiązanie równie ciekawe co mizerne w efektach…

 

 

Moim zdaniem jeśli już bawić się w tego typu bajery to albo z dużą wiedzą(ewentualnie kimś kto ja posiada) i sporym funduszem albo wcale. Na forum ktoś kiedyś przedstawił następujący pomysł(uważam go za idealne rozwiązanie):

Połączyć mini kamerę(taka jak te z allegro) z okularem(maja one wbudowany mini wyświetlacz) kamery video. Oba urządzenia miały by znośny pobór prądu i dały by się zamknąć w zgrabnej obudowie.

 

Polecam poszukać tematu o budowie noktowizora na bazie kamery TV i oświetlacza IR + monitorem czyli problemu niemal identycznego o jakim tu rozmawiamy.

 

Każdy kto myśli że to prosta sprawa i traktuje ten temat jako kolejny z cyklu „można by” nich rzuci okiem chociażby tutaj:http://www.unconventional-airsoft.com/prev...ew/guncamscope/

i sam się przekona ile pracy trzeba włożyć w takie urządzenie.

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Podsumowując jeżeli chcesz mieć sprzęt o dobrej jakości poręczny i w miarę ekonomiczny jeżeli chodzi o oszczędność energii to musisz mieć :

- (baaaaaaaaaaaaaardzo) Dużo pieniędzy *

- dostęp do baaaaaaaaaaaaardzo zaawansowanych technologii (chodzi o to żeby rozmiar plamki był jak najmniejszy na jak najmniejszym wyświetlacz) *

- dostęp do baaaaaaaaaardzo obcykanych elektroników którzy mogli by ci zmontować ten cały bajer z np. czegoś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73835487 (jak wiemy aparaty mają nawet niezłe odświeżanie w porównaniu do telefonów) i jeszcze wielu innych podzespołów*

- wykorzystać rozwiązanie zaproponowane przez Small_Hunter-a które jest chyba najprostsze oraz najtańsze….

 

* lub/i :wink:

 

Pozdrawiam GustaV

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...