Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning TM hi-capa 5.1


Recommended Posts

Witam, planuje stuningowac pistolet od TM hi-capa 5.1 na budynki i poza nie .

Planuję aby pistolet miał w miarę dobre fpsy , szczelny i dobry zasięg .
Aktualnie mam 270-280 fps na kulkach 0.25g .
Części jakie planuję kupić to :

- Uszczelki do magazynków https://www.battleflair.com/en/nine-ball-enhanced-magazine-lip-seal-for-tokyo-mar-134881484.html
- sprężyne 120%  https://www.battleflair.com/en/aip-120-recoil-hammerspring.html
- blowback  https://www.battleflair.com/en/cowcowtechnology-b01-blowback-housing.html
i lufę i właśnie jaką ? nie którzy mówia że 6.02 inni 6.00 a jeszcze inni 6.04 od firmy https://www.militaria.pl/maple_leaf/lufa_precyzyjna_maple_leaf_6,04_mm_crazy_jet_do_replik_m1911_hi-capa_map-08-020426_g_p94577.xml

sprężyna 120stka bo nie wiem czy dawać mocniejszą bo boję że zamek nie wytrzyma . a co do lufy to nie wiem jaka :(

Bardzo proszę o pomoc .

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz w gaziaku zasięg i celność to przede wszystkim kup dobrą stalową lufę precyzyjną albo przynajmniej tego co podałeś Crazy Jeta od Maple Leaf. Ja tak dla testów kupiłem ZCI 6.01 na Taiwangunie ( stosunkowo tanie ale dobre ) i mam taką samą a może nawet lepszą celność jak na ML CJ. Jest to naprawde dobra tania alternatywa dla kilkukrotnie droższych stalowych luf jak Lambda One czy Promyk i 2x droższego ML. Po co przepłacać.

Następnie kup gumę HU Autobota Maple Leaf silikonowego (twardość od 70 w górę) lub MR Hop'a. Prawdopodobnie jakiś "i key" od ML czy jak się to tam nazywa by było potrzebne (docisk HU ML), żeby wykorzystać potencjał gumki.

Sprężyna kurka 120 % da kilka fps , pomoże to uciągnąć.

I następna sprawa, kup ciężkie kulki, 0.36g lub cięższe jeśli klamka uciągnie. A powinna uciągnąć na gumkach ML. Zdziwisz się o ile dalej latają ciężkie kulki z dobrym hopkiem. Pierdyliardy fps nie dadzą Ci zasięgu , lekkie kulki też nie . Nie bez powodu w snajpach się używa 0.4g i cięższe kulki. Poprostu poprawi się zasięg i celność.

W koszyczki BBu bym się nie bawił. Chyba, że chcesz ,żeby zamek odrobinkę szybciej chodził . Jak dla mnie to nie ma sensu. Jeśli dasz zamek aluminiowy , wtedy już prędzej się przyda odchudzić bbu.

Jeśli chcesz uszczelnić tłok dyszy to Kraken1911 drukuje 3d głowice dyszy z oringiem za śmieszne pieniądze a uszczelni Ci się fajnie klamka. Tania, dobra alternatywa dla DYNA Nineball'a. Ludzie chwalą.

Gdzieś widziałem testy tej uszczelki do magów (fioletowe nineball'a) , ponoć dodają kilka fps i faktycznie doszczelniają system . Ale to już trochę taki bajer jak dla mnie ;) . Chyba , że te kilka fps jest Ci bardzo potrzebne ;) wtedy bierz , montuj.

W ramach ciekawostki Kraken1911 robi filmy na YT jak ogarnąć luzy na lufie zewnętrznej w coltach/capach . Poprawi się celność na dalszych dystansach. 

Powodzenia.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...