Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powtorka z Wielkiej Brytanii w Niemczech?


Recommended Posts

Do kolegi, który się pytał o to, co zrobili w Niemczech. Zapytałem, dostałem odpowiedź:

 

Nein, hier gab es keine öffentlichen Kampagnen gegen weitere Verbote, denn es würde keiner auf ein paar kriegs-/ waffengeile Spinner hören, die ihre Spielzeug-Tötungswerkzeuge behalten wollen. Wir wollen lieber still sein und genießen, keine Aufmerksamkeit auf uns lenken.

 

I nawet Ci przetłumaczę:

 

Nie, nie było tu żadnych otwartych kampanii przeciwko dalszym zakazom (airsoftu - przyp. tłum.), bo nikt nie słuchałby paru maniaków wojny/broni, którzy chcieliby zachować swoje zabawkowe narzędzia mordu. Woleliśmy raczej być cicho i cieszyć się nie ściąganiem na siebie uwagi.

 

I to właśnie sugeruję wszystkim, bo to jeden z mądrzejszych tekstów, jaki ostatnio usłyszałem. Spokój i low profile, a nie żadna popularyzacja, komercjalizacja czy uświadamianie w wieku wczesnoszkolnym.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
OOOOOFFFTOOOP!

 

Czy teraz zaczniecie się licytować, na którą partię należy głosować? Trochę powagi, od tego jest inny topic!

 

Kret

 

To nie żadna licytacja, tylko taka jest rzeczywistość. Jeśli którakolwiek partia polityczna miałaby być przeciwko tego typu regulacjom to tylko UPR...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

 

a co do granicy mocy ich replik moga miec chyba nawet do 2-3 j ale musza miec smieszny znaczek F(to i tak lepiej niz w usa odblaskowa lufe i zero zabawy)

 

Prawie dokładnie tak. Ostatnio jest to mój problem, bo siedzę w Niemczech na studiach, a zabawkę muszę zostawiać w Polsce :( . Zainteresowałem się więc przepisami i sprawa wygląda następująco:

 

Waffengesetz (Ustawa o broni) mówi, że trzeba mieć pozwolenie na posiadanie broni, przenoszenie, strzelanie itp. Zabawki ASG podpadają pod pojęcie broni, bo niemiecka ustawa nie używa terminu "Broń palna" tylko "Broń strzelająca" (Schusswaffe), czyli każdy przedmiot przeznaczony do ataku, obrony, sportu, polowania lub zabawy, który wyrzuca przedmioty przez lufę. Jakby nie było, nasz sprzęt pod to podpada.

 

Załącznik do Waffengesetz wyłącza jednak pewne przedmioty spod obowiązku zezwolenia, m.in. "Repliki broni, działające za pomocą sprężyny lub zimnych gazów, strzelające z siłą do 7,5 J i posiadające znaczek wg rozporządzenia kogoś tam o czymś". Także żadne tam ograniczenia do 0,5 J, nie wierzcie w te bajki. Problem tylko o ten znaczek - F w pięciokącie, o którym pisał Sir Chester i wielu innych wcześniej. Daje go Beschussamt (Urząd Strzelecki czy jakoś tak). Znaczek mówi tylko, że broń była testowana w Niemczech, więc bez tych testów się nie obejdzie.

 

To tyle, co na razie obczajałem w tych ich paragrafach. Szczerze, to wątpię, że u nas to wejdzie, bo to taka niemiecka specyfika zabraniać, co się da. A nawet jeśli, to polskie urzędy będą wbijać podobne znaczki, tylko będzie trzeba wybulić za testy. No, chyba że komuś odbije jak w Wlk. Brytanii, to wszyscy pójdziemy do partyzantki chować się przed policją i strażą leśną...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...