Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynek nakręcany


Recommended Posts

Oki rozumiem ze można się pośmiać ale jak się tak dłużej zastanowić to wcale nie jest to takie głupie pytanie. Do momentu aż nie zobaczyłem na własne oczy i ręce Hi-Capa i sposobu w jaki się go "podkręca" to hasło ze sklepu "nakręcany" magazynek kojarzyło mi się raczej z budzikiem niż ze sposobem podawania kulek.

 

Więc myślę że warto czasem na takie pytania odpowiadać. Ostatnio w którymś z topików ktoś z "dziadków" na forum zaproponował rozkręcanie nie działającego Hi-Capa zapominając o tym żeby najpierw "podkręcić" go do charakterystycznego "prztyknięcia/przeskoku" informującego o odpowiednim załadowaniu. Więc dla kogoś kto nie miał z tym styczności to chyba jest dość zagadkowe przeczytać coś takiego w ofercie sklepu :)

 

Tak więc w skrócie magazynek "nakręcany", "podkręcany" to taki w którym jest komora na "luźne" kulki oraz sprężyna którą trzeba "nakręcić" coby podała odpowiednią ilość kulek do karabinka. Podkręca się sprężynę najczęściej poprzez przekręcanie wystającego na spodzie magazynka koła "zębatego". Najlepiej znajdź kogoś kto ma Hi-Capa i niech Ci da pomacać.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie dodać coś dla wyprzedzenia podobnych pytań.

 

Masz właściwie 4 rodzaje magazynków :

- hi-cap (wysokiej pojemności, które wymagają nakręcania poprzez poruszanie zębatką na dole magazynka)

- mid-cap (średniej pojemności, które nie potrzebują podkręcania, ale pozwalają na przenoszenie mniejszej ilości kulek powiedzmy 130-160 kulek)

- low-cap (małej pojemności od 30 do 80 kulek, również nie wymagają podkręcania)

- real-cap (magazynki firmy Star na 30 kulek)

 

Trzy ostatnie typy magazynków do wprowadzenia kulek używają specjalnej ładowarki (rurka w która wsypuje się kulki i popychacz) dodawanej do AEG'a. Od pewnego czasu w sklepach można dostać jednak ciekawsze i szybsze rozwiązanie :

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=144 , które przyspiesza proces ładowania.

 

Każdy z wymienionych typów ma swoje wady i zalety min niektórzy narzekają na brak realizmu przy zabawie z hi-cap'ami, inni na zacinanie się mid-cap'ów itp itd Decyzja o używanych magazynkach należy do ciebie. Więcej możesz doczytać na forum tylko poszukaj ---> http://www.wmasg.pl/forum/search.php

 

Można również dostać w sklepach magazynki typu bębnowego tzw "drum", które przenoszą znacznie więcej kulek niż hi-cap'y min 3500 kulek. Niektóre z nich są nawet napędzane elektrycznie, więc zamiast żmudnego podkręcania wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się na obudowie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Ostatnio w którymś z topików ktoś z "dziadków" na forum zaproponował rozkręcanie nie działającego Hi-Capa zapominając o tym żeby najpierw "podkręcić" go do charakterystycznego "prztyknięcia/przeskoku" informującego o odpowiednim załadowaniu.

 

Nie dalej jak godzinę temu stoczyłem zwycięską walkę z hicapem od MP5 Wella, takim a'la TM na 300 kulek. Mimo że był dokręcony i wydawał wspomniany klik, to nie dopychał kulek do wylotu, a w efekcie zabawka nie strzelała :(

Niestety musiałem go rozkręcić i doprowadzić do "rozprężenia" sprężyny. Po skręceniu, załadowaniu i ponownym nakręceniu było już OK.

Pomysł z rozkręceniem nie jest więc taki głupi, podobnie jak nie jest głupie pytanie co to jest magazynek nakręcany.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...