Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

odświeżając temat, moglibyście mi powiedzieć która sprężyna da więcej fpsów : 170 sp czy 300pdi??

Czy ktoś wie jakiego karabinu wyborowego jest replika vsr10?

kiedyś widziałem w internecie jakiś karabin bardzo podobny do pro-sinpera , służy do strzelania do piesków preriowych :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

mlody, w twojej vsr'ce wszystko się dobrze trzyma ile kulek wystrzelałeś, trzy wzmocnione części wystarczyły żeby nic się nie rozleciało??

 

[ Dodano: 19 Mar 2006 21:41 ]

tak się zapytam, jaką największą długość może mieć lufa wew. aby kulki latały przyzwoicie(słyszałem że jak będzie za długa lufa to kulki nie będą z niej wylatywały :?: ) , mam już lufę zewnętrzną 1100 mm :lol:

z rurki od odkurzacza 8)

chodzi oczywiście o VSR

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

hej na dniach zamawiam nowego springa i nie wiem czy wybrać 120 sp czy 130 sp (nic wcześniej nie tuningowałem) chodzi mi o to czy na 130 sp G-SPEC uciągnie ze 3-4 tys. kulek?? bo i tak na wakacje generalnie ją tuninguję:)

możecie podać ile +- te dwie spręzyny Dają FPS ??

i tak jescze jedno pytanie jaka częsć zazwyczaj psuje się jako pierwsza??

z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Orientacynja prędkośc kulki na sprężynach:

-120sp ok 360-390fps

-130sp ok 380-420fps

Zależy też od pozostałych elementów.

 

Wnioskuję tak na podstawie informacji znalezionych w internecie oraz moich obliczeń. Nazwa sprężyny (poza tymi od PDI i CA, wyrażanymi w %) oznacza ilość metrów na sekundę, w przypadku preclufy dolicz jeszcze ok 15-20fps.

 

Pozdrawiam Soldat

 

Przed chwilą jeszcze znalazłem to: http://wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=1134...4&highlight=vsr

 

Czołem! 8)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio borykam sie z problemem związanym z upgradem mojej VSR'ki a własciwie to USRki bo mój karabin to produkt HFC . Obecnie posiadam spręzyne Sp130 , nowiutki tłok , prowadnica i stoper prowadnicy . Od pewnego czasu broń podczas przeładowania nie" łapie " tłoka podejżewałem na początku stoper tłoka analogicznie to on powinien sie zepsuć . Natomiast jest cały posiada tylko pewnego rodzaju wyżłobienia na bokach .

 

jeżeli ktoś ma pojęcia co mogło sie zepsuć prosiłbym o rade .

Link to post
Share on other sites

Może przez to że blokada tłoka się starła. Wiesz jak na mój gust to kupiłeś nie tą część co trzeba, najszybciej przy tej sprężynie niszczą się pozostałe części spustu. Polecam całkowicie rozebrać mechanizm spustowy i zobaczyć czy wszystko jest całe.

 

PS: Mógłbyś napisać jaki masz teraz zasięg? Tak na oko, maksymalny i skuteczny.

 

Pozdrawiam Soldat

 

[ Dodano: Pon 09 Paź, 2006 ]

Mam takie pytanie, może ktoś zna odpowiedź. W VSR Real Shock i VSR HFC są ciężarki na tłoku, po ściągnięciu ich mamy ok 360-380fps, w G-Spec i Pro Sniper ich nie ma. Więc czemu nie mające obciążonych tłoków G-Spec i Pro Sniper są słabsze od pozbawionych ciężarków na tłoku Real Shock i VSR z HFC? Chyba na forum ktoś napisał że w Pro Sniper i G-Spec jest jakiś hamulec na tłoku lub coś w tym stylu. O co w tym chodzi? Ktoś może mi to wytłumaczyć bo jestem trochę skołowany.

Zestawienie prędkości początkowej w różnych typach VSR:

- G-Spec 300fps

- Pro Sniper 275fps

- Real Shock 285fps (bez ciężarków ok 370fps)

- VSR-10 HFC 280fps (bez ciężarków ok 370fps

 

Czyżby G-Spec i Pro Sniper miały słabsze sprężyny czy chodzi o coś innego?

 

Mam nadzieję że jasno napisałem.

 

Pozdrawiam Soldat

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Znalazłem Twojego posta,i mam w związku z tym pytanie - jakie części należy mieć,zeby zwiększyć FPS w VSR-11 z HFC?Czytałem coś o odciążeniu tłoka,ale za bałdzo nie wiem o co biega,czy wymiana samej sprężyny coś da?

 

Znalazłem Twojego posta,i mam w związku z tym pytanie - jakie części należy mieć,zeby zwiększyć FPS w VSR-11 z HFC?Czytałem coś o odciążeniu tłoka,ale za bałdzo nie wiem o co biega,czy wymiana samej sprężyny coś da?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na tłoku w VSR HFC są dwa ciężarki, wyglądają jak jakieś łupki/rynienki. Należy je odkręcić i po sprawie. Powinno to dać ok 380fps. Wymiana sprężyny napewno coś da ale napewno trzeba jeszcze coś innego wymienić. Poczytaj w tematach o VSR to się dowiesz wszystkiego, było już tego pełno.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Tak tak wlasnie mysle z czego moglbym go zrobic. Myslalem nad miedzianym, ponad 200 zl napewno nie wydam, a miedz jest tania i szerokodostepna. Wystarczy pojsc do castoramy i oblukac co tam ciekawego jest i klopot z glowy. Ze 30 zl bedzie kosztowac wykonanie takiego tloka tylko trzeba miec narzedzia suwmiarke, szlifierke, wiertarke, lutownice i najwazniejsze pomysl, a to akurat mam i to nawet 2 :))

Edited by denda
Link to post
Share on other sites

Taki tłok trzeba robić na tokarce, obejżyj dokładnie ten stockowy. Wątpie aby dało się zrobić to w inny sposób, problem będzie też z głowicą tłoka i umiejscowieniem tam gumki. Pogadaj z użytkowniem "Rudy102", on robi na zamówienie wszystkie części do VSR takie jak elementy spustu, prowadnicę i tłok. Wszystko ze stali nierdzewnej.

Link to post
Share on other sites

Akurat tłok z nierdzewki nie jest dobrym rozwiązaniem (bo jest ciężki i spowalnia zwolnienie sprężyny, przez co zmniejsza deko FPS`y). Jak ja dorabiałem tłok u tokarza (wieki temu) zrobiłem go z aluminium. Jest na tyle wytrzymały, że przy sp 120 i sp 150 nie było ani śladu zużycia, a osiągi były całkiem niezłe.

 

Ja ze swojej strony polecam jednak na przyszłość dołożyć i kupić zestaw Lylaxa (Zero trigger + tłok).

Link to post
Share on other sites

Chyba Ci się coś pomyliło z tymi 300 dolarami. 300 dolców to jest full tune up do jakiś 580 - 600 fps:

Gumka, Tłok i Zespół Spustu, Cylinder, Głowica Cylindra, Prowadnica Sprężyny, Sprężyna Sp170.

 

= 329 $

I tyle, wszystkie bebechy wymienione, oprócz precki.

 

Problemem jedynie dla większości może być odciągnięcie tego potworka.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Akurat tłok z nierdzewki nie jest dobrym rozwiązaniem

I w tym miejscu się mylisz mój kolego :P Tłok z nierdzewki jest dobrym rozwiązaniem. Tłok laylaxa waży niewiele mniej(to jest naprawde mała różnica) od mojego tłoka. Sciany mojego tłoka są zrobione z naprawde bardzo cienkiej warstwy tak samo głowica nie jest zbyt gruba. Miejsce gdzie nie szczędziłem stali to końcówka gdzie haczy piston sear. Laylax zrobił wszystko to grubsze ponieważ uzył alumuminium które jest mniej wytrzymałe. Dzięki temu obydwa tłoki są tak samo wytrzymałe.Mój tłok troszkę mniej niszczy gwint na cylindrze ponieważ użyłem lepszej jakości gumy amortyzującej. Na moim tłoku można wycisnąć troche więcej fps ponieważ sprężyna (170sp) ma bardzo mało luzu w środku w przeciwieństwie do tłoka laylaxa.

 

Chyba Ci się coś pomyliło z tymi 300 dolarami. 300 dolców to jest full tune up do jakiś 580 - 600 fps:

I pobiegniesz po to czy pojedziesz stopem? :P

Ze 170sp bez precki to jest coś koło 550fps.

Link to post
Share on other sites

Ja też robiłem ze stali , tylko nie z nierdzewki a z kwasówki. I nawet nie na tokarce a w domu kątówką. Z rurki o odpowiedniej średnicy. A niską wagę uzyskałem dzięki kosmicznej ilości wycięć i otworów...Potem eszcze parę "patentów" i wszystko grało ze sprężyną 300% DeepFire...

Link to post
Share on other sites

Przesyłka, cło itp. to dodatkowe jakieś 50$ - 60$. (a nie jak w przypadku spusto kolega policzył 150$). Chyba że Airmaliem w 2 dni. Poza tym mi chodziło o sam koszt części, a nie wysyłki, promu, kajaku czy roweru...

 

Po prawie 1,5 roku używania 170 sp na tłoku Lylaxa nie widać, żadnych oznak zmęczenia materiału. To samo z częściami spustu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...