Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shotgun long M47A


Recommended Posts

Na poczatek tekst :D nic nie znalazlem na temat tego problemu ;) Mam problem z moim shotgunem... jak poszedlem sie strzelac (zimno bylo :P ) na poczatku strzelal tak jak powinien, pozniej po okolo godzinie zaczely sie problemy. Naladowalem go, i chcialem strzelac, nic nie szlo, tylko odglos strzalu, ale bez kulki, przeladowalem kilka razy... nic.. przechylilem go w dol i wszystkie kulki lufa wylecialy :P gdy wrocilem do domu, nagrzal sie troche, probowalem strzelac i szlo jak na poczatku (dobrze szlo ;) ) gdzie jest problem ,czy to przez zimno, cos zamarzlo :?: I co zmienic zeby normalnie dzialalo :?:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Równierz jestem zdania, że to HU. Mam tą replike od paru dni ale jeszcze nie byłem z nią na dworze. Przy obecnych mrozach takie rzeczy się zdarzają. Leprze hop-upy oczywiście są, ale raczej nie opłaca się ich montować w tym gunie. Jak przestawisz przez strzelanką HU w pozycję normal, to powinno być ok ale zasięg spadnie. Zalerzy też przy jakim mrozie się strzelaliście. Jak było to -20 to i najleprzy elekrtyk potrafi siąść. Jeśli tak, to bardzo możliwe, że przy -3-0 C problem się nie pojawi. Nie możliwe, że lufa się skurczyła, bo kulki po przechyleniu do przodu wypadły samoistnie (bo przesunęły się juz za HU).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam też takiego shotguna, gumka nie może zamarznąć, bo nie ma tam żadnej gumki :) , rozkręcałem go na części pierwsze, nie ma tam standardowego hop-upa znanego z elektryków. Jest system BAX, w którym nie ma gumki, jest plastikowy gładki element na sprężynce który wchodzi do komory, jeszcze przed lufą i powoduje podkręcanie. Mało prawdopodobne żeby to zamarzło, to zwykły twardy plastik i metalowa sprężynka. Prędzej stawiał bym rzeczywiście na skurczenie lufy (jest aluminiowa). Nie pisałeś jakie zastosowałeś kulki, a to może być ważne, jeśli są mało precyzyjne, to mogą być bardziej podatne na zaklinowanie.

 

Gearboxu jak w elektrykach też nie ma w tym shotgunie, po rozkręceniu zewnętrznej obudowy elementy po prostu się wysypują, obudowa trzyma wszystko w kupie.

Link to post
Share on other sites
tam żadnej gumki Smile , rozkręcałem go na części pierwsze, nie ma tam standardowego hop-upa znanego z elektryków. Jest system BAX, w którym nie ma gumki, jest plastikowy gładki element na sprężynce który wchodzi do komory, jeszcze przed lufą i powoduje podkręcanie. Mało prawdopodobne żeby to zamarzło, to zwykły twardy plastik i metalowa sprężynka.

Nie ma HU? Nie ma gumki? To w czym siedzi lufa?

Jest tam komora HU, a na lufie jest gumka, więc nie opowiadaj bzdur. To, o czym mówisz, służy do blokowania załadowanej kulki. Myślisz, że system BAX składałby się z plastikowego bolca i sprężynki? A jak to ma podkręcać kulkę? :?

Lufa jest za dużej średnicy, żeby mogła się w ogóle skurczyć.

Link to post
Share on other sites

Lufa nie ma wyciętego otworu w który wchodzi gumka hop-up tak jak w elektrykach. Wyjąłem lufę wewnętrzną i wiem na 100% że nie ma w niej otworu. A system BAX pracuje.

 

Lufy nie mierzyłem, skurczyć się może, ale czy do takiej wartości że zablokuje kulki ? tego nie wiem, zależy nie tylko od precyzji lufy, ale także od precyzji zastosowanych kulek.

 

Skurczenie lufy zdarzyło mi się natomiast w elektryku TM przy stockowej lufie i dobrej jakości kulkach.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja mam pytanie. Czy poza plastykowym BAXem nie ma gumki przytrzymującej kulki na końcu lufy? Chodzi mi o uszczelkę między końcówką cylindra a komorą BAXa czy lufą (nie wiem jakie tam są połączenia).

 

Jeśli jest uszczelka przytrzymująca kulki to podobny problem występował w MP5 od HFC. Nie było tam H-U więc nie mógł twardnieć ale kurczyła się uszczelka przytrzymująca kulkę na końcu lufy. Po kolejnych przeładowaniach kulki zaklinowane na uszczelce były wypychane przez kolejne kulki podawane z magazynka lecz mimo to przy każdym strzale słychać było przez chwilkę cichy syk.

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się z Hellmansem. Owszem jest tam bolec ze sprężynką, ale służy on temu, aby kulki się nie wysypywały z magazynka do środka repliki i były pobierane przez mechanizm pojedyńczo.

 

System Bax to to samo co Hop-Up. Ma uszczelkę przytrzymującą kulkę oraz gumkę do podkręcania kulki. Wiem bo rozłożyłem na cześci pierwsze i dobrze się temu przyjrzałem. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

hellmans k***a, czy ty zawsze musisz pisać jakieś bzdury?? :] Gumka HU jest z resza widac na focie Peca, a wiem to również se swojego modelu bo rozkręciłem, zobaczyłem i dotknąłem a ćpunem nie jestem żeby mieć omamy. Gumka jest dociskana przez bolec, koniec kropka w tym temacie. Jeśli idzie o problem z blokujacymi kulkami to nie wchodzi w gre kurczenie sie lufy bo jest ona zbyt mało precyzyjna (nie mierzyłem ale jak sie włoży kulke do środka i spojrzy pod światło to widać duży prześwit, oceniam ją na 6,4-6,5 mm). Jedynym powodem wydaje sie być zamarzający HU.[/i]

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

no to teraz troszke podobny prblem...kumpel ma tego shotguna i zachowuje sie tak jak jery pisał na początku ze nie strzela a kulki wypadają...tlyko tyle ze to nie jest mróz ale lato. wtedy po prostu był zepsuty tłok - uszczelka sie oderwała. tłok został naprawiony ale shotgun pluje kulkami na moze 1,5 m. co z nim moze być? jak zrobić ten tłok eby ładnie picisnął ta kulke?

z gory dzieki ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...