Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mauser kar 98k tanaki


Recommended Posts

Norb, technicznie rzecz ujmując, poza snajpieniem to on się do innych zadań nie nadaje. Ma sporą moc, 8mm drogie kulki , mały 5 nabojowy magazynek i atrapy łusek. Przy 470 fps strzelanie zbliska naraża cię na opi***dol od ofiary a mała pojemność magazynka i te nieszczęsne łuski skuteczniwe utrudniają dynamiczne strzelanie (no chyba że łusek ci nie żal i masz ich duużo). Do tego to gaziak i to z gatunku gazożernych. Czyli chyba wszystko jasne?

Link to post
Share on other sites

Irwin jemu chodzi o model Tanaki a nie Maruzena, a różnica jest wielka:

Tanaka:

-6mm a nie 8mm jak w Maruzenie

-nie ma łusek tylko mag

-z komentarzy na angielskich forach wynika że jet to najlepszy model mausera na rynku.

-według opini ludzi którzy z tego strzelali to nadaje sie do snajpienia.

Link to post
Share on other sites

Model jest b.dobry. Oczywiście jak każdy gaziak może znarowieć zimą, ale to zależy od egzemplarza też.

 

Tutaj opis użytkownika Smoczego :

Tanaka Kar98k : mini review  

 

1. mechanicznie perfect = bicia tam gdzie trzeba i w miare prawidlowe, meltal w miare ok ( nie jest te stal ale stop miekich matali - mysle ze ok do tego typu zastosowan ), drewno lepiej niz bdb, okucia - dobrze - trzymaja sie kupy ale nie sa stalowe tylko ze stopu takiego jak cala reszta . Przyrzady celownice maja regulacje - zarowno muszka jak i szczerbinka . Jedyna moja uwaga odnosi sie do lufy - jest to cienka rurka, w ktorej osadzona jest mosiezna lufa wlasciwa ( 6mm ) na plastikowych, walcowych dystanserach. Troche trzeba uwazac, by nia w cos nie uderzyc, bo moga byc wgniecenia.  

-> Generalnie to bdb ( w porownaniu do wyrobow TM to lepiej niz bdb ). Waga - 4 kg.  

2. Performance ( czyli to co mozna uzyskac z niego ) : na kulce 0,2g - 560 fps, 0,43g - 460 fps . Generalnie - lepiej niz ok. Giwera jes poteżna. Jedyny jej feler jest taki ( a to po zmianie lufy na prec. ) ze nie moge dojsc do konca z hop-up'em do porozumienia - raz daje dobrze, raz ponizej krytyki ( jest to spowodowane "ciasnym" ukladem lufa<> hop-up i troche nieprecyzyjnym i niestabilnym ukladem regulacyjnym hop-up'u)  

-> uzycie "bojowe" : na przestrzeniach otwartych >20 m < 80 m + ok. W typowych polskich lesnich krzakach to slabo- po prostu nie ma gdzie i skad strzelac - za blisko zeby kogos trafic -> za duze ryzyko. Aczkolwiek kiedys mialem lesny pojedynek - moj Kar ( bez optyki ) i M700 Tanaki z optyka ( moim drogim adwersarzem byl Czlopiur ) - i tu, moim zdaniem ( Czlopciu popraw, jesli sie myle ) bylem lepszy pod wzgledem - sily, donosnosci i precyzji ( chociaz ten duell zakonczyl sie bez rozstrzygniec ... )  

3. mozliwe upgrade'y - lufa precyzyjna jest dostepna, sa tez sprezyny do bijnika ( zwiekszajace moc do 250% ( !! )ale w sumie niedostepne ) i dlawiki do dyszy ograniczajce predkosc wylotowa kulki. Jak na gaziaka - calkiem duzo.  

Gumka hop-up- jest dosc twarda i krucha. Dobrze jest ja wymienic na czerwona gume G&G do M700 - sa wymienne.  

 

4. Dodatki - jest dostepna optyka zf41 ( nie oszalamiajaca swoimi parametrami, ale moim zdaniem bardzo przyzwoita ) choc odbiega od pierwowzoru lub tez montaz Marushina ( wymagajacy modyfikacji kolby ) ale pod dowolny typ optyki.  

 

5. Jeszcze raz drewno -> wykonane jest w sposob perfekcyjny. Jest jasne - aczkolwiek jego barwa jest kwestia partii produkcyjnej. Ciekawe jest to, ze oryginalne drewno wymaga dosc niewielkich zmian by obsadzic w nim "cala" mechanike tanaki. I jeszcze to ze okucia sa zamienne z oryginalem. Ale nawet na fabrycznych bagnet trzyma sie dobrze i dodaje niewatpliwego uroku calosci  

 

6. Koszty : dosc drogi - obecnie ponad 500$ ( + koszty transportu i cla) Zdaje sie ze teraz na redwolfie jest promocja dla wersji krotkiej gorskiej/spadochronowej g33/40 - 398$ ( +transport i clo )  

 

Podsumowanie : Kar98K jest bronia specyficzna, nadajaca sie do zastosowan w specyficznych warunkach i ograniczonym zakresie ( ze wzgledu na moc ). De facto - tylko dla pasjonatow.  

 

Nie mialem w rekach marushina wiec o nim za wiele nie wiem. Faktem jest ze system luskowy jest fajny ale wyjatkowo niepraktyczny w asg ( 5 lusek > 30$ ).  

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

 

Chciałbym zkaupić Masuera Kar 98k.Znalazłem jeden model który wpadł mi w oko.Zdjęcia na stronie:

 

http://wwiiguns.com/shop/products.php?p=374752

 

Ponieważ nie jest to tania zabawka chciałbym zaczerpnąć waszych porad.

Czy jest to broń na gaz?Jaki ma zasięg?Itd ,Itp.

Chciałbym do niej zakupić lunete.Chodzi mi dokładnie o taki model jak miał major Koenig w filmie "Wróg u bram",troche tej lunety widać na tym zdjęciu :

 

http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/r...98k_review2.htm

 

niestety w necie znlazłem jedynie to:

 

http://www.airsoftshop.com/airsoftshop/cat...014c3f9b5bbe3bd

 

Ta luneta kompletnie mi nie pasuje.

 

Jeżli mielibyście jakieś informacje na temat takiej(jak miał major) lunety lub podobnej byłbym bardzo bardzo wdzięczny.

 

Z góry dziękuje za wszelakie informacje i przepraszam jeżeli źle umieściłem posta(nie w tym dziale)

 

Dzięki

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...