Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

S.O.C. 16 G&G


Recommended Posts

Witam!

 

Szukałem informacji na forum i nie znalazłem nic na temat tej repliki:

 

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...&product_id=164

 

Głownie chodzi mi o pare rzeczy takie jak długość lufy wewnętrznej i opinie użytkowników (jeżeli tacy są).

 

Z góry dzięki.

 

Pzdr

Skunks

 

Dopsiek po 2 dniach:

 

Naprawde nikt nie miał tej repliki nawet w rękach?

Link to post
Share on other sites

Miałem w rękach, ale nie strzelałem więc od strony uzytkowej się nie wypowiem.

Wizualnie i organoleptycznie bardzo OK. Sprawia solidne wrażenie, to co jest w oryginale z metalu jest z metalu , a co z plastiku - z plastiku. Poręczny, ale to wynika z założenia konstrukcji.

Gdybym nie miał już karabinka ( albo zbyt duzo kasy ) to chyba bym kupił.

Link to post
Share on other sites
Naprawde nikt nie miał tej repliki nawet w rękach?

 

Ja miałem i się przymierzałem, bardzo wygodny, mi nawet wizualnie się podoba choć normalna czternastka IMO ładniejsza. Kolimatorek, którego tu nie ma a być powinien, tez jest całkiem fajny. Wykonanie całkiem średniawe, widziałem już lepiej i gorzej zrobione repliki.

 

Sam bym nie kupil ze względu na rozbiezne opinie o wyrobach GnG oraz z uwagi na bardzo maly wybor i dostępność części ewentualnych zamiennych.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

Temat trochę przysechł.

W ASGSHOP S.O.C.16 ma 330fps

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=964

, za to SpecShop 120m/s, co po przeliczeniu na pierwszym lepszym kalkulatorze taje ponad 390fps!

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...c486462ffdc2e80

Skąd taka różnica?

W SpecShop napisano, że to wersja 2006 ale co to dokładnie oznacza? Pierwsze SOC16 były podobno awaryjne. Czy ta wersja jest już poprawiona?

Dziwne jest również to, że oba sklepy polecają inne baterie: ASGSHOP 8,4V, za to SpecShop 9,6V a nawet 10,8V!

Bardzo mi się ten karabin podoba, ale przed ewentualnym zakupem (a nie jest kurde tani ;-) ) chciałbym wyjaśnić wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Znajomy ma S.O.C. 16 i muszę powiedzieć że jest naprawdę fajny, chociaż M14 jest ładniejszy. Wygodny, w stocku strzela naprawdę nieźle ok 60- 65m. Jego jedyną wadą jest górna część chwyty przedniego trochę się rusza ale to nie przeszkadza w strzelaniu i abs z którego wykonane jest łoże. Chyba lepiej poczekać aż ściągną tą wersje od marui.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam s.o.c. - a już od paru miesięcy, sprawuje się bardzo dobrze. W stocku jest jak dla mnie wystarczająco mocny, standardowo ma preclówkę więc zarówno osiągi jak i skupienie są bez zarzutu. Wykonanie bardzo dobre, jakość pierwszorzędna moim zdaniem bardziej masywnie i solidnie wyglądają części metalowe niż w M14 TM. Rozkłada się 1 ruchem, zdejmując zespół spustu i jego osłony. Bardzo dobrze sprawuje się w taktyce zielonej, szczególnie w pozycji leżącej (nie przeszkadza długi magazynek jak w emkach i AK). W CQB już mniej wygodny mimo że to wersja skrócona, raczej do tego nie polecam. Ostatnio miałem mały przypadek i zdrowo nim przyłożyłem o burtę ciężarówki (nie celowo oczywiście), skutkiem czego pękło łożę z ABS w miejscu uchwytu (tam gdzie jest silnik). Poza tym po sklejeniu (tymczasowo) izolacją dalej strzelał bez zarzutu więc wytrzymały też jest. Koszt całego łoża z ABS to 300 więc tragedia się nie stała.

Jedyna wada, której się dopatrzyłem to magi (low capy) bardzo ciężko wchodzą, i niektóre mają źle odlane blokady "wystrzelenia" kulek jak mag jest poza gunem, poprostu są za krótkie i kulki wystrzeliwują w ładownicy podczas biegania. Innych mankamentów się nie dopatrzyłem.

Co do tuningu to nic nie robiłem, bo jak napisałem w stocku jest wystarczający, ale GB wygląda na "pancerny".

Podsumowując polecam, szczególnie że przy stockowych osiągach nie trzeba dokładać do tuningu ale jeżeli miałby to być jedyny gun w kolekcji, to według mnie jest za mało uniwersalny. Ciężko też dostać ładownice do M14, a w tych do magów emkowych magi do 14-stki "toną".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...