Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regulacja silnika - tak to się (chyba) powinno robić ;)


Recommended Posts

Po dzisiajszych zmaganiach z AEGiem oświeciło mnie. Na forum można znaleźć informacje o regulacji silnika polegającej na strzelaniu, kręceniu śrubką regulacyjną w jedną lub drugą stronę i nasłuchiwaniu, czy już dobrze działa, czy też nie...

Otóż nie :mrgreen:

W przypadku niestockowych zębatek, łożysk itp. trzeba zacząć od porządnego ustawienia zębatek, a to z kolei od ustawienia pierwszej zębatki mniejwięcej po środku (podkładki równomiernie z jednej i z drugiej strony), drugiej względem pierwszej (nieco niżej), tłokową względem 2 (nieco wyżej).

Jak to już jest zrobione wyjmujemy tłok, cylinder, popychacz i całą resztą związanych z tym rzeczy. Skręcamy gearbox, montujemy silnik i dopiero wtedy przystępujemy do regulacji.

Wciskamy spust i wkręcamy śrubę regulacyjną, aż zacznie zgrzytać, potem odkręcamy aż zacznie być słyszalne znowu zgrzytanie (nieco słabsze od poprzedniego). Między tymi zgrzytami jest przedział, w którym zębatki pracują (a przynajmniej powinny ;) ) cichutko :D

Tym sposobem można bez rozpraszającego uderzania tłoka idealnie wyregulować silnik :ok:

Link to post
Share on other sites
wkręcamy śrubę regulacyjną, aż zacznie zgrzytać, potem odkręcamy aż zacznie być słyszalne znowu zgrzytanie (nieco słabsze od poprzedniego). Między tymi zgrzytami jest przedział, w którym zębatki pracują

 

 

Ty OLO to faktycznie jesteś zajebisty!(cytat). Według mnie to faktycznie dobra metoda, pomimo że dość czasochłonna - składanie, rozkładanie później to samo bez tłoka itd. Jednak warto pobawić się w ten sposób bo odgłos tłoka jest wqżający i przeszkadza w nasłuchu :lol:

Link to post
Share on other sites

To ja mam takie pytanie, w związku z tym że M4 ICS ma dzielony GB czy można normalnie rozłożyć replikę jak to się rozkłada i przy "rozłączonym" GB wciskać spust i regulować silnik? Jakoś nigdy się nie odważyłem strzelić przy otwartej replice ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...