Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VSR-10. Mocniejsza sprężyna


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

Z tego co wiem i z własnych obserwacji (miałem VSR z HFC) to przy tych sprężynach najszybciej siada to http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1099 oraz http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=936. W VSR G-Spec przy springu 120sp podobno nic nie trzeba wymieniać gdyż ma trochę lepsze części. Lufa w VSR HFC na moje oko ma coś pomiędzy 6,08-6,12mm czyli chyba tyle ile stockowe lufy w AEG i springach. Ale nie jest tak źle bo celność nie jest najgorsza, nawet dobra jest. W sumie po co tym sobie głowe zawracać dobrze strzela i jest git. A jak komuś nie pasuje to i tak wymieni na preclufę.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem tylko ściągnięte ciężarki z tłoka co daje podobno ok 370fps. Widać to było bo puszki przebijało na wylot. Co do ilości fps po wymianie sprężyny to łatwo to policzyć, np. 120sp, 150sp, nazwa oznacza orientacyjną ilość metrów na sekundę. Policz 1m/s = 3,28fps, czyli sprężyna np. 170sp da ok 170m/s czyli jakieś 557fps. Ja osobiście sprężyny nie wymieniałem ale czytałem dużo na ten temat na forum, widziałem na allegro uszkodzode VSR'ki i w swoim zauważyłem że najszybciej zużyje się blokada tłoka i ta długa listwa na której to się trzyma (u mnie tylko lekko ścierała się blokada tłoka). Są to najsłabsze części i narażone są na duże naprężenia. Kiedyś np. ktoś sprzedawał VSR HFC ze springiem 130sp i miał właśnie uszkodzoną tą drugą część. Ktoś na forum pisał że w VSR RS TM przy tej samej sprężynce padły gdzieś po pół roku strzelania obydwie te części. Osoby mające VSR G-Spec pisały że po roku strzelania na 120sp nie było żadnych awari. Na forum jest trochę tematów o tym. Pozatym przeczytaj to: http://www.machinegun.pl/recenzja%20vsr10g...ab/recenzja.htm jest typowy i najtańszy tuning jaki ludzie montują w G-Spec'ach. Według mnie po takich modyfikacjach zasięg maksymalny to ok 60m a skuteczny 45-50m. Ja po wyciągnięciu ciężarków miałem coś koło tego, może ciut mniej. Teraz już nie mam VSR lecz mam zamiar znów to kupić (bieganie z AEG to nie dla mnie). Chcę kupić G-Spec plus sprężyna 130sp, prec lufa, "Piston Sear" i "Trigger Sear".

Myśle że to będzie spokojnie działać, po jakimś czasie reszte i tak wymienię. Oczekuję że to razem z prec lufą da ok. 440-450fps.

 

Tak pozatym to warto zagadać w jakiejś firmie lub ze ślusarzem aby zrobili te części ze stali nierdzewnej, powinno wyjść taniej niż na machinegun. Prowadnicę sprężyny spokojnie zrobi tokarz i głowice cylindra też, tylko trzeba tłok kupić i można spróbować dać 150sp.

 

Eee... chyba głupot nie napisałem, jak tak to krzyczeć, tylko nie bijcie... :wink:

 

Pozdrawiam Soldat

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Kurde,to się niezbyt opłaca jeśli się chce tuningować dodając sprężyne bo koszt wynosi (nie wliczam przesylek):

-vsr 11 hfc ,390zł

-sprężyna 130SP ,75zł

-piston sear ,109zł

-trigger sear ,179zł

co sie równa=aż 753zł!!!

no i jesli ktoś jeszcze chce szynę to +69zł wiec=822zł,a nie sadze ze wszyscy tu maja jakieś stałe zarobki czy coś bo to całkiem spory wydatek jak na tunning...przynajmniej u mnie jest taka sytuacja.

Edited by happy666
Link to post
Share on other sites

Kurde,to się niezbyt opłaca jeśli się chce tuningować dodając sprężyne bo koszt wynosi (nie wliczam przesylek):

-vsr 11 hfc ,390zł

-sprężyna 130SP ,75zł

-piston sear ,109zł

-trigger sear ,179zł

co sie równa=aż 753zł!!!

no i jesli ktoś jeszcze chce szynę to +69zł wiec=822zł,a nie sadze ze wszyscy tu maja jakieś stałe zarobki czy coś bo to całkiem spory wydatek jak na tunning...przynajmniej u mnie jest taka sytuacja.

 

Jesli daloby to normalne efekty - to oplaca sie jak cholera... Ale jakos w to watpie, zwlaszcza ze nie uwzgledniles lufy precyzyjnej i normalnego HU... A co do stalych zarobkow - zdziwilbys sie...

Link to post
Share on other sites

No dobra,tu przyznaje racje co do zarobków... :poddanie:

A tunning jest tani w porównaniu z tym co inni robią ze swoimi "zabawkami",ale wiecie wtedy się we mnie zapala się czerwona lampka gdy tunning przekracza cenę broni...żart

 

thanks za link bo na machinegun są za drogie

 

Czy gumka hop-up dużo uszczelnia mechanizm i ile daje fps'ów albo celności?

 

LINK:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1760

Edited by happy666
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chciałbym wyjaśnić pare rzeczy.Sniper1 napisał:(...)zebrać kołek blokujący głowicę cylindra. Należy uważać aby nie wwiercić się za głęboko ja zrobiłem to na grubość ścianki cylindra.(...)

 

I ja się pytam czy to chodzi o taki "szary" kołek przy głowicy cylindra?

Jak to potem sklecić do całości skoro trzeba go rozwiercić?

Czy to nie chodzi przypadkiem o tłok (bo przecież to wokół niego to zamieszanie)?

Link to post
Share on other sites

Kurcze,do jasnej cholery może wrzućcie jakieś zdjęcia albo na mojego maila (happy666@vp.pl) niech ktos wyśle przeróbkę krok po kroku bo ja umiałbym tylko nie wiem jak...

 

aaa...już rozumiem poprostu trzeba zrobic mały nawiert na kołku żeby móc go wyciagnąć

Edited by happy666
Link to post
Share on other sites

Ciężarki są tylko w VSR-10 HFC i VSR Real Shock TM. W innych ich nie ma, za to jest podobno jakiś hamulec na tłoku czy coś w tym stylu który zmniejsza prędkość poruszania się tłoka co daje mniejszą liczbe fps. Może się myle, nie wiem czy to prawda i nie mam zielonego pojęcia o co dokładnie chodzi. Jak byś mógł to zrób kilka zdjęć tłoka w twoim G-Spec, jestem ciekaw jak on wygląda, może coś tam takiego jest.

Link to post
Share on other sites
W innych ich nie ma, za to jest podobno jakiś hamulec na tłoku czy coś w tym stylu który zmniejsza prędkość poruszania się tłoka co daje mniejszą liczbe fps. Może się myle

I to nie wiesz jak bardzo się mylisz :) W G-Specu i PS'ie nic takiego nie ma(te repliki miałem). O RS i produkcie HFC się nie wypowiem bo nie posiadałem tych replik. Wątpie żeby w Real Shocku takie coś było (ale to już większa dedukcja).

Link to post
Share on other sites

Twoja wypowiedź rozwiała wszystkie wątpliwości na ten temat. Co do RS to on ciężarki na tłoku ma, widać je np. w katalogu z replikami TM, jest taki rysunek który to pokazuje. Tylko ciekawi mnie jedna rzecz. Dlaczego VSR z HFC bez ciężarków ma więcej fps niż np. G-Spec który normalnie nie ma obciążenia na tłoku? Czyżby w HFC była mocniejsza sprężyna? Podobna sytuacja jest w przypadku Real Shock. Wiesz coś może na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Na mocniejszą sprężynę nie ma co liczyć, ponieważ części na 99% nie są mocniejsze. Mogę przypuszczać że różnica w fps'ach wynka z samego cieżaru tłoka. W VSR z HFC i RS tłok bez ciężarków jest poprostu lżejszy niż w PS albo w G-Spec.

W 370fps po zdjęciu ciężarków nie uwierzę ale 320-330 tak. Ktoś wiarygodny wogule mierzył tą prękość po zdjęciu obiciążenia?

 

P.S. To są tylko moje przypuszczenia. :)

Link to post
Share on other sites

Może i masz racje z tym tłokiem. Co do wymiany sprężyny to oczywistym jest że części spustu i tak trzeba wymienić nawet przy sprężynie 120SP. Jeśli chodzi o ilość fps w HFC to wydaje mi się że to prawda z tymi 370. Dla porównania mój kolega miał AK47 TM podkręconego do równo 330fps (mierzone przez sklep) jego strzał przebijał jedną ściankę puszki a mój oddany z VSR przebijał obie. Wynik porównania mówi sam za siebie. Poza tym widziałem testy robione na chrono w zagranicznym sklepie czy forum. Wychodziło ok 370fps +/- 5. Choć faktycznie dobrze by było aby ktoś to sprawdził.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze ma 370 fps, bylo to mierzone na jakims zagranicznym odpowiedniku wmasg zaraz po jej wyjsciu.

Po drugie po przelozeniu zespolu cylindra z RS albo PS TM (nie pamietam ktorej) do repliki HFC, replika ta miala wiecej FPS niz produkt TM ze swoim cylindrem co wskazywalo na wieksza szczelnosc ukladu HFC.

 

 

EDIT :

 

na poparcie

 

http://airsoftatlanta.blogspot.com/2005/10...iew-usr-11.html

 

We used a stock VSR-10 bolt and cylinder assembly in the HFC clone and got a solid 325 fps w/ .20g BBs. That's pretty amazing considering the VSR-10 shoots around 290fps stock.

 

czyli roznica wyniosla 35 FPS na korzysc HFC

 

a tu jest opis testow po zdjeciu obciazenia z tloka

 

http://airsoftatlanta.blogspot.com/2005/11...ull-review.html

 

The middle of the piston was encased in a lead weight. This is what created the real shock effect. I decided that it had to go and simply removed the bolts that held it to the piston. While I was in there I also put more silicone lubricant on the piston’s O ring to ensure a good seal. We then resealed the cylinder. It now chronographed between 370 and 378 fps. It was also much quieter. Keep in mind the only thing we did was remove the weight and applied more silicone grease to the cylinder.
Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...