Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VSR-10. Mocniejsza sprężyna


Recommended Posts

Właśnie tam o tym czytałem. Dzięki Bocian za poparcie.

Możliwe że te 370fps bierze się z lepszej szczelności repliki HFC (komory HOP-UP?) w stosunku do TM oraz jak wspomniał Rudy102 także tłok może być lżejszy w tej pierwszej.

 

A tak z innej beczki, za tydzień będe miał preclufe Deep Fire oraz sprężynę 120SP. Po zamontowaniu tego w mojej VSR z HFC oraz przeprowadzeniu kilku testów napisze jakie są zmiany i osiągi po takim tunignu.

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Według ASGShop ta prędkość to 280 fps, a w G-Specu 300fps, więc już nie wiem co jest grane. ? . Ja się nie znam na HFC bo w życiu nie widziałem VSR tej firmy. A wiesz czy może w takim razie RS też jest szczelniejszy i ile Fps ma po zdjęciu ciężarków?

 

Soldat dokup do tego jescze gumkę HU.

Link to post
Share on other sites

Dziś dostałem zamówioną lufę 6.04 Deep Fire. Lufa jest zrobiona według mnie ze stali nierdzewnej, nie jest niklowana czy chromowana. Na wierzchu nie wygląda rewelacyjnie ale to nie ma znaczenia. Wewnątrz była lekko matowa, po przetarciu jej ukazała się piękna błyszcząca powierzchnia. Oczywiście aby zamontować lufę należy rozebrać komorę hop-up. A teraz najważniejsze czyli osiągi. Spodziewałem sie że efekt będzie lepszy. Nie wiem czy to wina kulek (używam 0.30g Extreme Prec.) co kilka strzałów kulka leci ładnie i prosto ale często skręca na boki. Widać dokładnie w lunecie że pod koniec lotu skręca w lewo lub w prawo nie zależnie od kierunku wiatru. Może gumkę hop-up źle założyłem. Poza tym kulka leci minimalnie szybciej, tak mi się przynajmniej wydaje. Muszę przyznać że na bliskich dystansach celność jest trochę lepsza. Więcej testów zrobię jak dostane sprężynę i kulki 0.35g Pestki. Ogólnie nie jestem pewien czy to był dobry zakup, wolałbym za te pieniądze kupić jakąś część spustu, możliwe że zbyt wiele oczekuje. :-)

 

Nie jestem pewien ale RS też po ściągnięciu ciężarków ma ok 360-370fps, tak mi się wydaje ale nie dam za to głowy uciąć. Warto by spytać kogoś kto miał tą replikę.

 

Tą gumkę kiedyś może kupie ale nie prędko, poza tym połączenie dyszy z hopkiem poprawiłem w inny sposób lecz nie jestem przekonany czy to coś dało.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem o jakie dokładnie części ci chodzi, więc może tak:

 

Lufa 6.04 Deep Fire - www.asgshop.pl

Części spustu, sprężyna 120SP oraz gumka HOP-UP - www.machinegun.pl

 

Dalej chyba sam znajdziesz w odpowiednich działach w danym sklepie.

Link to post
Share on other sites

Misiek009 te lufy Guardera są do AEG, nie pasują do VSR.

 

Po ostatnim strzelaniu i przeglądzie repliki już wszystko wiem. Przy strzale kulki leci prosto przez ok 35m potem ostro skręca w lewą stronę. Dzieje się tak za każdym razem. Kulka potrafi minąć cel nawet o 1-1,5m. Nie była to wina źle założonego hopka czy broń Boże wadliwej lufy. Problem polega na tym iż konstrukcja mojej repliki nie jest idealna, chodzi o to że lufa i komora HOP-UP nie leżą należycie prosto w lufie zewnętrznej. Po włożeniu preclufy była ona lekko wygięta i to powodowało zakrzywiony tor lotu kulki. Sprawa została rozwiązana przez nieprzykręcanie jednej śrubki oraz usunięcie pewnego pierścienia w lufie zewnętrznej. Na tą chwilę mogę stwierdzić że lufa poprawiła celność i nie był to do końca zły zakup. Myślę że repliki VSR TM są lepiej i bardziej precyzyjnie wykonane więc tam nie powinno być takiego problemu. Ważne jest także to iż taka przypadłość nie musi być regułą w przypadku produktu firmy HFC.

 

Co się tyczy wymiany sprężyny to niestety nic z tego nie będzie. Miałem robić zakupy z kolegą na machinegun ale po ostatnich problemach i złych opiniach na temat sklepu zrezygnował on z kupowania tam. Sam sprężyny nie kupię bo jej cena jest zbyt mała aby zamówienie zostało zrealizowane.

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja chciał bym się dowiedzieć jak się zdejmuje te cieżarki,bo zrobiłem pionowy nawiert na tym kołku i co dalej bo nie da sie wyciagnac?Chodzi mi tylko jak się rozprawić z tym nitem...Jakieś dokładniejsze wyjaśnienia albo na PW,bo zdaje mi się ze nie tylko ja mam ten problem :poddanie:

 

z góry dzięki,happy666

Link to post
Share on other sites

Nit trzeba rozwiercić tylko tak aby umożliwił odkręcenie głowicy cylindra, z reguły wystarczy 2mm a potem ewentualnie poprawić śrubokrętem. Głowice cylindra to najlepiej odkręcić trzymając ją przez kawałek dętki po to aby ręka nam się nie ślizgała. Poza tym w jakimś temacie o VSR HFC ktoś to dokładnie opisał, wystarczy poszukać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ah,ostatnio pomalowałem moją vsr'ke na czarny matowy,jakies foty kiedys zrobie i wrzucę. I na dodatek udało mi się wyjąć ciężarki tłoka 8) Jestem happy(666)! Tyle ze nadal nie dostałem ulepszonej gumki hop up a standardowa mi się...rozdarła. I nadal czekam...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No to Cię oszukali :D

Sprawdzałem z gumką TM'a z AKs i z gumką guardera. Obydwie niepasowały.

Ja zamówiłem tą fioletową z Nine ball. Leży lepiej niż oryginał, lepsza szczelnośc i lepiej podkręca, wogule fajnie jest miec w replice 60zł więcej :D

Link to post
Share on other sites
I to nie wiesz jak bardzo się mylisz icon_smile.gif W G-Specu i PS'ie nic takiego nie ma

 

 

Nie wiesz jak bardzo sie mylisz :D W g-specy jest chamulec w postaci precika na głowicy tłoka który pod koniec jego ruchu w cylindrze zatyka głowicę cylindra gwałtownie zwieksza się ciśnienie w przestrzeni cylindra przez co tłok chamuje. Daje to tez wytłumienie i w sumie sam nie wiem czy montowano to po to aby zmniejszyć FPS czy zmniejszyć hałas, prawdą jest że oba efekty powoduje.

Link to post
Share on other sites

Mae culpa, mae maxima culpa.

 

Co do HAmulca: nie wiem ile FPS ujmuje ale wiem ze wycisza. Mam teraz 2 identyczne tłoki: jeden z rezocartu bez tego precika a drugi teflonowy z tym precikiem. Teflonowy jest w porównaniu z rezocartowym o wiele cichszy. I jeszcze kiedy robilem rysunki (bo tłok zamawiałem u znajomego który siedzi we wszelakiej obróbce) to do średnicy precika dodałem 0,1mm i 1mm długosci przez co jest cichszy od stockowego :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...