Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

hej,

 

dawno nie pisałem, ale znalazłem coś ciekawego:

 

gazeta.pl:

 

"Lecą w kulki"? Policję szkolili paintballiści:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,5...00,3157035.html

 

moje obserwacje:

1. gazeta schodzi na psy, jakość artykułu jest żenująca, podane informacje zupełnie niesprawdzone

 

2. do GDL: z osobistego doświadczenia wiem, że kontakty z 'prasą' powinny być BARDZO ostrożne

- nikt z prasy nie jest zainteresowany AIRSOFTEM (dla nich to i tak paintball)

- żeby coś napisać, trzeba mieć 'sensację'

- mam osobiste podejrzenia, kto to nakręcił od strony gazety

(metody i sformułowania 'policyjnego specjalisty' są mi znane)

 

3. kontakty z prasą

- ostatnia moja rozmowa z prasą (materiał przygotowywany wspólnie z Regdornem jakiś czas temu) wyglądała tak, że gość ciągle się pytał:

a) a ile osób się zraniło

B) a ile mieliście problemów

c) a komu stała się krzywda

d) a robicie coś nielegalnie

 

4. uważajcie na siebie

[zmienione, żeby było jaśniej]

- należy uważać, żeby nie zostać wplątanym w rozgrywki między różnymi ludźmi (mi się to zdarzyło, że zostałem wykorzystany przez przeciwników fundacji w trochę analogiczny sposóB)

 

- chodzi mi o to, że możecie stać się narzędziem w rozgrywce między różnymi stronami, stracicie znajomych i pozostanie wam niesmak, że zostaliście wykorzystani przez innych 'podobno' przyjaciół

 

- osobiście miałem przypadek, że wielki hiper-super ex-gromowiec wobec mnie zastosował typową SB-kowską prowokację, żeby zaszkodzić innym.

 

 

Prawdopodobnie teraz Leszek Drewniak jest wściekły na GDL, a oni nie bardzo wiedzą, jak się w to wplątali

 

Ku uważnej przestrodze na przyszłość.

 

Artur (Jeżyk)

Link to post
Share on other sites

hmm... z podpunktu 4 nie zrozumiałem wiele :D

 

ale co do artykułu to...ee... przeciętny.

pozatym na dole napisane:

ŹRÓDŁO: m3013425.gif

Czytalem tez gdzies ze paintballisci zrobili sobie pojedynek bodajze albo z antyterrorystką albo wojskiem.

i chyba paintballisci wygrali :|

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie - trzymać się jak najdalej z dala od wszelkich pismaków i potworów telewizyjnych.

 

I piszę to z własnych doświadczeń z zupełnie innego hobby. Jak nie przekręcą, to nakłamią. Zawsze zrobią z człowieka/grupy przygłupa/ów, a z informacji sensację. Trafić na rzetelnego dziennikarza w temacie "jakiekolwiek hobby" to praktycznie niemożliwość. Ci "lepsi" nie zajmują się tak "niepoważnymi" tematami, reszta musi walczyć sensacyjką o czytalność/oglądalność.

 

Apage pismakas... :wink:

 

Im mniej rozgłosu wokół naszego hobby, tym lepiej dla nas.

Link to post
Share on other sites

jedyna gazeta jak zauwazylem co pisze niecos o ASG to Broń i Amunicja ale oni pisza na temat pneumatykow oraz zastosowania i nic wiecej.

 

a jak Jezyk napisal to ma Racje im dalej od pismaków ( przepraszam za kolokwializm) tym lepiej.

 

 

 

I dziekuje za przestroge zawsze sie przyda:]

Link to post
Share on other sites
jeśli chodzi o pojedynek, to nie ma co porównywać i dokładnie nic z tego nie wynika poza faktem, że w rozgrywce paintballowej painballiści wygrali.

 

tylko tyle i dokładnie nic więcej.

 

Artur

No prosze... widać pojedynki są popularne. Ja z kolei słysząłam o odwrotnej sytuacji, przy czym paintballiści się podobno przed rozgrywką chwalili (moze mało powiedziane) umiejętnościami ;P

 

Co do prasy.... szkoda, że nie FAKT to pisał... byłoby jeszcze więcej "sensacji" :roll: ... podchodzę sceptycznie, ale ciekawa jestem jak wyglądała prawda

Link to post
Share on other sites

A najbardziej to trzeba uwazać właśnie na pismaków brukowca "NOWY DZIEŃ". Ich artykuły należy traktować z dużą dozą rezerwy. Potrafią po mistrzowsku wszystko powykręcać.

Niedawno czytałem artykuł jak to z ofiary zrobili groźnego przestepcę.

Link to post
Share on other sites

Jezusmaria... Sen wariata nadmiar wódki...

Tego pismaka powinno się staropolskim zwyczajem zagonić pod stół, żeby odszczekał. Jest dla mnie niepojęte, jak w ogóle mogło dojść do cyrków opisanych w artykule - ani chybi ktoś coś pięć razy przekręcił po drodze i z już przekręconą wersją poczłapał do Dziewulskiego i innych pożalsieboże ekspierdów. I dlatego takie bzdety wyszły.

Link to post
Share on other sites
Hehe- a jak ci sami kolesie piszą o Rydzyku, dzielnicowym ......(wstawić co kto chce)....... i innych to w to wierzycie.

 

Dlatego nie czytuję z zasady gazet :) Wolę wierzyć w to że mimo zaawansowanej technologii video w wiadomościach TV raczej nie montują wszystkich informacji ze scen w 3DMax-ie czy innym LightWave-ie :) :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
Chłopacy mają swoją zbrojownię,

 

Merytorycznie ok, ale... patrz wyżej.

 

coz jakos nalezy dotrzec do potencjalnych hobbystow i lepiej ich zrzeszyc w jakas grupe niz by mieli sie sami gdzies szwedac. co do sensacji to jak niema tematu to znajda ja wszedzie, ale pamietajmy ze sa tez i rzetelni dziennikarze i mimo szczerych checi musza pisac prawde bo jak inaczej nazwac zbior sprzetu - jak nie zbrojownia - a moze lepiej kacik z zabawkami?? 8) kazdy chlopiec duzy i maly ma kacik z zabawkami...

Link to post
Share on other sites
xxxFENCExxx napisał:

Cytat:

Chłopacy mają swoją zbrojownię,

 

 

Merytorycznie ok, ale... patrz wyżej.

 

 

coz jakos nalezy dotrzec do potencjalnych hobbystow i lepiej ich zrzeszyc w jakas grupe niz by mieli sie sami gdzies szwedac. co do sensacji to jak niema tematu to znajda ja wszedzie, ale pamietajmy ze sa tez i rzetelni dziennikarze i mimo szczerych checi musza pisac prawde bo jak inaczej nazwac zbior sprzetu - jak nie zbrojownia - a moze lepiej kacik z zabawkami?? kazdy chlopiec duzy i maly ma kacik z zabawkami

 

 

Ale mi chodzilo o CHŁOPACY..... :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...