Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR4A3 czyli M16A2 TM


Recommended Posts

mechanizm i wnetrznosci ma identyko jak w SR4, lufa sie nie chwieje w SRC, natomiast ta bron jest bardzo dluga, 100cm, takze jest bardzo celna ale gorzej bedzie nia manewrowac w bydnkach. Mozliwosc tuningu istnieje zawsze:) W SRC jesli myslisz o tuningu musisz napewno wymienic zebatki a za czym ida lozyska, tlok i reszta juz trzyma do 400fps ale z czasem to prowadnice, wzmocnic, silnik itp ale to wyzsza szkola jazdy i jak na poczatek nie ma co sie w to zaglebiac.

Sprezyna, zebatki, lozyska, prowadnice sprezyny, wzmocniony tlok i super trzyma do 400fps a tyle styka spokojnie.

M16A3=SR4A3>SRC nie ma licencji na uzywanie prawdziwej nazwy

Ale jakby nie bylo, mocno polecam ten sprzecik :P

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Zatem może podzielę się swoimi spostrzeżeniami o tym gunie, chociaż mam go niedługo ale co tam, od miesiąca prawie grzebiew nim bez ustanku hehe

 

pierwsze wrażenie:

Jeju jaki ten gun ciężki! :) aż miło go wziąć do rąk! całość waży sporo i po tym jak przesiadłem się z sig sauera 90 doznałem lekkiego szoku. Body na pierwsy rzut oka jest wykonane bardzo ładnie, przyjemna faktura ABS'u użytego przy body jest miła dla oka. Nie ma żadnych źle rpzylegających elementów. Miłym elementem jest również to, że body jest nieco innego koloru niż reszta, jest lekko grafitowe. Są to może 3 tony koloru różnicy ale efekt jest śliczny...

 

czas wziąć do rąk:

Jak już wspomniałem gun jest ciężki... więc przy długim strzelaniu bez nosidełka łapki mi odpadały i zadyszki można się nabawić. Albo podłapać kondycję hehehe. Ale pojawił się pewien zgrzyt. Nie wiem, czy to tylko w moim egzemplarzu, ale chwyt przedni jest ciutkę kiepsko spasowany i lekko się rusza...ale poza tymjest ok - nic nie skrzypi, nie trzeszczy i sprawia solidne wrażenie. Ogólnie wykonanie na 4+, dyby nie grip byłoby idealnie.

 

pierwsze strzały:

huuhuuu ale łaaaaaadnie :) dzwięk jest przyjemny dla ucha...u siebie używam baterii 9,6V 1800mAh i szybkostrzelność jest olbrzymia...co do osiągów to w stocku nie są porażające - strzela troszkę lepiej niż stockowe elektryki TM ale wydaje mi się, że troszkę gorzej niż CA ze sprężyną 130%. Gumka HU w niskich temperaturach niestety wymaga strzelania serią, ponieważ na singlu pierwsza kulka spada po 10m a następne lecą już fiu fiu daleko :)

 

Wrażenia od środka:

jejuu ile tu metalu :) w zasadzie chyba łatwiej policzyć części z ABS'u niż z metalu... po rozebraniu nie znajdziemy tutaj żadnych dodatkowych obciążeń rodem z tanich elektryków - cała waga to części metalowe. Znaną wadą modeli SRC jest nie do końca wracająca rączka przeładowania... nic prostszego - wystarczy psiknąć na nią od serca siliconu i przesuwa się ładnie :) Komora HU jest plastikowa i regulacja gumki wymaga pewnej wprawy, bo samo pokrętło chodzi hmm dość ciężko w sosunku do np TM, ale ogólnie to kwestia przyzwyczajenia - wyregulować się daje idealnie a i przynajmniej nie będzie problemu, że się sama rozreguluje

 

Gearbox:

Mamy tutaj doczynienia ze standardowym GB v2 - nic więcej, nic mniej. Swojego rozkładałem na czynniki pierwsze już ze 20 razy i żadnych usterek, anomalii itp niestwierdzono. WAŻNE - jedna ze stockowych zębatek jest aluminiowa - oznacza to, że przy jakimkolwiek upgradzie trzeba wymienić zębatki na stalowe!

 

uwagi majsterkowicza:

gun daje się rozłożyć na części pierwsze bardzo łatwo, ale radzę nie zabierać się za to, jeśli ktoś nie jest pewien swoich sił. No i nie popełnijcie mojego błędu - pod tłumikiem płomienia jest malutki imbusik - odkręćcie go najpeirw zanim będziecie odkręcać sam tłumik bo zjedziecie cały gwint :/

Jeden z gwintów pokrywy silnika ma tendencje do szybkiego wyrabiania się... ale to na szczęście niewielki problem, bo tyczy się tlyko krótszej śruby...

 

czas na grzebanie hehehe :)

jako iż uwielbiam grzebać w gunach [nad sigiem spędzałem nocki przez 3 miesiace] no to i tym razem musiałem spróbować swych sił. Po długim namyśle doszedłem do wniosku, iż całość tunningu oprę o sprężynę m120 guardera. więc do roboty

zakupione części:

- wzmocniony tłok systemy

- mosiężna głowica cylindra z podwójnym uszczelnieniem SRC

- łożyskowana wzmocniona głowica tłoka SRC

- stalowa prowadnica sprężyny z łożyskowaniem SRC

- stalowe łożyska ślizgowe [standard to plastik:(] SRC

- sprężyna m120 guardera

- stalowe zębatki SRC

do roboty!

całość przebiegła w sposób dramatyczny, ponieważ było to moje pierwsze starcie z GB :) ale teraz jak nabrałem ciutkę wprawy stwierdzam, że operację wymiany wszystkich bebechów można przeprowadzić w 20 minut max! :) GB rozkłada się ąłdnie. Jeśli ktoś wcześniej czytał trochę, oglądał filmiki czy inne materiały instruktażowe nie powinien mieć żadnych problemów. Przy składaniu do kupy miałem małe problemy z wyskakującym anti-reversalem ale spokojnie - drobny patent i wszystko dało się szybciutko zrobić :)

 

rezultat

no m120 to jednak 400fps przy lufie 509mm.. i to widać :) poprawa w stosunku do stocka spora! strzelam na kulkach 0,25 i po przestrzelaniu kulki lecą hen hen daleko :) tak jak miało być!

 

jeśli ktoś ma jakieś pytanka walić śmiało :) pewnie mój opis jest chaotyczny i takie tam, ale mam sesję na głowie i ciężko mi się skupić

 

Ogólnie guna polecam BARDZO! mamy w teamie 2 - moje sr4a3 [m16a3] i m4 z kolbą tactical... mój ze sprężyną m120, kumpla m110 - oba działają wzorowo. Gun bez tunningu strzela lepiej niż TM [sprawdzane :)] zatem wszystkim zaczynającym przygodę będzie pasował idealnie!

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

No pięknie :evil: , nie wiedziałem że M16A2 ma zdejmowaną raczkę transportową :lol:

Ile to tajemnic jeszcze jest przed nami :twisted:

 

 

A tak wogóle to BUHAHAHAHA jak piszesz temat to pisz samo SR4A3

bez M16A2 Tm bo to inna bajka.Wiem że SR to prawie to samo ale TM to TM.

Link to post
Share on other sites
A tak wogóle to BUHAHAHAHA jak piszesz temat to pisz

bez M16A2 Tm bo to inna bajka. Wiem że SRC to prawie to samo ale TM to TM.

 

Mowiac ze TM to TM sugerujesz ze jest lepsze od SRC? SRC ma lepsze osiagi i wszystko identyko jak TM wiec mozna umownie mowic ze jedno=drugie, bo taka jest prawda :)

pzdr

Link to post
Share on other sites

Dobra w sumie to racja ale mi i tak bardziej podoba sie CA i SRC bo ta nazwa TOKIO MARUI przeraza mnie tymi swoimi skosnookimi. No takie chiny ze ja nie moge, tak tandetnie natomiast classic army brzmi slchludnie i pozadnie. SRC to wogole nie wiadomo ale ok....

koniec offtopu bo zaraz bedzie ze posty nabijam :P

pzdr

 

i jeszcze na temat troszke

CA jest kompatyilne z TM czyli z tego wynika ze z SRC tez, nie?

Link to post
Share on other sites
nazwa TOKIO MARUI przeraza mnie tymi swoimi skosnookimi. No takie chiny ze ja nie moge

 

Tokio i Chiny ........

CA-Classic Army mi tam się kojarzy z ołowianymi żołnierzykami :mrgreen:

a SRC ... hmmm wole nie próbować kojarzyć :mrgreen:

 

A co do jakości to też stawiałbym na TM w tym towarzystwie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...