Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak-47s TM -Tuning!! Prosze o pomoc


Recommended Posts

Witam

Posaidam ak-47s chciał bym go stuningowac do około 370fps,cos takiego jak na MG tylko, mysle ze za niewielka dopłata moge wstawic duzo wytrzymalsze i wydjnijsze czesci.NIewiem tylko jakie prosze o pomoc w wyborze czesc do kałacha.Co do baterii to niema problemu poniewąż i tak trzymam ja na zewnątrz i z 9,6 nie bedzie broblemu.

Chciał bym aby koszty tuningu nie przekraczały 400zł co wy na to?

pozdro

Link to post
Share on other sites

Mi tuningował Beatę (TM AK Beta Spetznas) znajomy kolegi z drużyny. Kosztowało mnie to ~647 zeta - dostałem potem spis wymienionych przez niego części + te które zostały po wymianie. Może od tego czasu części poszły w dół ale jakoś w to wątpie. Nie mierzona prędkość ale tak między 370-400 fpsów powinno być. Beata poza paroma wpadkami jak spalony ostatnio bezpiecznik nie miała większych wpadek i działa jak marzenie.

Link to post
Share on other sites

Hej. No myślę że na częściach z krajowych sklepów jednak trochę drogo będzie. Jeżeli chcesz maksymalnie wzmocnić guna przy jak najmniejszych kosztach można spróbować. Rozumiem że twoj AK ma gb v3 TM ,a ten na szczęście dość trudno zajechać. Może spróbuj tak ? :

Zestaw Tune Up Kit do AK/SLR105A1

 

Zestaw do tuningu AK47, AK47S i SLR105A1. Z MG (219 zł)

 

* chromowany, polerowany cylinder

* mosiężną głowicę cylindra

* uszczelnioną dyszę

* stalowe łożyska

* łożyskowaną głowicę tłoka

* łożyskowaną prowadnicę sprężyny

* sprężynę 120S

do tego np :

 

Zębatki Super Torque Up [CA] 189(PLN) (najtańsze z tych które powinny bezproblemowo pociągnąć)

 

Można by jeszcze pomyśleć o tłoku ale jeżeli nie masz teraz więcej kasy to jakiś czas powinieneś pociągnąć . Jeżeli zamówisz tylko części wyjdzie cię to ok 450 zł z kosztami przesyłki .

Jeżeli nie masz komu dać i chcesz zrobić w MG to musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami - przesyłka guna do nich , zwrotna +jakieś 90 PLN za robociznę.

 

Ewentualnie :

Zestaw cylindra o powiększonych średnicach do AK-47 [CA] 269zł

+ mocniejsza sprężyna (najlepiej za darmochę od kumpla który wymienił fabryczną w swoim CA :wink: i preclufa 6,04 systemy 149 zł

Ale szczerze nie mam pojęcia czy w tym drugim wypadku osiągniesz ile chcesz :|

 

Pozdro

żylet

Link to post
Share on other sites

A jaki polecacie do tego tłok [chodzi mi o zestaw z Mg za 219zł]??

Dodatkowo mysle że lepsze beda Zębatki helikalne Super Torque Up [CA] za 239zł. No ale mam jeszcze problem z baterią z tego co wiem to róznice mocy wystepuja w bateriach o róznych srednicach ogniw,wiec jaka mam wybrac[10.8v] a czym moizna dac 12v i jakie bedą tego skutki?

pozdro

Link to post
Share on other sites
W recenzji SLR105A1 Czopera jest napisane, że GB w SLR nie ma głowicy cylindra do v.3. tylko do v.2, więc jak ten zestaw pasuje do ak TM ?

 

Moim zdaniem jest to właśnie zestaw do ak TM . Taki sam wypuścił HurricanE do kilku innych modeli tej firmy min. siga 552. Poza tym został wypuszczony na rynek przed premierą SLR-a więc sam oceń do której serii pasuje :wink: Podałem nazwe zestawu taką jaka istnieje na stronie MG . Też szczerze wątpię żeby mieli 2 różniące się głowicami cylindrów. Ale tu już pozostaje uświadomić panów z MG, no chyba że jakiś klient mający SLR'a wcześniej sam się przekona :?

 

pozdro

żylet

 

[ Dodano: 19.02.2006, 13:22 ]

Dodatkowo mysle że lepsze beda Zębatki helikalne Super Torque Up [CA] za 239zł

 

Pytałeś o zestaw, z ktorym zmieścisz się mniej więcej w 400 zł dlatego podałem ci - jak zresztą sam napisałem - moim zdaniem najtańsze zębatki, jakie powinny bezproblemowo funkcjonować na tym zestawie.

Oczywiście że są lepsze ale droższe :wink:

 

A jaki polecacie do tego tłok [chodzi mi o zestaw z Mg za 219zł]??

 

Myślę że standartowo wzmocnioty tłok (ok 65 zł) wystarczy np Systemy. Tutaj znowu koszta są podstawą osądu.

 

 

No ale mam jeszcze problem z baterią z tego co wiem to róznice mocy wystepuja w bateriach o róznych srednicach ogniw,wiec jaka mam wybrac[10.8v] a czym moizna dac 12v i jakie bedą tego skutki?

 

Tutaj też zależy w jaką baterię zainwestujesz. KAN czy niskooporowe wysokoprądowe RC. Czytałem tu na forum że z wyższym oporem ktoś sobie poradził. W jakimś serwisie przerobili mu pakiet ( coś z blaszkami łączącymi ogniwa) i podobno nieźle śmiga. Naturalnie że najlepszym rozwiązaniem byłaby batka na ogniwach RC.

 

Do tego zestawienia w zupełności powinna wystarczyć batka 10,8V . Przy 12V wzrośnie ROF ale też przeciążenia np silnika a pamiętaj że w swoim AK masz standardowo montowany EG700.

 

pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

dzieki za info cene 400zł podałem w przyblizeniu jezeli mam dołozyc 100-200zł to zaden problem, jezeli karabin ma byc niezawodny przez kilka nastepnych lat to wole troszeczke doinwestowac..a jesli o baterie to bym był wdzieczny jesli podał bys mi link to bateria, która bede mógł załozyc bez żadnych dodatkowych przeróbek.

pozdro

Link to post
Share on other sites

na taki zestaw całkowicie wystarczy bateria 9,6V na ogniwach RC.

 

Ja mam w swoim kałachu 170 PDI co daje 410 fps na 0,2 i 345 na 0.28 (mierzone) i na zrobionej własnoręcznie baterii (9.6V na ogniwach Sanyo 4/5 RC 1650 mA) ROF jest większy niż na stocku. Przy 10.8 obawiałem się czy aby się nie rozpadnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam przymierzam sie do tuningu i mam jedno pytanko czy taki zestaw ma sens i czy dlugo pociagnie w takiej konfiguracji no i jaka bateria byla by odpowiednia.

 

 

Gearbox

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=472

 

lub

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=471

 

No i

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=657

 

Z gory dzieki za odpowiedz jesli macie jakies inne propozycje to chetnie je uslysze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Również jestem posiadaczem AK47s „TM”, mi chodzi o tuning wizualny… albo po prostu na razie naprawę kolby od S-ki, mianowicie tam gdzie jest guzik i zapięcie od paska odleciało mi to od body i nie wiem jak to naprawić?„nigdy nie rozbierałem AEG i mało się znam na tym więc proszę o wyrozumiałość” dla ułatwienia pokaże fotki o co mi hosi:

 

1. tak wygląda bez tego guzika tam jest miejsce na 2bolce i sprężynkę

http://img431.imageshack.us/img431/4540/ehh5mh.jpg

2. a to jest ten guzik z zapięciem na pasek guzik się naciskało i sprężynkę ściskało i rozkładało się kolbę do określonego miejsca lub składało.

http://img504.imageshack.us/img504/8125/gu...modpaska7ct.jpg

3. tak powinno to wyglądać tylko szkoda że ju nie działa;( POMOCY!

http://img416.imageshack.us/img416/9720/ta...owinnoby7oy.jpg

 

Proszę o pomoc, i o wyrozumiałość :(

Pozdrawiam!

KOT

Link to post
Share on other sites

Nie do końca rozumiem, co odpadło. Cały element z uchem do pasa?

Czy tylko przycisk? Jeśli przycisk, to chyba dość częste (ja kupiłem moją zabawkę już bez tego przycisku - byłbym wdzięczny za dobrej jakości fotki samego przycisku).

 

Śrubka łącząca przycisk z sprężynującą blokadą wchodzącą w wycięcia w uchu kolby jest mikroskopijna. Przydało by się tam pewnie czymś zakroplić przy skręcaniu (jakieś loctite czy inny lakier do paznokci).

 

Jeżeli odpadł cały element to gorzej - znaczy że coś nie tak ze śrubami mocującymi to do body. Albo gwintami, w części z uchem do pasa, w które wchodzą (to już wersja najgorsza - wtedy nic się nie wymyśli po za dokupieniem/dorobieniem tej części).

Bez wyjęcia gearboxa nie dostaniesz się do tych śrub. Przechodzą one przez blaszke włożoną w wycięcie w body od wewnątrz. Przyjrzyj się rysunkom z tej instrukcji (lewa kolumna, dół):

http://www.airsoftplayers.com/ak/ak4.jpg

 

Konieczne jest wyjęcie gearboxa. Trochę zabawy z tym jest, jak to zrobić - tłumaczą pozostałe rysunki instrukcji: http://www.airsoftplayers.com/manuals.asp

 

Jeśli boisz się grzebać, daj do sprawdzenia komuś doświadczonemu.

Kałasz TM jest w środku trochę jak szwajcarski zegarek, kupa małych, współgrających ze sobą rzeczy. Na pewno jest bardziej skomplikowany niż ostry pierwowzór... Rocket science to w żadnym wypadku nie jest, ale trzeba ciut "ogłady technicznej", żeby się nie pogubić i w efekcie sobie nie namieszać przy replice.

 

-

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...