Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stuningowany M4A1 BOYi


Recommended Posts

Thor... Czy to jest aby pies? A tak nawiasem mówiąc, to miejsca na doważenie jest bardzo mało.Dorobiłem odbijacz łusek - ta piramidka - w środku sam ołów. Jak wcześniej pisałem, dodatkowe rurki nad lufą i kurczę na grillu, jeszcze jest mało. W rękojeści zmieszczą się cztery kawałki mojego rygla i trochę ołowiu. W korpusie chyba tylko ołów i to w małej ilości. ...No i gdzie ta waga. Maga przerobię na ciężarek, bo na ..........mi gruchoczące kulki. Ja wolę broń czuć w ręku, nie słyszeć ją :D . Aha... W nadesłanym przez Airsoftguns M4 brakowało atrapy śruby mocującej chwyt transportowy... Dosłali :D . Chyba ich trochę lubię - a może oni mnie :lolP.S. Ma ktoś może fotki M-ek z olive body?

 

[ Dodano: Nie 05 Lut, 2006 ]

No i właśnie dziś zakończyłem zabawę. Jak zrobię zdjęcia, to wstawię. Taki małe OT: nie wiem, czemu nie ma zdjęć z remontu mojego P99 na warsztacie. A wracając do tematu. Niestety waga doszła tylko do 1800g :cry: Ale malowanko cacy :D

 

[ Dodano: Czw 16 Lut, 2006 ]

Oto zdjęcia:

hpim417229iw.th.jpg

 

hpim417426ec.th.jpg

 

hpim4176218hl.th.jpg

 

hpim417729sh.th.jpg

 

hpim417820jd.th.jpg

 

hpim417929dn.th.jpg

 

hpim418026vk.th.jpg

 

hpim418129qw.th.jpg

 

hpim418220id.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No, no...całkiem ciekawa koncepcja ;]

 

Gratuluje Tobie dobrej roboty (a Polakom Żywca :D) i ma prosbe: mogłbys opisac pokrótceTtwoja technike malowania (aerograf?, pedzelki, gąbka?) i odcienie jakich uzyłes do poszczególnych czesci gnata? (zakładam ze malowałes to jakimis Humbrolkami/Revellami ;)) Przymierzam sie bowiem do pomalowanai swoejgo chinola - tez M4 tyle ze z tradycyjnym przednim gripem, a twoja wersja to prawie to czego szukam ;]

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za gratulacje. Panowie, zmiany polegają na dociążeniu, usztywnieniu lufy, dorobiłem odbijacz łusek, zaszpachlowałem otwory w magu.

A malowanie - kolba, chwyt pistoletowy i szyny - Humbrol 86, korpus i rura kolby 53, muszka 33, magazynek mieszanka 53 i 11. Ale magazynek muszę poprawić. Postarzanie to pastele suche nakładane pędzlem, oraz na korpusie suchy pędzel aluminiowym 58. Na wszystko natrysk lakieru półmatowego 135 (chyba).

PS. Malowanie aerografem made in CCCP

Link to post
Share on other sites

Jak zauważyłeś zapewne, napisy są lekko zatarte. Powstały za pomocą farby acrylowej Humbrol. Rowki napełniłem cieniutkim pędzelkiem 000, a następnie przetarłem szybko ścierając jej nadmiar. Acrylówka dla tego, że podkład - korpus malowałem olejnym Humbrolem. Nie opanowałem jaszcze do perfelcji tej techniki, ale pierwsze początki za mną.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki za rady. Ja mam M4 RIS tej samej firmy, tyle że aeg. Słóży głównie do "ładnego wyglądania" na pustej niegdyś ścianie :D. Postaram się o jakiś tunning zewnętrzny. Szukałem w necie fotek oryginalnego M4 ale wszystkie sa szare :?. Coś pokombinuję. W razie czego, widzę że mogę liczyć na pomoc użytkowników tego forum 8).

 

Powstały za pomocą farby acrylowej Humbrol..

 

Otóż to... Ja do tego celu użyłem korektora w pędzelku... i ścierałem nadmiar szmatką. Zostało parę białych smug. Żeby zlikwidować ten problem, mądry macgyver (...) wziął rozpuszczalnik i zaczął ścierać resztki barwnika. Po jakimś czasie z matowej powierzchni zrobiła mi się błyszcząca :(. Dlatego narodził się pomysł malowania.

 

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 ]

Zrobilem coś podobnego jak fiedotow. Ja dałem trochę jaśniejszy szary. To są foty wstępne. Jak będę miał dobrą cyfrówę, to będą lepsze zdjęcia.

1) http://img419.imageshack.us/my.php?image=snap21qv.png - Body i bardzo kiepsko widoczne napisy semi, safe i auto. Wykonane z modelarską precyzją. Jak? - napiszę potem kiedy będą lepsze foty.

2) http://img316.imageshack.us/my.php?image=snap16ie.png - Zielonkawo stalowa chłodnica.

3) http://img450.imageshack.us/my.php?image=snap100lu.png - Ogólny widok całości.

4) http://img221.imageshack.us/my.php?image=snap97js.png - przednia część body.

P.S: Może ktoś zauważy. Brakuje jednago ważnego elementu każdej broni palnej na zdjęciu... Przyjżyjcie się dokładnie :).

Link to post
Share on other sites

Mały offtop; Tak patrze na Wasze zdjęcia, aż zatęskniłem za modelarstwem :) Przyjemność z przecierania na srebrno suchym pędzlem szarego body matowego guna to coś wspaniałego, jednym ruchem ręki wyczarowujesz z tandetnego plastiku "prawie" metal 8) Modelarze wiedzą o co chodzi :wink:

 

Dobra robota chłopaki. Chętnie polatałbym z taką emką dla samej taktyki i fotek "z akcji".

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Modelarze wiedzą o co chodzi

Otóż to. Ktoś na forum pisał, że za pomocą pędzla nie da się pomalować repliki. Tylko areograf. Nie do końca. Jak ktoś ma wprawę choćby w malowaniu samolotów, to sobie poradzi z repliką karabinu, bo to tylko trochę większy samolot... :lol:

Link to post
Share on other sites

Macgyver. Chodzi przede wszystkim o równe, bezsmugowe położenie farby. Sam pomalowełem w swoim życiu ponad setkę modeli samolotów. Pędzla się nie wypieram, ale natrysk znacznie ułatwia sprawę. Niestety, czasami maskowanie elementów przed malowaniem trwa dłużej, niż samo malowanie, ale to już taki urok. Przy odrobinie wprawy można robić fantastyczne cieniowania i postarzania. W końcu "broń" którą się posługujemy raczej nie powinna wyglądać jak na defiladę :uśmiech: .

W planach mam coś takiego, ale tu już inna histoiria (za R.E Howardem)

billym161sd.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Chcesz z M4 springa BOYI zrobić M16 ze śrutówką? 8O Ciekawy pomysł, ale będzie pracochłonny.

Fiedotow - to o malowaniu pędzlem to nie koniecznie do Ciebie. Chodzi ogólnie o podejście, że areografem łatwiej. Pewnie, że łatwiej, ale jednak satysfakcja jest 8).

Link to post
Share on other sites

Po obejrzeniu pracy fiedotowa stwierdziłem jak za dawnych czasów: "Mama ja tez tak chcem!" :D. Wygrzebałem wiec mojego Wellowskiego spirnga za złotych trzydziesci i dziarsko zabrałem sie do pracy. Po pierwszym rozczarowaniu jakim okazały sie wyschniete Humbrole z lat młodzienczych, postanowiłem pomalowac mojego M4A1 tym co było pod reką - czyli zwyklymi akrylami. Efekt wyszedł dosc tandetnie (farba nakładana pedzlem) ale kolorystycznie emka zaczyna przypominac orginał :]

Nie bede go juz raczej poprawiał - i tak replika ma słuzyc głónie podczas LARP-ów w kilmatach postapokaliptycznych wiec jej "sterany" wygląd i niedbałe wykonczenie idelanie predysponują ja do tego typu zabaw :)

 

Parę fotek:

 

mini_1141923876.jpgmini_1141923885.jpgmini_1141923890.jpgmini_1141923895.jpg

 

P.S. fiedotow - byczy pomysl z tym shotgunem - ja sie zastanawiałem nad prowizoryczna atrapa krótkiego M203, ale nie mam na razie konceptu z czego go zrobic...

 

EDIT: Ku$@a nie ten link - jak teraz z tego zrobic miniaturki :-/!?

 

EDIT: Dzieki! :)

Link to post
Share on other sites
Efekt wyszedł dosc tandetnie

 

Mogłobyć troszke lepiej z tym "suchym pędzlem" ale i tak jest naprawde nieźle, a jak sam napisałeś: to były stare farbki i szybka robota 8)

Tym większy szacunek, ciekaw jestem co by wyszło z nowymi i sporym zapasem czasu :twisted:

Link to post
Share on other sites

MartEEnez: Mała rada od modelarza 8) . Co do malowania pędzlem to staraj się na płaskich powierzchniach nakładać w miarę równe "paski" farby poprzez równoległe pociągnięcia pędzlem. Jak już raz położyłeś farbę, to nie poprawiaj. Pozwól rozpłynąć się farbie. Jak poprawisz po paru minutach, to będziesz miał strukturę jak po przejechaniu grzebieniem. Niezbyt to ciekawe :?. Kolejną warstwę radzę położyć najlepiej za dobę. Z malowaniem olejnymi nie ma się co spieszyć. Jak napisalem coś niejasno, to dać znać :D.

Link to post
Share on other sites

Panowie dzieki za rady - ogólnie to akryle to sie do malowania na płótnie i na kartonie nadaja - na gładkich powierzchniach plastikowych trza je gesto kłasc - stad tak wyrazna faktura pedzla faktura pedzla (no i jeszcze te przyzwyczajenia z malowania na płótnie ;]):-/. No a jeszcze farba zacznie obłazic... :roll:

 

Zastanawiam sie czy nie przyciemic jeszcze szarogo koloru body - zestawieniu z niemalowanym przednim gripem wygląda strasznie kontrastowo - chyba nawet e'mki TM nie sa tak jasno-szare...jak sadzicie? :)

Link to post
Share on other sites

A czy ktoś przerobił m4a1 BOIY na kaema -------> ja zaszalalem i dodałem

pasek amonicji ,skrzynke na naboje ,i kolbe od g36 oraz przerobiłem

ronczke transportową hihih 8) --> niestety nie pomalowałem

areografem bo mi sie sprężarka zrąbała :(

 

----> sami zobaczcie co z tego wyszło

 

ololololololpl0xy.th.jpg

 

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 ]

Otóż to. Ktoś na forum pisał, że za pomocą pędzla nie da się pomalować repliki. Tylko areograf. Nie do końca. Jak ktoś ma wprawę choćby w malowaniu samolotów, to sobie poradzi z repliką karabinu, bo to tylko trochę większy samolot... Laughing

 

 

.....Zgadzam się z kolegom ale w moim przypadku to taki troche większy

czołg a nie samolot :) .....

 

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 ]

Może ktoś zauważy. Brakuje jednago ważnego elementu każdej broni palnej na zdjęciu...

 

spustu 8)

Link to post
Share on other sites
spustu

Brawo :wink:. Jestem w trakcie dorabiania go z metalu. Zobaczymy, co wyjdzie.

Snejper-k: Ciekawie wyszedł ci ten KM :D. Dość oryginalne malowanie. Boję się tylko o tą rączkę transportową. Może okazać się za słaba.

Ty masz, tak jak ja, aeg'a. Koszmarem tej repliki jest duża bateria. Puszkę dałeś na dolną szynę RIS. Ciekawie, ale możesz mieć problem z chwytewm. Ja myślałem nad upchnięciem baterii do uchwytu pistoletowego. Zmieściła by się, ale wtedy byłby problem z ładowaniem... :?. Jak coś wymodzę, to dam znać.

 

[ Dodano: Pią 10 Mar, 2006 ]

Nie bardzo znam się na broni palnej, ale mi się zdaje, że taśma powinna być ładowana od lewej strony karabinu. Ty ją podczepiłeś do wyrzutu łusek. Nawet jeśli mam rację, to i tak drobiazg.

Link to post
Share on other sites

Możliwe ale ja też jak widzisz nieznam sie dobrze na broni palnej :ściana

.....a co do umieszczenia bateri....ja moja rączka transportowa była jeszcze

"cała" to baterję dla wygody wkładałem w szczelinę w rączce transportowej

i owijałem czarną taśmą izolacyjnom ......i miałem wygodę w łapie :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią 10 Mar, 2006 ]

Jeśli chodzi o baterję chciałem ukryć ją w skrzynce na ammo ale niestarczyło kabelka i bede musiał go przedłużyć :|

 

[ Dodano: Pią 10 Mar, 2006 ]

Tak wogóle to są gdzieś magi hai cup do m4 ris BOIY ??

ja szukałem i nieznalałem :|

Link to post
Share on other sites

Przerobiłem kabelki od baterji w m4 tak by baterja znajdowała sie w skrzynce ammo a wyciągając maga odłaczla sie tym samym baterja ...

....baterji niewidać a skrzynka ammo jest cięższa

:wink: ............

 

w najbliższym czasie postaram sie pokazać zdjęcia ... :) pozdro

 

[ Dodano: Pią 10 Mar, 2006 ]

Sam zastanawiam się nad zakupieniem tegohi-cap'a. Myślę, że będzie pasował, bo do d-49 jest ten sam gearbox co do M4 BOYI.

 

 

.....Jak kupisz daj znać :D jak bedzie dobry to tez wezme :mrgreen:

 

...pozdro 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...