Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szkoły (pod)oficerskie


Recommended Posts

Witam,

jak nam wiadomo jest w Polsce wiele szkół pod i oficerskich. W związku z tym kieruje do Was zapytanie- jakie te szkoł mają wymagania, oczywiście fizyczne jak i intelektualne. Czy biorą pod uwage z jakich przedmiotów była zdawana rozszerzona matura? Jak trudno jest dostać się na desantowo-szturmowe i rozpoznawcze kierunki i czy wogóle są takie kierunki. Pytam się, ponieważ na stronach szkół informacje są bardzo skąpe, co mi nie wystarcza. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje, proszę o napisanie ich tutaj. Proszę również o to, aby osoby które gdzieś coś usłyszały a nie siedzą w temacie i nie miały styczności z wojskiem nie zabierały głosu.

 

Pozdrawiam

 

Wilk

 

[ Dodano: Pon 06 Mar, 2006 ]

Dodam jeszcze jedno: gdzie barzdiej opłaca się iść w celu osiągnięcia kariery wojskowej, dostania się do jednostek specjalnych. Czy w szkole podoficerskiej szanse na dostanie się do elitarnych jednostek są o wiele mnieszje? Jak wygląda przebieg nauki w szkole oficerskiej, jakie sa wymogi zdrowotne?

Link to post
Share on other sites

Naśćie lat temu podchodziłem do egzaminów w podoficerskiej szkole wojsk zmech. w Poznaniu. Wtedy wyglądało to tak: egazminy sprawnościowe (dla średnio sprawnego człowieka spoko do zaliczenia obowiązkowa umiejętność pływania) 50 metrów na czas w basenie, bieg na 1000, drążek, i to chyba wszystko. Reszta to egaminy "teoretyczne" czyli wiedza o świecie współczesnym, język obcy, psychotesty i testy IQ, test z wiedzy "technicznej" czyli fizyka, matma i takie tam połączone w jedno.

 

A i za maturę duuuże przody przed tymi co byli bez.

 

Egzaminy trwały tydzień, było fajnie ale ppo zaliczeniu i "dostaniu się"

odkręcalismy wszystko z kumplem żeby wócić do domu a nie do armii :) Wtedy bł tamjeden wielki bajzel może teraz jest przjemniej w armii :) :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W Poznaniu w podoficerce jest kierunek dzialania specjalne i rozpoznanie, czy cos takiego. Rok temu ta szkolka ruszyla i zeby cywil dostal sie na ten kierunek to musi byc niezly kozak. Jeden znajomy dostal sie na ten kierunek jako jedyny cywil bez odsluzenia zasadniczej.

Link to post
Share on other sites
W Poznaniu w podoficerce jest kierunek dzialania specjalne i rozpoznanie, czy cos takiego. Rok temu ta szkolka ruszyla i zeby cywil dostal sie na ten kierunek to musi byc niezly kozak

 

Kierunek rozpoznanie był już jak ja tam się męczyłem na egzaminach. I procedura co do dostanie się na ten kierunek była taka:

Zdac egzaminy na conajmniej dobry (suma) zadeklarowac w czasie rozmowy kwalifikacyjnej po egazminie że ten kierunek się wybiera, przez pierwsze pół roku zajęcia w szkole o chrakterze "ogólnym" i po weryfikacji przez ten okres trafiao się na kierunek rozpoznanie.

 

To tyle z historii tej szkoły i egzaminow do niej :)

Link to post
Share on other sites

A moze ktos wie, jak jest ze szkolami obrony narodowej. Zalozmy, ze bede studiowal te 10 smestrow, zdam egzamin dyplomowy i uzyskam tytul magistra na wydziale wojsk ladowych. Co pozniej, jak sie starac o prace i gdzie?? (pytam, bo moze ktorys z forumowiczow juz to przerabial )

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites

A powiedzcie, jak z tym zdawaniem fizyki i matematyki? Na jakim poziomie są pytania? Osobiście jestem humanistą i z matematyką i fizyką średnio sobie radzę.... Jakieś podstawy? Fizyka i matma rozszerzona- jak to wygląda Thor?

 

[ Dodano: Wto 07 Mar, 2006 ]

Królik- z adresami nie mam większych problemów.Chce się dowiedzieć o szzcegóły i opinie ludzi którzy mieli z tym do czynienia a nie stricte ścisłe informacje ze stron na których już byłem...

 

[ Dodano: Wto 07 Mar, 2006 ]

Jeżeli możecie podajcie więcej informacji dotyczących testów z przedmiotów ścisłych- na czym polegają (test wyboru, czy test pisemny, może ustny?), co przydałoby się umieć i wszelkie podobne informacje. Powtarzam- matma i fizyka to moje słabe strony w nauce, wolę wiedzieć to wcześniej i odpowiednio się przygotować do tego testu już kilka lat przed przystąpieniem do szkoły- przezorny zawzse ubezpieczony jak wszystkim wiadomo...

Link to post
Share on other sites
A powiedzcie, jak z tym zdawaniem fizyki i matematyki? Na jakim poziomie są pytania? Osobiście jestem humanistą i z matematyką i fizyką średnio sobie radzę.... Jakieś podstawy? Fizyka i matma rozszerzona- jak to wygląda Thor?  

 

Królik- z adresami nie mam większych problemów.Chce się dowiedzieć o szzcegóły i opinie ludzi którzy mieli z tym do czynienia a nie stricte ścisłe informacje ze stron na których już byłem...

 

$%^# mać!

Z adresami problemów nie masz, ale z czytaniem ze zrozumieniem już tak.

STRONA ZMECHU

Zjedź na sam dół. Widzisz zakładkę "przykładowy test z..."?

Człowieku, więcej samodzielności i zaparcia, a nie nowy topic na forum, bo nie chce mi się szukać!

 

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 2:06 pm ]

Dokładnie w taki sam.

A także poprzez podpisanie kontraktu i odbycie "kursu oficerskiego". Podszukajcie sobie na stronach MON. Link jest powyżej.

Link to post
Share on other sites
Osobiście jestem humanistą i z matematyką i fizyką średnio sobie radzę....
Jeśli "nie umiesz bo nie było w szkole" to zawsze przed egzaminem nadgonisz. Jeśli jednak "nie jest to Twoja dziedzina i sobie nie radzisz" odpuść jakiekolwiek studia techniczne bo nawet jeśli jakimś cude się dostaniesz, to się długo nie utrzymasz.

Matematyka i fizyka to podstawa wszelkich przedmiotów technicznych - elkrycznych, elektronicznych, mechanicznych itd.

Link to post
Share on other sites

A powiedzcie mi jeszcze czy, że tak ujme - w "zwykłej" szkole podoficerskiej- tak samo patrza na mat/fiz?? Pytam, ponieważ ZMECH mnie wogóle nie interesuje.

 

[ Dodano: Wto 07 Mar, 2006 ]

Przepraszam za ewentualne zamieszanie, nie dogadaliśy się z tym ZMECHem. Podkreślam- nie tam wiedzie moja droga.

Link to post
Share on other sites

Co do poziomu, wiedzy i nauki to o ile jest tak jak było kiedyś to jedną fajną sprawą było to że jak miałeś problemy z jakiegośprzedmiotu to "z rozkazu" byłoddelegowywany gość który miał pomóc na tyle skutecznie żęeby udało sięzaliczyć egzaminy i nie chodziło wcale o przepychanie, ściąganie czy "załatwianie" egzaminu tylko o prawdziwą pomoc w nauce. Sprawdzało się to o tyle że jak Ty nie dawałeś rady to koleś był rozliczanyze źle wykonanego zadania :) więc robił wszystko żebyś zrozumiał i pojął. Nie wiem czy nadal tak to funkcjonuje ale tak było kiedyś.

Link to post
Share on other sites

Informacje sprzed 4 - 5 lat są już całkowicie nieaktualne, bardzo wiele zmienia się w szkolnictwie wojskowym ostatnimi czasy i jeszcze wiele ma się zmienić, obecnie najlepszym sposobem aby zostać oficerem jest pojawienie się już z dyplomem magistra, - roczne (około) przeszkolenie i już mamy świeżego oficera ;)

Jeżeli mogę coś doradzić to polecałby wizytę w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, tam powinni mieć najświeższe informacje, a ich obowiązkiem jest dzielenie się nimi.

Link to post
Share on other sites
Informacje sprzed 4 - 5 lat są już całkowicie nieaktualne, bardzo wiele zmienia się w szkolnictwie wojskowym ostatnimi czasy i jeszcze wiele ma się zmienić, obecnie najlepszym sposobem aby zostać oficerem jest pojawienie się już z dyplomem magistra, - roczne (około) przeszkolenie i już mamy świeżego oficera ;)

Jeżeli mogę coś doradzić to polecałby wizytę w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, tam powinni mieć najświeższe informacje, a ich obowiązkiem jest dzielenie się nimi.

 

Z jakim dyplomem magistra? Ekonomia może być? Żeby nie było, serio pytam :)

Link to post
Share on other sites

A porównując szkołę podoficerską ze szkołą oficerską. Czy gdy jestesmy na PODoficerskiej mamy podobne szanse dostać się do jednostek elitarnych? I jeszcze na jakimś konkretnym kierunku. WOgóle kto jest teraz najbarzdiej poszukiwany w wojsku- informatyk matematyk ;)/? Jak patrzą na człowieka pod kątem przyjęcia jeżeli ma ukończone szkolenia spadochronowe, nurkowe, taternictwa jaskiniowego plus do tego mamy odznakę strzelecką, byliśmy w grupie paramilitarnej, regularnie strzelamy z bronii palnej i pneumatycznej oraz jesteśmy oczywiśie zapisani na strzelnicy sportowej??

Link to post
Share on other sites
Z jakim dyplomem magistra? Ekonomia może być? Żeby nie było, serio pytam :)

 

Z każdym. Wymogiem zostania oficerem jest ukończenie studiów wyższych.

Jak patrzą na człowieka pod kątem przyjęcia jeżeli ma ukończone szkolenia spadochronowe, nurkowe, taternictwa jaskiniowego plus do tego mamy odznakę strzelecką, byliśmy w grupie paramilitarnej, regularnie strzelamy z bronii palnej i pneumatycznej oraz jesteśmy oczywiśie zapisani na strzelnicy sportowej??

Nijak nie patrzą - przynajmniej jeżeli chodzi o szkoły oficerskie. Liczy się zdanie egzaminu, a niekiedy tzw. ZiP.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...