Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Własny HOP-UP do m16


Recommended Posts

Witam, ostatnio jeden z forumowiczów zapytał mnie jak zrobić HOP-UP do m16 WELL'a. Oto mój konkretny pomysł, przetestowany, działający w 100 procentach :) Weźcie tez pod uwagę, że zrobiłem go konkretnie pod m16 WELLA. Aha, na obrazkach brakuje wzmianki, że należy też przewiercić wiertarką , zrobić od góry małą dziurkę na śrubkę :twisted:, w tej metalowej, czarnej, zewnętrznej lufie, najlepiej tuż na początku tejże lufy, od strony magazynka (mam nadzieję że wyrazilem sie dość jasno :) )

 

Miłej lektury:

 

mini_1142204080.jpg

 

mini_1142204080.jpg

Link to post
Share on other sites

Myslałem że hop up ma za zadanie podkrecic kulke tak żeby miała wyzszą parabole lotu.

 

[ Dodano: 17 Mar 2006 20:37 ]

czy mozna zrobic hop up z gumki która trzyma kulki? Podłozyc coś pos nią, lub zrobić dziórkę na śróbkę? Czy hop up musi byc pare cm od wlotu?

Link to post
Share on other sites

wlaśnie skorzystalem ze tego przepisu w mojej m16 :D wyszło w 100%, włożyłem do tłoka kawałek sprężyny i wiecie co ??

 

TA M16 po tym strzela LEPIEJ OD MP5SD3 UHC !! ja w to sam nie wierze ale tak jest... dzisiaj sprawdzałem , pomimo to ze mp5 tez przesla tuning...

 

bardzo sie ciesze że mi to wyszło .. podziękowania dla projektanta.. :)) (należy Ci sie nagroda Nobla :P ) :D

Link to post
Share on other sites
wlaśnie skorzystalem ze tego przepisu w mojej m16 :D wyszło w 100%, włożyłem do tłoka kawałek sprężyny i wiecie co ??

 

TA M16 po tym strzela LEPIEJ OD MP5SD3 UHC !! ja w to sam nie wierze ale tak jest... dzisiaj sprawdzałem , pomimo to ze mp5 tez przesla tuning...

 

bardzo sie ciesze że mi to wyszło .. podziękowania dla projektanta.. :)) (należy Ci sie nagroda Nobla :P ) :D

 

ale Twoja m16 długo nie pożyje , jeśli włozyłeś coś do tłoka ;)

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem coś na kształt prymitywnego hop up. Przy przeładowaniu wypadała mi kulka z lufy więc pomyslałem, że można w pod górna częć gumki podłozyc kawałek papierka. Kulka nie wypada, ale karabinek jest o wiele celniejszy, niestety trochę spadła moc. Jak założę lepszą lufę to powinien być mocniejszy(lufa bedzie szczelniejsza).

Link to post
Share on other sites

HOP-UP zwieksza zasieg, a celnosc?? hmm trudno powiedziec, ale napewno celnosc sie nie pogarsza, chyba ze w montazu lub produkcji HU cos bedzie nie tak :).... chociaz, celnosc tez mialem lepsza gdy zamontowalem sobie ta samorobke :) a oto obiecane fotki:

 

KOMORA Hop-Up:

mini_1142690530.jpg

 

mini_1142690532.jpg

 

mini_1142690534.jpg

 

WYGLĄD PO ZŁOŻENIU:

 

mini_1142690537.jpg

 

mini_1142690539.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

też robiłem hopka w emce wella, ale wykombinowałem to trochę inaczej. Użyłem gumki od smoczka, śrubki o średnicy 3mm i wiertła 2mm.

Przypiłowałem lufę tak żeby założyć tam gumkę, okolice gumki uszczelem przy pomocy silikonu do akwariów, następnie przewierciłem się przez lufę zewnętrzną i zrobiłem dziurkę do regulacji pomiędzy pierścieniem mocującym fore-gripa a rączką transportową. Dziurka jest mała i prawie jej nie widać a aby wyregulowac hopka po prostu wkładam śrubokręt w dziurkę i kręcę :)

 

Śrubka nie wystaje poza body, trzyma się na lufie zewn. i wystaje z niej na parę milimetrów.

 

Było trochę problemów przy robocie, bo za cholerę nie da się wkręcić 3mm śrubki w 2mm otwór, ale się udało :) cięzko było ale zwyciężyłem

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...