Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Własny HOP-UP do m16


Recommended Posts

Ja bez tuningów musiałem już w dwóch egzemplarzach naprawiać mechanizm spustowy.........

 

Co do hopka, to próbowałem go robić na różne sposoby, z mizernymi wynikami, ale teraz zastosowałem gumkę antypoślizgową :lol: (jak to nazwać?) z długopisu, ale powstał nowy problem z dziurką w lufie na hop-up - zrobiłem za małą. Zrobię to w poniedziałek i napiszę jak wyszło.

 

Jeszcze takie pytanie, czemu kulki po opuszczeniu lufy fruną w którą stronę chcą (raz podbija do góry, raz ciśnie w lewo, raz pikuje w zol)?

Link to post
Share on other sites
Jeszcze takie pytanie, czemu kulki po opuszczeniu lufy fruną w którą stronę chcą (raz podbija do góry, raz ciśnie w lewo, raz pikuje w zol)?

 

zrobiliśmy z kumplem hop siupy do swoich gunów jemu latają idealnie a mi lataja gdzie chca tylko ze on jeszcze zmienił lufe na obirurke a ja nie. więc jak zmienie jeszcze lufe i kupie porządne kulki to mam nadzieje ze celność się poprawi

Link to post
Share on other sites

I dalej tak się dzieje. Chyba pójdę za waszą radą i udam się do Obi w celu zakupienia "precyzyjnej lufy" :P

 

Lepiej kupić za ciasną i ją jakoś wyszlifować, prawda?

(Jak ostatnio byłem to mieli remont i odsyłali od działu do działu i w końcu znalazłem.............rurki miedziane chyba 1cm średnicy wew.)

 

Kupię to i dam znać czy się coś poprawiło :)

Link to post
Share on other sites

pamietaj żeby kupić rurke na ktorej bedzie pisać śr. 8mm (bo śr. wew. 6mm i ścianki 1mm) najlepiej to wez ze sobą kilka kulek :wink: a jak ja byłem w tychach w obi to szukałem 10 minut takiej rurki az wkoncu zapytałem gostka z obsługi gdzie takie cosik jest i mnie odrazu zaprowadził

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Cześć, włączę się do dyskusji.

Mianowicie, mam ten model, hopek prawie zrobiony, tylko poluje na "Precke" w budowlanych żeby go zamontować, stockowa lufa jest mi potrzebna cała do czego innego więc nie próbuję.

Jak można wzmocnić całą konstrukcję? da się zrobić takie same elementy z włókna szkolnego?

Chciałbym zrobić klona, 90% włókno szklane ( pozostałe 10% to lufa i sprężyna :P) lecz nie wiem jak się za to zabrać :P

Proszę o odp.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...