Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Od nie dawna jestem szcz esliwym posiadaczem Steyr TM i zapaleńcem ASG. Zakupiłem karabin Steyr AUG tuningowany w machinegun.pl do karabinu dokupiłem baterie i ładowarkę. Bateria to Akumulator NiCd 9.6V 1500mAh Sanyo. Bateria była 3 krotnie ładowana i rozładowywana do zera. Ładowana była ok 11 godzin tak jak wynikało z wskazań w instrukcji załączonej do ładowarki.

Tu zaczynają się moje problemy ;) Bateria w pełni naładowana pozwala mi na wystrzelenie ok 250-300 kulek i pada. Czy jest to normalne? Czy cos nie tak jest z baterią?

Dla większej jasności podam że karabin ma sprężynę 170% i ta bateria była zalecana w machinegun wraz z karabinem.

 

Pozdrawiam i proszę o waszą opinie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Kwestia pierwsza - jaka to ładowarka? Jakim prądem ładuje i przez jaki czas. Czy może sama kończy ładowanie po wykryciu skoku napięcia naładowanych ogniw (tzw. mikroprocesorowa).

 

Bateria 1500mAh - domyślam się, że to ta na ogniwach KR-1500AUL.

Pod adresem http://sanyo.wslogic.com/pdf/pdfs/KR-1500AUL.pdf masz specyfikację tych ogniw. Ładowanie standardowe - prąd 150mA przez 14 do 16 godzin. Ładowanie szybkie - niespodzianka, wcale nie 1500mA przez godzinę, tylko 2300mA przez godzinę. I może to jest przyczyna kłopotu, jeśli ładowarka nie jest dostatecznie sprytna, a jedynie czasowa?

 

Druga sprawa - wydaje mi się, że to dość mocna sprężyna jak na te ogniwa (jeśli ciągle mówimy o KR-1500AUL, a chyba tak). Może trzeba by było pomyśleć o czymś słabszym, w granicach 140-150PDI.

Musiałby się wypowiedzieć ktoś mający doświadczenie z takim zestawem. Mi ta bateria przy sprężynie M100 Hurricane wystarcza na jakieś 1200 kulek i jeszcze nie jest rozładowana. W moim wydaniu to 2-3 weekendowe strzelanki, po których zazwyczaj i tak ładuję baterię, nie czekając aż padnie. Więc nawet nie wiem ile maksymalnie w tej konfiguracji wytrzymuje.

 

-

Link to post
Share on other sites

Sprecyzuje

Karabin kupilem dokladnie ten Steyr AUG i w komplecie baterie tą: Bateria ładowarka była w komplecie. Na ładowarce nie ma zadnych oznaczeń (prądu ładowania, nic, kompletnie zadnej pojedyńczej literki) Była dołączona lakoniczna instrukcja, ze nie należy zostawiac podlaczonej ladowarki z bateria po naladowaniu i info o tym ze ladowanie baterii 1300mAh trwa 10 godzin a 2000mAh 13 godzin (Ja swoja ladowalem ok 11 godzin)

Tyle wiem odnośnie baterii i ladowarki.

Karabin był (jak widac na stronie) tuningowany w machinegun.pl, wiec ja sam nic wiecej nie zmienialem i zalozylem ze baterie jakie oni proponuja do tego zestawu sa wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Więc masz najprostszą ładowarkę, a właściwie to raczej prostownik ze stabilizatorem, bo to nawet chyba nie wyłącza się samo po określonym czasie. Gdyby było wiadomo jaki prąd ładowania daje, można by określić dokładny czas, jakiego potrzebuje ta bateria.

U nas co najmniej jedna osoba również używa takiej ładowarki i nie narzeka na parametry baterii (replika CA z standardową sprężyną tej firmy, więc trochę mocniejszą niż standard w TM).

 

Więc być może jednak sprężyna jest za mocna dla tej baterii. Ja mam takie wrażenie, ale to tylko moja, nie poparta dowodami opinia.

 

Przeszukaj ten dział pod kątem tego, jakie ludzie dają baterie do PDI170. Chyba, że ktoś się zlituje i napisze tutaj, ale obawiam się że ludzie mogą mieć odruch wymiotny kolejny raz widząc podobne pytania...

 

Ogólnie problem jest taki, że to jest najlepsza bateria, jaką da się upchać do AUGa. Więc być może czeka cię zakup słabszej sprężyny i wymiana. Chyba, że nie przeszkadza Ci jakaś większa bateria przyklejona na taśmę na zewnątrz broni, tak też niektórzy robią... (co nie znaczy, że to mi się podoba :wink: ).

 

-

Link to post
Share on other sites
Więc być może jednak sprężyna jest za mocna dla tej baterii. Ja mam takie wrażenie, ale to tylko moja, nie poparta dowodami opinia.

 

Przeszukaj ten dział pod kątem tego, jakie ludzie dają baterie do PDI170. Chyba, że ktoś się zlituje i napisze tutaj, ale obawiam się że ludzie mogą mieć odruch wymiotny kolejny raz widząc podobne pytania...

 

Ja się zlituję bo widzę, że kolejny raz MG poleca do swoich tuningowanych gunów zupełnie nieadekwatne baterie.

 

Podobny problem pojawiał się w kręconych na MG G36-tkach - polecana bateria 9,6V 1100mAh starczała na ok 200 kulek.

 

Rozwiązanie problemu: bateria ok 2000-2400mAh która oczywiście nie mieści się w przeznaczonym na nią miejscu w replice lub zakup dodatkoych 2 baterii i zmienianie ich na strzelance.

 

Ze Steyr'em trochę do d*** - w G36 opracowaliśmy już kilka wariantów na większą baterię, w AUG nie za bardzo jest gdzie ją logicznie zamocować :/ (sama mam stockowego Steyra ;) i na batce 600mAh 8,4V paca 2-3 całodniowe strzelanki bez doładowywania) ale tak jak pisze Ritter - Steyr z cegłą przyczepioną izolką do body :/ :?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
×
×
  • Create New...