Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

w gunie zamek nie dochodzi do końca, zatrzymuje sie 0,5cm przed komorą naboju(natomiast "dysza" którą wylatuje gaz miotający kulke za każdym razem doprowadza kulke do gumki) replika sie blokuje, normalnie dysza(cylinder) miała troszke luzu w zamku a teraz jest prawie na stałe z nim zczepiona i kedy dysza(cylinder) dochodzi do komory naboju blokuje się a zamek razem z nią zanim zamknie komore naboju i co za tym idzie nie moge oddać strzału (młoteczek udeża w tylnią część zamka który nie doszedł i zatrzymuje się na niej przez co odpowiedni mechanizm nie podaje gazu), co mam zrobić: rozkręcać guna?czy wysłać na serwis?(mam jeszcze gwarancje)......czy ktoś sie spotkał z taką usterką w replice deserta? jeśli tak jak sobie z tym poradził!!!

Link to post
Share on other sites

najpierw go rozloz. wez olej silikonowy przesmaruj i sprawdz. czy lazi , mozesz tez przedmuchac komore cylindra ale zrob to ostroznie najlepiej hmmm powietrzem do oczyszczania komputerow ale potem tez wtrysnij tam nieduzo olejku. jak to nieda rady to servis

Link to post
Share on other sites

rozkręcałem go (przynajmniej próbowałem) ale zatrzymałem sie w momencie kiedy wyciąga sie metalową szynę ze slide'a (niebardzo wiem jak sie z tym uporać).....odkręciłem z przodu slide'a taki kawałek wystającego "dzyndzla" który trzymał metalową szynę(w której jest ta dysza/cylinder i tłok) ale z tyłu nie da sie ruszyć tą szyną, nie chce rozwiązywać tego siłowo bo jeszcze coś pęknie z mojej winy.......

kiedy rozkręcałem slide poruszałem cylindrem żeby sprawdzić co sie dzieje....... wyglądało jakby tłoczek o coś chaczył w cylindrze........defekt sie pojawia co pare strzałów :( giwera dostaje bloka....jeśli ktoś jest w stanie rozkręcić swojego digla i skręcić spowrotem , a w trakcie zrobić kilka fotek i je opisać co i jak rozkręcać , rozkładać :( to byłbym wdzięczny gdyby mi pomógłł....

Link to post
Share on other sites

Rozkrecenie deagla do najłatwiejszych nie nalezy , kazda srubka trzyma następna ;) ja rozkladalem go na czesci pierwsze chyba 2 albo 3 godziny ze zlozeniem. Najwazniejsze to robic co chwile przerwy i zapamietywac od czego ktora czesc jest :D Z tego co rozumiem blokuje Ci sie ten czarny element z dyszą. On normalnie powinien na luzaku chodzic w tylnej czesci zamka. Warto po prostu "odciagnac zamek" i popsikac prosto na ta czarna czesc (z Dysza), zeby wlecial silikon do tylu broni. Druga sprawa , zobacz (w to watpie) czy nie odkrecil Ci sie imbus widoczny jak ociagniesz kurek. Bo ja zapomnialem go wkrecic to wlasnie mialem problemy z dzialaniem dyszy.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

digl był zawsze solidnie przesmarowany(ale bez przesady), po zaobserwowaniu usterki pierwsze co to sięgnąłem po silikon... i nic to nie dało, jeśli chodzi o rozkładanie to wystarczyło by mi kilka wskazówek co do zamka ... a z tym imbusem z tyłu później nic nie ruszałem(jest dobrze wkręcony).............ale dzięki za chęci...

mam pytanie czy w dyszy(cylindrze) powinien latać luzem tłok(w lewo i prawo)?????? bo mi sie wydaje że tak właśnie sie dzieje(i czasami o coś chaczy-blokuje się w dyszy), czy nie powinien być w jakiejś szynie po której mógłby sie poruszać w stosunku do (tego ruchomego) cylindra?

 

[ Dodano: Wto 28 Mar, 2006 ]

prawdopodobnie pękł mi tłoczek :( jednak i tak bym prosił o wskazówki dotyczące rozkładania slide'a ..... co mam zrobić po odkręceniu śrubki z przodu żeby zdjąć tą metalową szynę w środku ??

Link to post
Share on other sites

Rozbieralem go kompletnie chyba 3 tygodnie temu przy okazji wymiany lufy. Odkrecilem wszystkie sruby , porozkladalem co sie dalo i zaczalem ruszac tym metalowym szklieletem wewnetrzym az dalo sie go wyjac. PO usunieciu wszystkich srub szkielet siedzi po prostu na styk , trzeba go wyjac - troche pobujać , zobaczyc na czym sie trzyma i starac sie wyjac :)

Srry za lamerskie wypowiedzi ;) Na nazwach czesci sie nie znam :(

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

ok dzięki....mam tylko 1 pytanie : czy pod celownikiem na slidzie jest jakaś srubka trzymająca ten kawałek szkieletu?(nie mogłem obadać bo celownik nie chce zejść .....rusza sie ale nie złazi a nie będe na siłe wyrywał szkieletu ze slidea jeśli coś jeszcze tam trzyma)

 

[ Dodano: Wto 28 Mar, 2006 ]

usterka okazała sie być kawałkiem obudowy bezpiecznika(który juz nie działa), ten kawałek metalu blokował dyszę która wystawała poza slide, co najważniejsze gun strzela :F ....OMGLOL jeszcze raz wielkie dzięki 8) !

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie ten sam problem! Właśnie przeglądałem forum w poszukiwaniu jakiegoś info na temat rozkładania Deserta. Napisz proszę jak udało Ci się to naprawić, czy rozkładałeś gunu itd.? I czy usterka ta uszkodziła w jakiś sposób sprzęt?

Link to post
Share on other sites

blooder ...weź deserta do rąsi, odciągnij zamek i potrząśnij gunem....jeśli słychać latający element który wydaje jakiś "metaliczny"dźwięk to masz lipe bo to jest właśnie kawałek tego szkieletu metalowego w którym mieści sie mechanizm bezpiecznika... bezpiecznika nie odratujesz (już po nim) ... żeby gun strzelał poprawnie musisz go rozebrać ... trzeba wyciągnąć slide(to co blowback robi :D ) i zacząć to rozkładać... odkręcasz ten dzyndzel z przodu slide który trzyma szyne metalową, wyciągnąć metalową szyne ze slide(trzyma sie na tej śrubie z przodu...reszta poprostu na styk tam siedzi jak już omglol wyżej wspomniał trzeba obruszać i wyciągnąć ) zanim zaczniesz wyciągać szyne odkręć śrubke(imbusik) w miejscu gdzie młoteczek uderza o tył slide...odkręcisz tymsamym tłoczek i łatwiej Ci bedzie guna rozkładać ...przy wyciąganiu metalowej szyny powinny wypaść 2 elementy z bezpiecznika: ułamany kawałek obudowy i ząbek który blokował replike po zabezpieczeniu, jak już sie tego pozbędziesz to replike możesz składać spowrotem ... nie zapomnij na samym końcu dokręcić tłoczka(imbusem z tyłu) i śrubki z przodu slide trzymającej szkielet... jak nic nie spie**olisz to gun będzie strzelał tak jak przed usterką czyli zajebiście :D .... POWODZENIA, pozdro

Link to post
Share on other sites

Właśnie odszedłem od stołu operacyjnego. Faktycznie stało się to o czym mówisz :ściana: cholera... CZY KTOŚ WIE GDZIE MOŻNA DOSTAĆ TĄ CZĘŚĆ??? Wolałbym nie zostawiać wyłącznie jednej strony bo cała siła będzie uderzała właśnie w nią i stanie się z nią to samo co z już ułamaną :?

Link to post
Share on other sites

nie jestem expert ale nie powinno sie to ułamać z 2 strony(jest tam ciut grubsze a poza tym ta część wg mnie o nic nie uderza....więc nie to było przyczyną usterki)...a co do nowej części nie jest dostępna w chyba żadnym sklepie :( ... a i wątpie że serwis coś poradzi... ale chyba można spróbować :?

Link to post
Share on other sites

Ta część z pewnością narażona jest na jakieś przeciążenia. Druga strona nie jest grubsza. Póki co wysłałem maile do kilkunastu sklepów, narazie wszystkie odpowiedzi są na nie :? Będe kombinował dalej. Myślę też nad sposobem zrekonstruowania tego elementu. Jak coś znajde to podziele się wiedzą :). Ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy kojarzysz malutką sprężynkę zakończoną plastikiem? wypadła mi z okolic bezpiecznika i nie mam pojęcia gdzie to włożyć :|

Link to post
Share on other sites

Jak odkrecisz skrzydelko bezpiecznika to w nim od spodu jest dziurka w która wkladasz najpierw spręzyne potem tą mala zatyczke . Daje to to , ze bezpiecznik klika podczas przełączania. Ja zgubilem ten element i zastosowalem tam taki maly bolec zrobiony z kawalka plastikowego mocowania na ktorym w nowych ciuchach wisza etykietki :D

Pozdro

 

EDIT: Dolaczam do grona. Jestem kolejna osoba ktorej sie to stało.

http://www.wgcshop.com/gun-folder/images/de_i_1.gif

Odpadl mi kawalek (scianka) elementu DE5. Postaram sie poszukac kogos kto by to dorobil. Wszyscy posiadacze kalekich deaglów łączmy sie :D

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

DE5? o q... 8O mi się ułamał DE3 :? z dorobieniem DE5 nie ma większego problemu - wystarczy znaleźć odpowiedni kawałek blaszki czy śjakiegoś żelastwa, wziąć pilniczki i uzbroić się w cierpliwość. z DE3 jest troszku kapa :|

 

dzięki za prospekt! to ułatwi mi poszukiwania części!

Link to post
Share on other sites

Witam. Czy z tej ekipy jest ktos ktos kto podjal by sie dorobienia/zalatwienia takiej czescI? Mozna probowac u samego dostawcy , kiedys ze sprzetem sportowym wyslali kumplowi czesci za darmo bodajze z USA!!! Trzeba porobic foty i sprobowac , nic na tym nie stracimy. Duzo osob ma te problemy jak widze ;/ Mi na dodatek czasami spust zle dziala (tzn nie dziala ;d ) .

Ps. ja sie pytalem ile kosztuje dorobienie takiej czesci to wyszlo od 1 sztuki kolo 200-300 zlotych , oczywiscie im wiecej czesci tym mniejszy koszt bo zrobienie odlewu czy czegos tam kosztuje najwiecej.

Pozdro i zmobilizujmy sie , umie ktos dobrze po engliszu pisac zeby do TM skrobnąc maila (text typu popsulo sie 7 osobom , mamy foty , czy mozna kupic , jakies takie gadane , byle nie "teeejj zółtki przyslijcie mi to bo sie popsulo".

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Myślę że to jest dobra myśl. Napisałem już do WGC i RedWolfa, w pierwszym sklepie nie są w stanie tego załatwić a drugi może to zamówić u producenta ale trzeba na to czekać 3-4miesiące :| W poniedziałek jadę do ludzi którzy spawają aluminium, może się to jakoś da naprawić. Będę informował o postępach ;) podajcie jakieś namiary na strone TM to wyśle do nich maila.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...