Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria do oryginalnego PSO-1 4x24


Recommended Posts

Jestem w posiadaniu pso-1, niestety nie mam baterii. Na wiki doczytałem że potrzeba takich  "A 316 lub 2 РЦ63 (1,5V)", niestety nie ma szans na oryginał, kopiąc dalej znalazłem taki adapter, lecz jest out of stock https://bearoptics.com/accessories/for-night-vision-devices/k316-a316/. Czy byłby ktoś w stanie podesłać mi dostępny do kupienia adapter lub sposób dzięki któremu zasilę moje PSO. 

Z góry dzięki za wszelką pomoc

 

Link to post
Share on other sites

Dobra jak cos to udało mi się samemu to ogarnąć. Dla innych z takim samym problemem. Użyłem baterii CR2032 3V, dorobiłem spacer o wysokości ok. 1,5cm który ma w środku przewodnik w tym przypadku gwóźdź, jak cos kulka z foli aluminiowej śniadaniowej działa ale dla mnie jest to zbyt niechlujne. Oryginalna dioda musiała zostać wymieniona ( dlatego że przy 3V ledwo się włączała ) na zwykłą diodę o kolorze czerwonym i tutaj jak ktoś chce inny kolorek to radze najpierw sprawdzić czy bateria 2032 rozświetli ją na 100% bo ja chciałem zielony ale świeciło się jak by nie chciało. I teraz najtrudniejsze wymiana starej diody na nowoczesną. Siedzisko diody musi zostać podgrzane np. przy użyciu lutownicy potem trzeba podważyć górną część. Dolną część należy staranie wyczyścić z starego kleju i cyno podobnego metalu. Górną część też trzeba podgrzać i wypchnąć starą diodę i wyczyścić ze starej cyny. Z nowej diody zebrałem przy pomocy papieru ściernego ten jakby dolny kołnierz tak aby cała się schowała do lunety .Na jedna nogę diody nałożyłem izolacje tak aby nie dotykała górnej części siedziska i przeciągnąłem przez dziurkę w dolnej części łożyska. Drugą nogę diody przylutowałem do górnej części łożyska. Po złożeniu udziałem wystającą nogę i zalutowałem szczelnie żeby nic tam nie wleciało.

A I JAK COS TO OPARY ZE STAREJ CYNY PODOBNO SĄ TRUJACĘ WIEC WARTO ROBIC TO W MASECZCE

Tutaj różniąca pomiędzy nową a starą diodą

https://imgur.com/a/Ftnin83

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...