Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tania snajperka


Recommended Posts

Wiem co powiecie, słowa tania i snajperka się wykluczają, ale jak to się mówi

Polak potrafi !!!

 

Myśle nad zrobieniem karabimu snajperskiego z wykorzystaniem body taniego g 36k bądż podobnego. Lufę na wymiar ze stali wytoczy mi ojciec, tak samo tłok, mocna sprężyna to też żaden wydatek. Żeby body przetrzymało większe obciążenia wzmocnie je starym sposobem modelarskim *

 

*użyje pasków węglowych przylepionych na całej powierzchni przemysłowym klejem cyjanopan

http://www.allegro.pl/item95204518__tkanin...o_weglowe_.html

sposób jest sprawdzony przez mojego wujka modelarza wieloktrotnego mistrza Polski- podobno zwiększa wytrzymałość 5-10 krotnie w zależności od materialu na jakim jest to stosowane, a grubość takiego wzmocnienia to ok 0,5mm.

 

Powiedzcie czy jest jeszcze coś o czym musze pomysleć żeby to się udało?

 

nie wyrzucajcie tematu bo jak się to uda na jednym karabinie zrobię takich kilka dla chłopaków z domu dziecka dla których max pułap na karabin to 100 a też chcą postrzelać!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Hm szkoda że kolega nie zdał relacji z budowy . Mam podobny pomysł ale tłok i cylinder chce wykonać z aluminium . Ogólnie chodzi o to żeby przerobic spreżynowego ak na swd lolba to nie problem bo z drewnem sobie dobrze radze natomiast zastanawiam sie jak zrobić grip który w swd jest 2x dłuzszy i na dodatek bardziej owalny jak macie jakis pomysł to piszcie

Link to post
Share on other sites

Masz dostęp do maszyn? Tokarka, frezarka, szlifierka kątowa (najlepiej znany wszystkim maluch zwany Dremelem). Bez tego nie masz co się zabierać. Zewnętrze - o tym zacznij myśleć jak już będziesz miał:

a) dostęp do/własne maszyny

b) materiały

c) kogoś o większym doświadczeniu modelarskim

d) dokładnie rozplanowane to co chcesz zrobić

e) w ***** cierpliwości i siły woli

f) tyleż samo czasu

 

Nie spełniasz jednego wymogu.. nie bierz się. To nie ma zniechęcać a rozjaśnić we łbie i oszczędzić rozczarowań i bluzgów na świat.

Link to post
Share on other sites

to cie rozczaruje bo przez 5 lat budowałem modele samolotów i ogólnie zajmowałem sie modelarstwem więc praca ze sklejka ,balsą, zywicą nie jest mi obca sprzęt oczewiscie posiadam może nie dremla ale jakąś podróbke w miare rozsadnej cenie no i wrsztat mam ogólnie dobrze wyposarzony .Już wiem co chce zrobic ale aktualnie ak jest u kuzyna i dlatego jeszcze nie ruszyłem ale w tygodniu bede go miał . Tłok i cylinder zrobie z rurek i blachy aluminiowej łączonych tymi spawami alu z allegro co sie palnikiem topi . Sprężyna na początek m90 . Body w żywice . Mosiężne prowadnice tłoka i cylindra (juz mam ) tylko bede musiał stare wyciać ale to jeszcze nioe wiem czy robić .

Grip przeróbka tego z ak i sklejki 3mm :D

Kolba drewno bede musiał ja zrobić z 2 części zeby mozna było z chwytem pistoletowym złączyć a później kupa kosmetyki

Optyka jakaś

Prowadnica sprężyny jakaś mocniejsza może metalowa

mech. spustu odwzorowany żelazny

mag . narazie zostanie długi hi-cap a jak reszta wypali to kupie lowcap i skróce (bo orginalne krótkie magi chyba nie podejda)

lufa dłuższa zew i wew

dwójnóg juz zrobiłem alu zeby był lekki

i co wy na to?

Link to post
Share on other sites

Widze że co niektórzy martwią sie o mój sprzet ale jestem pewien że obejde sie bez cnc i zwykła frezarka wystarczy tokarke też mam nieco małą ale mam dostep do profesjonalnej w razie W . I tak ogólnie to nie widze sensu twojego posta bo nic nowego nie wniosłeś . No ale niektorzy poprostu muszą bluzgac na każdego kto próbuje coś samemu zrobic niewiem czy jest w tym jakiś głębszy cel czy po prostu nabijają sobie posty :/ A tak w temacie to szukam życzliwej osoby ktora jest w posiadaniu repliki swd która mogła by mi podać pare wymiarów. pzdr

AHA a z tymi spawami chodziło mi porprostu o zwykły spaw alu jakim sie np. łączy rury z gazem w domu a skoro uważasz że guma jest mocniejsza to widocznie tego z życiu na oczy nie widziałes tylko tak dla zasady gnoisz nowych userów

Edited by cropek
Link to post
Share on other sites

cropek, obróbka drewna to nie obróbka metalu. Ja siedzę w temacie modelarstwa od momentu jak skończyłem jakieś 10 lat..

 

Co do łączenia aluminium - kup dwuskładnikowy klej do aluminium. Cholernie drogi, ale przynajmniej trwale spaja.

 

Kolejna sprawa - nie stawaj tak okoniem i nie pokazuj jaki to z Ciebie chojrak, bo się ośmieszasz. Gdzie kolega na Ciebie bluzgał, co? :P

 

Powodzenia w budowie i braku rozczarowań życzę.

Link to post
Share on other sites

ok sory .

Nie chodzi mi o wykonanie idealnie strzelającej repliki w pełni oddajacej wyglad SWD tylko o jakieś 320fps cos w tym stylu na ile to mozliwe podobnego w niskiej cenie .

W nie wydaje mi sie żeby elemęty metalowe sprawiły wiekszy problem

Ustaliłem że trzeba bedzie zrobić :

-lufe zewnętrzną ( rurka z czterema otworami to nie problem)

-tłok(Alu. troche roboty bedzie na jakieś 2 dni sprawdze tylko czy ten klej bedzie mocniejszy bo może masz racje)

-elemęty spustu (dużo cięcia ; orginalnie tam trzpienie mocujace spust są zlane razem z resztą ja tego z metalu bym nie zrobił więc po prostu nawierce je i dam osobny trzpień tak jak np. w shitgunie mossberg)

-cylinder (tu największy problem i zastanawiam sie czy w ogóle robic go z alu czy zostawić plastik;jeśli z alu to naciąg jescze dochodzi do zrobienia ale to zobacze jak go bede miał)

ogólnie body sie chyba nie wiele różni w swd i ak chyba tylko z lewej strony troche

pzdr

Edited by cropek
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze grip, kolba i całe "drewno" do SWD bez większych problemów można za rozsądne pieniądze upolować na allegro. Po co się męczyć i robić coś co jest dostępne?

 

A przeróbka metalowego AEGa AK na coś co mniej lub bardziej będzie przypominało SWD nie wymaga w zasadzie żadnych narzędzi zaawansowanych bardziej niż pilniki, szczypce uniwersalne, imadło, piłka do metalu i kilka równie "kosmicznych" narzędzi jak młotek.

 

Śmiesza mnie ludzie wyjeżdżający z CNC przy tego typu "problemach". Ciekawe jak ten świat się rozwijal jeszcze jakieś 20 lat temu kiedy CNC zaczynało z raczkowania wstawać na dwie nogi... A ze 50-70 lat temu to pewnie siedzieliśmy technologicznie w jaskiniach i czekaliśmy aż nagle z nieba spadną obrabiarki CNC żeby ruszyć ten zacofany świat naprzód...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...