Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mid cap-y do AK


Recommended Posts

Pytanie o mid cap-y do AK (TM, ale podchodzą też do innych replik broni z serii AK) produkcji G&P. Mój egzemplarz działa bardzo dobrze, ma prawie rok, przebieg około 3000 kulek i jak dotad ani jednego zacięcia. Za to właściciele mid cap-ów tego samego producenta do M-ek przeklinają swoje w żywy kamień. Czy te do AK są rzeczywiście dużo lepsze czy też trafił mi się wyjątkowo dobry egzemplarz? Gdzie (poza machinegun.pl bo tam z wiadomych przyczyn bez konieczności kupować nie chcę) można je dostać? Przekopałem strony znanych mi sklepów, nie znalazłem. ASGshop na pytanie zadane mailem odpowiedział ze nie planują wprowadzenia tych magazynków do oferty z powodu złych doświadczeń z mid cap-ami G&P do M-ek.

 

Na ile się orientuję mid cap-y Stara odpowiadają magazynkom na amunicję kalibru 5.45 mm?

Link to post
Share on other sites

Moj mid-cap G&P od AK47 tez chodzi rok czasu bez zadnych problemow! Co wiecej, jest pokryty jakas fajna powloka a la oksyda i nie wyciera sie z niego farba jak Marui, tak wiec mag nadal wyglada prawie jak fabrycznie nowy. :D IMHO mid-capy G&P to najlepiej wykonane magazynki do AK47! Sa takze wyjatkowo praktyczne w uzytkowaniu.

 

A produktow STARa nigdy wiecej nie kupie! O ohydnym wykonaniu real-capow chyba nie warto wspominac, ale skusilem sie jakis czas temu na starowskiego mid-capa do G36 i byl to wyjatkowo kiepski zakup. Kulki potrafia sie zacinac, tworzywo jest kiepskiej jakosci, zaczepy sie latwo krusza...

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Mam jednego Mid-capa G&P. Nie jestem z niego do końca zadowolony. Jak go kupiłem to gniazdo było źle wykonane i wymagało podpiłowania. Kulki nie chciały z niego wychodzić. Jak już poradziłem sobie z tym to podawał jedną może dwie kulki i d... :wink:

Musiałem wyjąć to plastikowe zakończenie sprężyny (smarowanie maga nie pomogło) i dopiero zaczął chodzić.

Teraz pracuje bezproblemowo, ale tylko w dodatniej temperaturze :evil:

 

Używam go sporadycznie, wolę Low-capy

Link to post
Share on other sites

Jak zrobisz to w sumie Twoja sprawa, ja mam i midy z G&P i lowy ze Stara, z tym, ze i tak midy jak napisałem wyżej przerobiłem na lowy ze względu na notoryczne zacinanie się, ale są też tacy u których midy z G&P chodzą bez problemów, zatem to kwestia fartu ;-) , ja tam inwestuje teraz odrazu w lowy coby nie przerabiac juz a pare groszy zawsze w kielni zostaje :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Mam pare Midcapow G&P do AK i powiem tak -wypas sprawa podaja wszystkie bez ani jednego pustego strzalu,ale trzeba o nie dbac i np. dzien przed strzelaniem wlac do nich spoooro sylikonu,inaczej sie po prostu zatna i nie podadza nic. wygladaja naprawde swietnie i jak juz mowil Pikace farba jest bardzo wytrzmala.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A jak sie kurestwa otwiera bo nie moge sobie poradzic bo dzis od syfu przestaly mni podawac a jutro strzelanka

G&P rozbierasz tak:

Solidnie wciskasz (np. końcem śrubokręta) metalową blokadę w denku i ściągasz metalową stopkę z denka magazynka. W górnej części magazynka od przedniej strony masz mały trzpień - wybijasz go i zdejmujesz blachy. Reszta mechanizmu jest już skręcona na normalne śruby.

Link to post
Share on other sites

:strach:

 

...to ja musze mieć jakieś limitowane magi z G&P, bo u mnie wystarczy wybic ten górny pin i magazynek wewn bez problemu wyjmuje.

Może to ja mam inżynierskie zboczenie pt "nie obciążaj czegoś jak nie musisz" i dlatego wolałem najpierw zdjąć denko żeby górny pin nie był obciążony poprzecznie w trakcie wybijania. W sumie drobiazg, jak widać obydwie metody są dobre a zdejmowanie denka nie jest niezbędne.
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Witam,

przymierzam sie do kupna Mid-Capa http://www.asg.com.pl/product_info.php?cPa...products_id=688 , ale niestety sklep nie był w stanie odpowiedzieć mi na moje pytanie, moze ktoś orientuje się czy taki magazynek pasuje do CM.028?

Empirycznie sprawdzone (na Cymie znajomego) - pasują. Tylko nie syp do nich byle jakich kulek, bo np. PJ podawać poprawnie nie będą (ani do TM ani do Cymy). Edited by Michal_g
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Pisałem w temacie o AKS-74 boja więc zacytuje...bo mi sie nie chce raz jeszcze. Dodam tylko, że jakość kulek NIE MA ZNACZENIA w tych magazynkach...sprawdzałem na wszystkich kulkach z górnej półki

 

To jeszcze ja w kwestii magazynków do boyi. Kupiłem ze względu na cenę midcapy z taiwangunu (chyba firmowane jako P&J).

Robione są z iście Chińską precyzja. Jeden Podawał bez problemu drugi po jakimś czasie zaczął się ciąć. Zachęcony kupiłem kolejne dwa i po naładowaniu nawet 15-20 kulek nie podawał. Przyczyna za duża plastikowa nakładka na sprężynę ta która podaje kulki.

Rozebrałem hurtowo wszystkie 4. Przeszlifowałem drobnym papierem kanały w magazynku i natarłem olejem silikonowym. Podajnik zeszlifowałem dookoła - jest teraz mniejszy w przekroju więc nie ma możliwości zacięć. Od tego czasu problemy znikły.

Druga sprawa. Sprężyny są dosyć takie słabe. Porównałem długości sprężyn i tak dwa magazynki długość A trzeci A+1cm czwarty A+ok2cm.

Myślę, że zmniejszę pojemność magazynka i dodam podkładkę pod sprężynę żeby lepiej windowała kulki.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak - używam 6 mid capów z G&P - używam ich do rk47 z G&G.

Zacinek brak, na 3 minimalnie sie farba starła, ale wg mnie wyglądają przez to bardziej klimatycznie. Kwestia gustu.

(w użyciu mam je już od ponad roku)

Przed i po każdej strzelance czyszcze je silikonem. I wszystko gra. W sumie pasują lepiej do G&G niż hicap który byłw zestawie....

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...