Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna Arms SA-A03 SAEC


Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Chciałbym podnieść sobie osiągi, szczególnie zasięg i celność bez wymiany całych bebechów. Wiadomo nie same fps kulki niosą. Dodam jeszcze że działam na baterii 7.4V.

Dlatego skupiam się głównie na gumce i komorze hop up + lufa, ewentualnie nowa sprężyna.

 

Plan mam taki:

gumka - zielona G&G

komora - Retro Arms - Komora CNC do replik typu M4/M16

lufa precyzyjna - Prometheus - EG 295mm 6,03mm SIG MCX (oryginalnie jest 290mm.)

sprężyna - ino odświeżenie, myślę o nowej M120, taka jak oryginalnie była montowana. Może pokusić sie o M130?

Ponadto przejrzeć i jeżeli zajdzie potrzeba to uszczelnić, mowa o ewentualnie nowych oringach, itp.

W przyszłości pewnie dojdzie jeszcze mosfet. Korzystając z okazji, co polecacie?

 

Podpowiedzcie mi proszę czy dobrze myślę, czy może wybrać jakieś inne komponenty?

 

Z uwagi że to zabawa na jakieś 600-700zł to wkładając kij w szprychy, rozważam też zamianę całego zestawu na używkę G&G predator.

Więc sam nie wiem czy kupic używana stockową replikę z wyższej półki (a czasem trafiają sie białe kruki w uczciwych cenach, które są również już po jakiś tuningach) czy dokładać kasę do specny.

 

Dzięki za pomoc ;⁠)

 

 

Edited by sieradz628
Link to post
Share on other sites

Wpierw uszczelnij, przesmaruj i wypodkładkuj gearbox. Później myśl o reszcie, a szczególnie o mocniejszej sprężynie. Sprężynę wymienia się na sam koniec. Dodatkowo z mojego doświadczenia aktualne gumki g&g są bardzo wybredne.

W cenie 600-700zł masz świetną emeczkę od DE w której tak naprawdę wstawiasz dyszę uszczelnioną i jest bajka.

Link to post
Share on other sites

Specna czy DE to są dobre repliki na start, obecnie DE wypada lepiej w wyścigu cena/jakość. Ale obie można tuningować i dobrze się nimi bawić. Jak się chce dłużej zostać przy tym hobby to kusi żeby mieć lepszą bazę, ale naprawdę nie jest to potrzebne.
Ale jak ktoś siedzi w tym dłużej to zazwyczaj ma dobre 'body', czyli replikę z zewnątrz, a cały środek jest wymieniony.

Otwarcie GB nie jest trudne, jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk to można się bawić, trzeba się tylko liczyć z tym że w uszczelnianiu mają znaczenie dziesiąte części minimetra, więc można sobie bez doświadczenia i odpowiednich narzędzi źle złożyć replikę o czym np. dowiesz się w trakcie strzelanki i będzie wypad w plecy, czas zmarnowany.

Wymiana komory to duża zmiana w replice, często wymaga wymiany dyszy i gumki, mozolnego dopasowywania kilku dysz / gumek. Jak już chcesz wydać +200 zł na komorę to według mnie już lepiej dołożyć i kupić aktualny top z komór, czyli Maxx Model.

Zielona gumka G&G to kiedyś był taki standardowy tuning, wkładasz taką i powinno być lepiej, ale nie zawsze tak jest. Dopasowanie gumki / komory hu / dyszy to najtrudniejsza część tuningowania repliki.
Ja obecnie w każdej mojej replice mam gumkę maple leaf super macaron (różne twardości zależnie od repliki) + dystanser omega. Do tego dopasowana dysza. Nie jest to top top, ale spokojnie wystarcza.

Są lufy precyzyjne za 150 zł, są za 500 zł. Wkładasz taką za 300 i oczekujesz nie wiadomo czego. Może da Ci to lepsze skupienie i 5m do zasięgu, ale czy było to warte wydatku? Twoja decyzja.
 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź.

To też nie jest tak że wkładam co mi się tam nawinie i oczekuję nie wiadomo czego. Zdaję sobie sprawę że jest to proces ale od czegoś trzeba zacząć, tak? ;) 

Poczytałem trochę o maple i ludzie bardzo dobrze się wypowiadają, Dodatkowo odkryłem też lufy precyzyjne od mapie z nacięciem już pod ich  gumki super macaron. Pozytywnie powinno to wpływać na dodatkowe uszczelnienie całego układu.

Cenowo też jest oszczędność w porównaniu z prometheus. Co do komory to pewnie masz rację i zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na Maxx Model. 

Jestem pewny że poradzę sobie z rozkręceniem i zmontowaniem. Jednak szczerze mówiąc całkowicie nie spodziewałem się że po wymianie komponentów na nowe z wyższej półki będzie możliwy problem ze spasowaniem a co za tym idzie finalnym doszczelnianie całego układu.  

 

Chciałem jeszcze podpytać o Maxx Model z militaria.pl - czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy nimi poza kolorem? Tutaj znalazłem na gunfire chyba najtaniej ~300zł

Edited by sieradz628
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście lubię lufy od Steel Bull, dobry stosunek cena/jakość, ale jak się pojawiają w sklepach to szybko schodzą.
Do szturmówek i CQB mi całkowicie wystarcza.

W komorach Maxx Model trzeba patrzeć na oznaczenia i opis nie kolor ;)
Chociaż na przykład Taiwangun ma zły opis.
https://www.taiwangun.com/pl/maxx-model
https://www.maxxmodel.com/index.php?category_id=0&search=hopup+chamber&submit_search=&route=product%2Fsearch

M4A jest do standardowych M4
M4i jest do ICSów
M4P jest do PolarStar

Nie wiem jak wygląda współpraca Specny i Maxx Model, ale to pewnie to samo.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki Ci. Pewnie zostanę przy lufie stalowej lub mosiężnej, trochę boje się tej powłoki teflonowej, ponoć z czasem traci właściwości.

Możliwe że naczytałem się bzdur. Jednak tutaj bardzo mi podrasował zestaw gumki mapie  70* / lufy od nich / komora  M4A  od Maxx Model / nowa sprężyna M120 od tornado.

Na papierze wszystko wygląda spoko ;) 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...