Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KP-13 nie strzela jak należy


Recommended Posts

Witam!

Od 5 miesięcy jestem posiadaczem repliki KP-13 od firmy KJW. Od samego początku z repliką było coś nie tak. Mianowicie przy strzelaniu zdarza się, że ok. pierwsze 10 strzałów idzie normalnie, a później zamek nie cofa się do końca, przez co replika strzela samym gazem bez kulek. Lub też uda się cały magazynek wywalić, jednakże zamek już nie zostaje w tylnym położeniu. 

Po konsultacji z kolegą, postanowiłem porządnie wyczyścić oraz nasmarować replikę, tak aby nie było żadnych oporów. Problem nie zniknął.

Próbowałem nawet zmienić gaz na lepszej jakości (wcześniej używałem ProTecha); teraz korzystam z gazu od WE. Mimo to, klamka nadal strzela beznadziejnie, nawet w najbardziej upalną pogodę.

Stąd moje pytanie, co w tej sytuacji robić, gdyż już planuję zakup innej repliki, ale spróbuję jeszcze jeden raz coś zrobić- może to pomoże. 

Konkretnie też chciałbym wiedzieć, czy wymiana gazu na mocniejszy np. Czarnego Nimroda pomoże, w końcu zamek jest stalowy, więc wyższe ciśnienie będzie nawet wskazane. 

Ewentualnie czy w środku repliki należy coś wymienić, cokolwiek jeśli to miałoby zlikwidować problem? 

Link to post
Share on other sites

Jedną z możliwych przyczyn jest brak szczelności w układzie pneumatycznym, czyli pomiędzy dyszą a uszczelką głowicy.

Można też sprawdzić, czy zaworek dyszy działa poprawnie.

Dobrze jest też sprawdzić replikę na innym magu, aby wykluczyć uszkodzenie zaworka strzałowego.

Wszelkie diagnozy na odległość to loteria, nie znając faktycznego stanu technicznego repliki.

A ten stalowy zamek w KP13 to ciekawostka, powinien być aluminiowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...