Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Identyfikacja kamuflażu


Recommended Posts

Witam, przeglądając zdjęcia z obecnie trwającego konfliktu na Ukranie, zauważyłem że na dosyć wielu zdjęciach ukraińskich  żołnierzy przewija się ciekawy kamuflaż, trudny do zidentyfikowania. Poniżej zdjęcia kamuflażu, widziane są zarówno bluzy, jak i spodnie.

Wzór kamuflażu jest podobny do francuskiego CCE, jednakże nie jest dokładnie to ten wzór, bo brakuje czarnego koloru w nim. Po długich poszukiwaniach, wkońcu trafiłem na ślad, znalazłem bluzę w tym kamuflażu opisaną jako mundur Wolnej Armii Syrii, która była jedną ze stron w konflikcie w Syrii, widziałem także zdjęcia żołnierzy tej formacji w tym kamuflażu:

https://www.ebay.com/itm/276219901311

Czy kojarzycie może ten kamuflaż, może ktoś coś powiedzieć o nim więcej? Czy rzeczywiście jest to kamuflaż opracowany przez syryjskich rebeliantów, ewentualnie jakiś bliskowschodni? Inna sprawa, że ciekawi mnie to w jaki sposób tak rzadko spotykany wzór trafił na taką skalę do Sił Zbrojnych Ukrainy. Zaraz po ukraińskim MM-14 i Multicam jest to chyba najczęściej spotykany kamuflaż w tej armii.

 

1.PNG

2.png

3.PNG

4.PNG

5.PNG

6.PNG

Edited by pantofelh1
Link to post
Share on other sites

Chyba jakiś turecki:
image.png.622267f5d776eab3024907f016c3f05d.png

EDIT:
To chyba ten:

https://www.camopedia.org/index.php/Turkey

  • High-ranking officers of the Turkish Army (possibly only generals) were first documented wearing a three-color camouflage design incorporating dark olive green and brown shapes on a very pale green background in 2018. The pattern later appeared in use with Special Forces personnel and in 2019 began to see service with conventional units of the regular Turkish Army, but this would be only temporary. By 2023, the pattern would be removed from service with all professional units and its issue restricted to the bedelli askerlik, who are conscripts that pay a fee to be partially exempted from obligatory miltiary servivce, serving only twenty-one days instead of six months or twelve months (depending on rank).

     
Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

No i to by się zgadzało, Ukraińcy pewnie dostali określoną partię tego umundurowania w ramach pomocy wojskowej od Turcji, która przecież sporo im dostarcza. Idąc dalej, korzystając z tej strony, przypomniałem sobie że widziałem także w użyciu żołnierzy ukraińskich kamuflaże ze zdjęcia poniżej, więc myślę że Turcja dostarczyła także różnego rodzaju umundurowanie dla Sił Zbrojnych Ukrainy, nie tylko Bayraktary ;)

 

Bardzo dziękuje za informację.

1.PNG

Edited by pantofelh1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...