Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z nową repliką SPECNA ARMS EDGE - Strzelanie semi + zacięcie się spustu.


Recommended Posts

Cześć, 

We wtorek odebrałem swoją pierwsza w życiu replikę : Replika karabinka SA-E11 EDGE™ Half-Tan - Light Ops Stock.

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-e11-edge-tm-half-tan-light-ops-stock-1152231455.html

AKU: Akumulator LiPo 11,1V 1300mAh 20/40C - T-Connect (Deans)

AMU: Kulki 0.25g G&G P.S.B.P

We wtorek prosto z pudełka replika została przeze mnie przestrzelona ok 50 kulek. Wszystko było git, po powrocie do domu z pierwszego strzelania zabrałem się za wymianę sprężyny na słabszą (m90) dołączoną do zestawu - przez wgląd na ograniczenia w moim rejonie do 1.5 J. 

Na samym początku zapoznałem się z filmem instruktażowym i wykonałem wszystko krok po kroku. 

Następnego dnia chcąc wyregulować hop up na słabszej sprężynie zauważyłem, że replika na trybie "SEMI" strzela dwu strzałem. Kiedy zmienię na AUTO i z powrotem na SEMI strzela po jednym strzale, a później strzela znów dwu strzałem, więc znowu na AUTO i z powrotem na SEMI - strzela po jednym strzale i nagle potrafi się w tym momencie zaciąć spust tak jakbym przełączył na tryb SAFE. 

Dodam, że nie zawsze przy zmianie z SEMI (dwu strzał) na AUTO i SEMI wskakuje strzelanie po jednym strzale. Niekiedy musze tak pozmieniać selektorem z dwa, trzy razy. 

Nie ukrywam że jestem troszeczkę zdenerwowany tym stanem rzeczy, ponieważ w niedzielę chciałem wziąć pierwszy raz udział w strzelance. 

Czy jest to coś poważnego? 

Czy mam odsyłać replikę na reklamację?

Pozdrawiam,

Kacper Chmiel

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że to może być kwestia słabszej sprężyny i mocnej baterii. Występuje tu coś o nazwie overspin. Spróbuj podpiąć lipo 7,4 czy problem dalej występuje. Możliwe że też to jest kwestia zmiany ustawienia w mosfecie, niestety z tym modelem mosfetu nie miałem styczności.

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.02.2024 o 17:19, Kacper_Chmiel napisał:

zabrałem się za wymianę sprężyny na słabszą (m90) dołączoną do zestawu - przez wgląd na ograniczenia w moim rejonie do 1.5 J. 

A sprawdziłeś jaka jest energia na stockowej sprężynie? Możliwe że poniżej 1,5J, a z tą M90 będziesz miał około 1J.

Podwójne strzały są najprawdopodobniej spowodowane połączeniem mocnej baterii i słabej sprężyny. Ten mosfet nie ma AB, więc silnik siłą rozpędu zrobi dwa cykle.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...