Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z podawaniem kulek


Recommended Posts

Dzień dobry,
od pewnego czasu mam problem z repliką, która strzela na pusto lub kulka leci 5m i gwałtownie spada. Próbowałem różnych magazynków, bez zmian. Co ciekawe, po wyjęciu magazynka, ostatnia kulka, która zostaje w komorze leci prawidłowo, daleko. Podejrzewam problemy ze spasowaniem komora/dysza/magazynek, ale nie bardzo wiem jak dokładniej określić, gdzie leży problem. Będę wdzięczny za sugestie!

Link to post
Share on other sites

Wygląda na typowy midcap syndrome, sprawdź na hicapie, jeśli strzela normalnie to jesteś w domu. Możesz też sprawdzić na midcapie załadowanym na dosłownie kilkanaście kulek, ale to też zależy od maga, niektóre mają naprawdę mocne sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Może magazynek przesuwa komorę. Spróbuj podczas strzelania przyciągać magazynek do Siebie lub odpychać i zobacz czy jest różnica. Oczywiście to nie jest rozwiązanie, ale pokazuje to czy magazynek ruszą komorą.

Rzadko, ale zdążał się midcap syndorm na hicapach. Można po chamsku załadować takie hicapa, nakręcić i zostawić na kilka dni. Może to zepsuć magazynek jak się okaże że to nie to było problemem ;)

A próbowałeś na jakimś midcapie z załadowanymi ~40 kulkami?

Link to post
Share on other sites

Komora wydaje się stabilna, gdy próbuję nią poruszać przez otwór magazynka. Zauważyłem, że na wejściu magazynka do komory HU jest oring-dystanser, co sugeruje, że był jakiś problem ze spasowaniem. Ma czym dokładnie polega ten syndrom midcapów? Kulki pchane przez sprężynę magazynka podnoszą dyszę?

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, ML11 napisał:

Komora wydaje się stabilna, gdy próbuję nią poruszać przez otwór magazynka

Tutaj wystarczy naprawdę ruch 0,1 mm. Magazynek robi dźwignię i może ty ręką nie czujesz ruchu, ale magazynek przesuwa.

17 godzin temu, ML11 napisał:

że na wejściu magazynka do komory HU jest oring-dystanser, co sugeruje, że był jakiś problem ze spasowaniem

W którym miejscu jest o-ring? Czasami fabrycznie są oringi na magazynkach/komorach, zależy od producenta.
Masz jeden magazynek do testowania?
 

17 godzin temu, ML11 napisał:

Ma czym dokładnie polega ten syndrom midcapów? Kulki pchane przez sprężynę magazynka podnoszą dyszę?

Tak, przez co dysza wchodzi krzywo w kołnierz gumki i jest nieszczelność.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...