Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Żołnierz US ok 1980-1990


Recommended Posts

Cóż, jak w temacie. Myślę o stworzeniu rekonstrukcji i mam parę pytań:

1.Mundur: polowy to było oczywiście M65

2. Głowa: hełm Fritz, czy jeszcze M1? Jakie inne możliwości? Boonie hat?

3. Oporządzenie. Oczywiście ALICE, tylko czy w polu było używane z plecakiem? A czy ta kamizelka http://www.demobil.pl/sklep/index.php?KOD=...w=&pr=&strona=1 mogła być zamiast ALICE czy jakoś się uzupełniały?

4. Buty: No cóż, tu miałem najgorzej. Znalazłem tylko 2 małe zapikselowane obrazki pokazujące (teoretycznie) buty z tego okresu. Więc cóż to, czy da się dostać kopie i za ile?

5. Gnaty: Oczywiście karabin M16A2, ale czy była w posiadaniu broń boczna?

 

Pięć pytań, za które zostanę zlinczowany, bo pewnie coś na forum przeoczyłem używając wyszukiwarki xD

pozdr, V91

Link to post
Share on other sites

1. Tak

2. Fritz jako helm, a czapki jakie chcesz.

3. Z plecakiem, chyba ze nie chciales nic ze soba nosic to bez. Kamizelka albo szelki, na upartego mozna obie ale po co miec kieszenie na klacie i przy pasie? Jedno albo drugie.

4. Jungle

5. Zawsze. Zalezy jaki okres dokladnie bo mieli jeszcze m16a1, teraz tez jeszcze znajda sie m16a2 a wlasnie cala armia zmienia bron na m16a4 ale widocznie jeszcze nie zdazyli a3 w pelni dac.

Berette 93 albo Colt 1911.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sorki zapomnialem o mundurze. Oczywiscie ze BDU ale M1 juz nie mieli. Amerykanie i 50 letnie helmy :lol: gdziee tam. Byly juz zmieniane ale trudno zmienic wszystkie helmy w przeciagu krotkiego czasu. Gdy helmow jest milion to trwa takze mogly jeszcze jakies ostac.

Link to post
Share on other sites
Cóż, jak w temacie. Myślę o stworzeniu rekonstrukcji i mam parę pytań:

1.Mundur: polowy to było oczywiście M65

NIE. Mundur polowy to oczywiście BDU. Cold-wet weather uniform to M-65.

Jeżeli początek lat 80. to w grę wchodzi jeszcze dodzieranie ERDL i - chwilowo - RDF. Kamizelka przeciwodłąmkowa to w zasadzie M-69, pod koniec lat 80. dopiero PASGT.

2. Głowa: hełm Fritz, czy jeszcze M1? Jakie inne możliwości? Boonie hat?

M-1, jak już zostało wspomniane używany był praktycznie do końca lat 80., oczywiście nie w pierwszoliniowych jednostkach.

Czapka typu Patrol Cap, Boonie Hat, w USMC tradycyjny Cover Garrison (Crap Hat).

3. Oporządzenie. Oczywiście ALICE, tylko czy w polu było używane z plecakiem?

Niekoniecznie. Użycie elementów LCE też było stosunkowo powszechne. W polu plecak raczej sporadycznie, chyba, że przyjdzie Ci do głowy jakiś zwiad, desant czy inna cholera.

A czy ta kamizelka  http://www.demobil.pl/sklep/index.php?KOD=...w=&pr=&strona=1 mogła być zamiast ALICE czy jakoś się uzupełniały?

NIE. ITLBV to pozcątek lat 90. - po pierwszej wojnie w Zatoce.

4. Buty: No cóż, tu miałem najgorzej. Znalazłem tylko 2 małe zapikselowane obrazki pokazujące (teoretycznie) buty z tego okresu. Więc cóż to, czy da się dostać kopie i za ile?

Zwyczajne zielone Jungle Boots. Pod koniec lat 80. również czarne Jungle. Do tego można wykorzystać skózane tzw. Marine Boots.

5. Gnaty: Oczywiście karabin M16A2, ale czy była w posiadaniu broń boczna?

Oczywiście M-16A1.

Była - jak jużwspominano Colt M1911A1 i Beretta 92, bo wymieniona wcześniej Beretta 93 (w zasadzie 93R) to pistolet maszynowy na bazie 92.

Pięć pytań, za które zostanę zlinczowany, bo pewnie coś na forum przeoczyłem używając wyszukiwarki xD

pozdr, V91

Nie, ale przeoczyłeś wizytę w księgarni, a od tego trzeba zacząć rekonstrukcję jako taką.

Link to post
Share on other sites

Fajnie się czyta jak ktoś zadaje pytanie jednocześnie sobie odpowiadając, dodając "oczywiście", a później się okazuje, że w 90% się mylił :D

 

Wniosek - zadajesz pytanie, czekaj na odpowiedź a nie wyłaź przed szereg -)

Link to post
Share on other sites

Dobra, sorry... Największe nadzieje wiązałem z tą kamizelką, bo na tamtej stronie było, że wchodziła na pocz lat 80... A po prostu wolękamizele...

Dalej wałkując M65: czy kurtka była używana do BDU (jak zimno oczywiście)? Bo w sumie ją uwielbiam, dlatego zależy mi na niej, będę nawet w stanie wyrzec się dla niej kamizelki :D

No, a teraz stosując się do rady Królika lecę do księgarni

Link to post
Share on other sites
Największe nadzieje wiązałem z tą kamizelką, bo na tamtej stronie było, że wchodziła na pocz lat 80...

Była testowana w połowie lat 80. I była nieco inna - zielona, z trochę różniącymi się od obecnych panelami naramiennymi. W "Pustynnej Burzy" podobna kamizelka byłą sporadycznie używana przez SF, ale - dla odmiany - była w kolorze Tan.

A po prostu wolękamizele...

To sobie kup. Tylko zmień okres na "Żołnierz amerykański 1990-200".

Dalej wałkując M65: czy kurtka była używana do BDU (jak zimno oczywiście)?

Tak.

No, a teraz stosując się do rady Królika lecę do księgarni

A jak wrócisz, to się pochwal co kupiłeś.

Link to post
Share on other sites
Była testowana w połowie lat 80. I była nieco inna - zielona, z trochę różniącymi się od obecnych panelami naramiennymi. W "Pustynnej Burzy" podobna kamizelka byłą sporadycznie używana przez SF, ale - dla odmiany - była w kolorze Tan.

 

Niektorzy maja to cacko ;)

 

Viper, jestes z Wa-wy to pojdz sobie do ksiegarni Pelty, maja tam Concord'owe ksiazeczki z duza iloscia fotek...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...