Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja widzę jeden powód: dla prokuratora każdy przedmiot, który używa energii zmagazynowanej w łuczysku, wyposażony w łoże i kolbę - jest kuszą. Zanim się wykręcisz, syf się rozejdzie, a do Stargardu przyjedzie ekipa "Pod Napięciem".

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyżby brak kolby był kluczem do rozwiązania? ;)

Szczerze powiedziawszy w świetle prawa to nawet sprężyna asg* może być wzięta przez prokuratora jako broń pneumatyczna (za taką wzięta przez prawnika z koła łowieckiego, w jakim odbywam staż aktualnie i z którym to kołem związany jestem już kilka lat). Użycie 'kuszy_asg' słuzyło by do zabawy a nie do rażenie ludzi na ulicy, więc nie widzę jakiegoś problemu większego z posiadaniem czy wytworzeniem takiej zabawki. Chyba że coś przeoczyłem, jeśli tak to proszę o komentarz.

pozdrawiam ;)

 

* w/g ustawy bronią pneumatyczną jest broń miotajaca pocisk przy użyciu sprężonego gazu, niebezpieczna dla zdrowia lub życia - w tym wypadku obdukcja musi wykazać obrażenia gojące się dłużej niż 7 dni - a mam na ryjku troche takich. Jak ktoś się uprze to ze wszystkiego można broń już zrobić, czy mi sie wydaje?

Edited by jabot
Link to post
Share on other sites

Na szczęście Jabot, światło prawa nie jest polaryzowane przez domorosłych filozofów. Kusza jest kuszą bez względu na to czym mamy zamiar z niej strzelać, Tak samo jak pistolet jest pistoletem nawet gdy nie mamy do niego magazynka.

Prawo i ustawy wymieniają kusze z imienia i nazwiska definiując ja jako broń. To myślę że to taki definitywny EOT będzie.

 

Nam ita nobis placet. ;)

Link to post
Share on other sites

Jabot dowcip polega na tym że:

 

1) Broń pneumatyczna o energii poniżej 15 czy 17 jouli nie wymaga zezwolenia, co za tym idzie możesz sobie jej legalnie używać. Tak mówią obowiązujące w tym kraju przepisy.

 

2) Kusza czy to cięciwowa, czy pneumatyczna jest bronią na którą trzeba uzyskać pozwolenie. Dodam że o takie pozwolenie jest baardzo trudno.

 

Tak więc czego byś nie wymyśłił to robisz coś co jest wbrew prawu.

 

* w/g ustawy bronią pneumatyczną jest broń miotajaca pocisk przy użyciu sprężonego gazu, niebezpieczna dla zdrowia lub życia - w tym wypadku obdukcja musi wykazać obrażenia gojące się dłużej niż 7 dni - a mam na ryjku troche takich. Jak ktoś się uprze to ze wszystkiego można broń już zrobić, czy mi sie wydaje?

 

A to pozostawię bez komentarza bo nie wiem skąd takie "mądrości" wytrzasnąłeś.. Chyba z kodeksu prawa "Jabota".... :wink:

Link to post
Share on other sites

@thor_ te 'mądrości' możesz zgłosić np. na policji że zostałeś postrzelony bronią pneumatyczną, ukazująć na obdukcji obrażenia. Jeżeli lekarz stwierdził, że czas gojenia się obrażenia przekracza 7/21 dni (tu w zależności będzie pod jaki paragraf prokuratura będzie chciała pociągnąć sprawcę i czy w wypadku pobicia czy innego uszkodzenia ciała) to prokuratura zarzuci sprawcy nie uszkodzenie ciała tylko zamach na zdrowie/życie. Ot taka subtelna, ale jednak, różnica. Generalnie jeśli chodzi o broń i prawo z nią związane w tym kraju to każdy sąd interpretuje to prawo jak chce, więc nie ma jakiegoś uniwersalnego rozwiązania sprawy, gdyby kogoś z taką kuszą złapali.

Link to post
Share on other sites

Heh .

Narazie mówiecie o prawie , jabot wspomniał o obrażeniach itp inni o dopuszczającej mocy , a tak naprawdę to najpierw trzeba to zobaczyc , jak chłopak to sobie w głowie ułożył , jak to poskłada i czego użyje to od tego zależy jaka będzie moc dopiero w tedy będzie czas na rozważanie tego prawnie czy jest legalne czy nie itp .

 

Co prawda istnieje jakaś możliwość ( i pewnie jest ich trochę więcej ) skonstruowania kuszy na BB ale po co ?

 

Moim skromnym zdaniem to jest zbęde , bo On chciał mieć cichą broń ( coś w stylu snajperki ) na daleki zasięg . thor_ zapodał mu dobry pomysł jeżeli ma zamaiar wydać 300 pln . Po za tym po co kusza w ... jakby nie było nowoczesnych ''wojnach'' .

ASG było rozważane z myślą , że to będą odwzorowywane "strzelanki" ( nie wiem jak to ująć ) ale własnie po to są REPLIKI prawdziwej broni palnej . Jeżeli chcesz sie strzelać tego typu zabawkami ( kusze miecze itp ) to poprzegladaj internet może istnieje coś takiego akurat nie na kulki BB pod inna nazwą . W ASG nie ma miejsca na biegające po lesie gobliny - czy jak je tma nazywaja stwory - z mieczami i kuszami , za dużo naoglądałeś się LotR'a . Uwzględniłeś , ze używa się ich do dzisiaj , ale po ki grzyb ci to potrzebne jak to rozwala worki z piachem ...

Wydaje mi się , że większość organizatorów strzelanek nie wpóściła by Cię na sterzelanki , odpuśc sobie tego typu pomysły , jak nie możesz mieć później z tego pożytku .

 

Pozdrawiam

RedBull

Link to post
Share on other sites

Przydałoby się - jak to pisałem wcześniej - nie na normalne combaty, a do rekonstrukcji walk postapokaliptycznych, ktore odtwarzamy. ASG to nie tylko komandosi i żołnierzyki.

A kuszę częściowo zbudowaną juz mam - coś mnie tak ruszyło żeby zaprojektować - napęd jest typowo sprężynowy, jedynie przerabiany jest wygląd zewnętrzny - głównie body. Napęd jest sprężynowy, przełądowywuje się napinając sprężynę, czyli jak w normalnych springach. Trzeba dorobić tylko w sumie kosmetycznie pare rzeczy. Pochwale się kiedyś mam nadzieję.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...