Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie są średnice wew. stockowych luf CA i TM?


Recommended Posts

Witam!

 

Czy prawdą jest (gdzieś przeczytałem/ zasłyszałem) że elektryki Tokio Marui mają standardowo lufy 6,12 mm - czyli gorzej niż 6,08 CA? Może dotyczy to tylko starszych modeli?

 

Pytam, bo mam akurat możliwość wymiany lufy TM na CA (za darmo) i tylko zastanawiam się, czy to ma sens. Mam M4A1 TM.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Ale lufa NAPEWNO niejest produkcji TM.

pokaż mi zdjęcie tej lufy(niewiem jak udowodnisz ze to TM)

i pomiar DOKŁADNĄ suwmiarką to uwierze.

 

OT:Rudy zaczynasz powoli denerwowac coponiektórych userów tego forum swą wiedza.....

 

_________________

i ot kazano zlikwidować mi slogan.....

REGULAMIN!!

 

 

ty mnie wqurwiasz!!!!!!!!!

jeśli napisałem że mam model TM i że mierzyłem średnicę to znaczy że tak jest, możesz do mnie przyjechać i zmierzyć jest to stockowa lufa prosto z G-Speca

 

co ci zrobiłem że Cię wkurzam??????????

Link to post
Share on other sites

I ty sie pytasz czym ludzi wkurzasz, odrazu wyjeżdzaż z wyzwiskami, nikt nie podważa twjego autorytetu, jako że nie jedno forum (zagraniczne też) przeleciałem moge stwierdzić z całą pewnością że repliki TM mają lufy 6,12 mm a CA 6,08 jak ktoś dysponuje innymi materiałami to niech da linka.

Link to post
Share on other sites

nie kumasz o co mi chodzi, kiedy pierwszy raz rozkręciłem gnata wyjąłem lufę i zmierzyłem jej średnice wenętrzną wyszło mi dokładnie 6,08mm . I nic nie zmieni tego że moja lufa ma właśnie 6,08mm , choćbyś nie wiem ile postów napisał ta lufa dalej będzie miała taką średnicę. Być może elektryki mają 6,12 ale u mnie jest inaczej, i tyle ode mnie!!!

Link to post
Share on other sites

o, i tu mnie zagiołeś fakt pisze 6.07 ale coś mi tu podchodzi pod pomyłke bo słyszałem o 6.01 (PDI) 6.03; 6,04, 6.05 (APS TYPE 96 Maruzena) 6,08 i 6,12 ale o 6,07 nie słyszałem, może to mój brak wiedzy albo błąd w tekście (Jak TM zaczeło pakować 6,07 do elektryków to może zaczną robić metalowe body :P )

Link to post
Share on other sites

dzieki lufie 6.12 w TM jest taki mały myk który nie wiem czemu sprawia ze na semi w TM HU podkreca tak samo ładnie jak przy auto, w CA jest widoczna różnica miedzy strzałem na semi a seryjką na auto, jest jakiś cel techniczny w tym ze TM daje w stocku troszke wieksza srednice lufy bo to naprawde widac.

Link to post
Share on other sites
Panowie i co z tego? 6,12 czy 6,08 .... nie wszystko zależy od lufy. W stockach akurat naprawde niewiele. Przy okazji Kałaszek TM to najcelniejszy stock pod słońcem....

 

 

No właśnie - nigdy nie mogłem tego zrozumieć - lufa ani specjalnie długa ani specjalnie ciasna... A jednak AK od Marui strzela... po prostu poezja...Gdyby nie to że nie trawię Kałaszków i plastikowych body (chyba że woryginale to też tworzywo) to kupiłbym to AK...

Link to post
Share on other sites

Kałach jak na resztę AEGów ma stosunkowo długa lufę - bodajże 455 albo 469 - nie pamiętam, M4 ma 363 więc różnica jest spora.

 

Co do tego 6.07 z opisu to jak dla mnie jest mocno niewiarygodny bo niby średnice zmierzyli a długości nie mogli??? Paru innych danych tez brakuje, takich łatwiejszych do określenia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...