Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

1) Ja ściągam ze stanów. 300 zeta, jak ma ci go kto przywieźć.

2) Podejrzewam, że chodzi Ci o chronometr.

3) Owszem widziałem gdzieś na sieci:

 

o tutaj: http://kopernik88.republika.pl/chrono/chrono.htm

 

ale to zdaje się paintballowy. Normalne chronometry działają na innej zasadzie. Przy śrucie/bb jest kłopot z czułością / dokładnością wykonania. Bo sama elektronika jest dość prosta.

 

BTW wierz mi, prościej jest zrobić zrzutę po 60 - 80 zeta, niż robić to samemu.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, a co się mierzy chronografem? Pomijając już fakt, że to urządzenie jest właśnie dokładnym zegarkiem, bo mierzy czas przelotu pocisku?

 

Z tego co tu widzę, to różnica jest taka, że chronograf czas lub jego wyliczone pochodne zapisuje w jakiejś graficznej formie. Albo pokazuje na wykresie. Przez analogię do miernika i oscyloskopu, urządzenie typu F1 Shooting Chrony raczej należałoby nazwać chronometrem, ponieważ ono niczego nie zapisuje, tylko pokazuje jednorazowo zmierzoną wartość.

Link to post
Share on other sites

Z PWN:

 

chronograf m IV, D. -u, Ms. ~fie; lm M. -y

1. «przyrząd samopiszący do rejestrowania w sposób ciągły przebiegu zjawisk lub procesów w czasie, używany w astronomii, fizyce, meteorologii..

 

Zatem nasz poczciwe urządzonko nie pasuje do defincji, bowiem nie zapisuje prędkości pocisku w sposób ciągły.

 

i dalej

 

chronometr m IV, D. -u, Ms. ~trze; lm M. -y

1. «przenośny zegar o dużej dokładności pomiaru, nie podlegający wpływom magnetyzmu ani zmian temperatury, wyposażony w regulator balansowy, napędzany sprężynowo lub elektrycznie, stosowany głównie w astronomii, geodezji i nawigacji»

Δ Chronometr morski a. okrętowy «precyzyjny zegar o napędzie sprężynowym i specjalnej konstrukcji, stosowany w nawigacji przy określaniu pozycji statku na morzu»

 

I tu jak widać nasze poczciwe urządzonko pasuje, bo nie robi nic innego jak mierzy i wyświetla czas (podzielony przez jakąś stała, ale to rzecz wtórna).

 

[ Dodano: Pią Maj 05, 2006 1:58 pm ]

Chronometr to chronograf + trochę innych podzespołów poporstu.

 

Akurat odwrotnie chronometr to chronograf - trochę innych podzespołów.

 

Tak czy owak dyskusja w dobie powszechnej elektroniki, gdzie filmy można kręcić telefonem, jest raczej akademicka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

3) Owszem widziałem gdzieś na sieci:

 

o tutaj: http://kopernik88.republika.pl/chrono/chrono.htm

 

ale to zdaje się paintballowy. Normalne chronometry działają na innej zasadzie. Przy śrucie/bb jest kłopot z czułością / dokładnością wykonania. Bo sama elektronika jest dość prosta.

 

BTW wierz mi' date=' prościej jest zrobić zrzutę po 60 - 80 zeta, niż robić to samemu.[/quote']

 

A powiedz wielki modzie czy masz linka do tej strony gdzie jest opisany cały schemat i opis produkcji, mój ojciec jest elektronikiem i zrobienie czegoś takiego nie jest dla niego problemem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...